Всеукраїнський проект
«Школа миру»

Борова

Бій під Мотовилівкою

Ксаверій Ратник

Мала Солтанівка

Р. Стугна

Мотовилівка

Мотовилівський отаман Бурлака

Яків Васильович Тарновський

Мотовилівська Слобідка

 

 

Малая Солтановка

МАЛА СОЛТАНІВКА

М.Фасмер пояснює це слово з арабської мови «Sultan» —«володар». На честь володаря місцевості суфіксальним способом був утворений ойконім Солтан-ів-к-а.

Лаврентій Похілевичу своїй праці «Сказание о населённых местностях Киевской губернии» притримується іншої думки про походження назви села: «Назване своё сёла эти получили от дворянской фамилии Солтан , из которой найболее известен православный митрополит Киевский Йосиф ІІ Солтан . Он был преждепринятия духовного саназемским подскарбием . Ещё прежде 1548 года в актах упоминается Кирик Солтан, владелец Солтановки».

ІОАНІВСЬКИЙ МОНАСТИР В МАЛІЙ СОЛТАНІВЦІ

...Не доїжджаючи до Малої Солтанівки серед поля височів... Кремль. ... Башти, дзвіниці, мури... Масштаби неймовірні. Але що це?.. Це за 30 км.від Києва... Монастир Івана Кронштадського (російського святого націоналіста, член чорносотенської організації Союз Русского народа) біля села Мала Солтанівка. Масивні башти високого муру ... Ненависна Москва загарбала ще один шматок української землі, подумалося тоді. Але все виявилося не так просто. Виявляється монастир будується за кошти Русской православной церкви за границей-і така є. Частина її у офіційному союзі із Москвою із 2007 року, а ось у Малій Солтанівці якраз представники тих, хто не визнав об'єднання із Московською патріархією.

Будівництво монастиря почали десь у 2004-му.

ВІКІПЕДІЯ:"Російськаправославнацерквазакордономабо скорочено: РПЦЗ — Церква, яка тривалий час була з неврегульованим канонічним статусом, і є спадкоємницею тієї частини Російської Православної церкви, що після більшовицького заколоту 1917 року вийшла в еміграціюразом з мільйонами громадян вже неіснуючої імперії.

У листопаді-грудні 1921 року було проведено Перший Закордонний ("Карловацький") Собор РПЦЗ. На ньому Предстоятелем церкви обрано колишнього митрополита Київського та Галицького Антонія (Храповицького). За місцем першого собору в містечку Сремські Карловци в Сербії священиків і мирян спершу названо «карловчанами».

З 1927 року усі контакти РПЦЗ із Російською православною церквою були припинені після відомої «Декларації митрополита Сергія (Страгородського)», в якій заступник "Патриаршего Местоблюстителя РПЦ" закликав усіх православних

Радянського Союзу бути лояльними до сталінського режиму.

На території колишнього Союзу церква мала дві єпархії —Одеська єпархія в Україні та в Сибіру.

25 жовтня 2005 року на зборах духовенства і мирян Одеської єпархії РПЦЗ одним із чотирьох делегатів на IV Всезакордонний собор РПЦЗ був обраний громадянин США, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Гербст.

У травні 2006 року в Сан-Франциско проходив IV Всезакордонний собор Російської православної церкви за кордоном.

У 2007 році увійшла до складу Російської Православної Церкви як самоврядна Церква.

Частина єпископату та вірних РПЦЗ виступила проти приєднання до РПЦ та утворила Синод РПЦЗ. Зараз до РПЦЗ, яка не стала частиною РПЦ та зберігла самостійність входить Північноамериканський адміністративний округ, Західно-європейська єпархія, Південноамериканська епархія, Австралійсько-Новозеланська єпархія, Одеська єпархія, Болградська епархія (частина Одеської обл. та Молдова) а також Воронежська, Московська, Сибірська та інші єпархії на території РФ.

Предстоятелем Синоду РПЦЗ ємитрополит Нью-Йоркський та Східно-Американський, архієпископ Таврійський та Одеський, тимчасово керуючий Південно-Американською єпархією Председатель Архієрейського Собору та СинодуРПЦЗ Агафангел (Пашковський).

На території України знаходиться Одеська та Запорізька єпархії Російської Православної Церкви Закордонної з центром в місті Одеса, а також Болградська і Білгород-Дністровська з центром в Болграді. Керуючим єпископом Одеськоїі Запорізької єпархій є митрополит Агафангел (Пашковський).

Єпархії включають в себе громади на території України, Білорусі та Молдови.

І звідки у них такі кошти? Але опустимо питання. Зараз головне, що це дуже ефекний об'єкт для туристів. Величезний. Хоч присвячений він Івану Кронштадському - виключно російському святому, та ще й члену націоналістичної організації. Свого часу він у Кроншадтістворив "Дом трудолюбия".

Зараз такою ж назвою величають і частину монастиря у Малій Солтанівці. Там, ніби то працюють колишні наркомани, алкоголіки і т.д. Може й так, але кошти, витрачені на на монастир фантастичні. Подивіться самі.

А ще у мене врізалася думка: Московський патріархат вважає територію України своєю, а от закордонна РПЦ-закордоном. І це правильно. Отже, я сподіваюся, скоро всі церкви УПЦ МП ввійдуть в помісну українську церкву, а от закордон дійсно залишиться закордоном. От який мудрий хід. От тільки не полишає питання -звідки такі гроші?

Текст Романа Маленкова

Фастовский район

Киевская область

Марши

Музей миротворчества он-лайн