Військова трансформація НАТО
Корпуси швидкого розгортання НАТО
Повністю реформована також структура сил НАТО , в рамках якої було створено й сертифіковано шість корпусів швидкого розгортання (NATO Rapid Deployable Corps), які є основою сухопутного компонента Сил реагування НАТО:
- Корпус швидкого розгортання Командування ОЗС НАТО в Європі (Allied Rapid Reaction Corps), розташований у місті Реїндален ( Німеччина ), на чолі з Великою Британією як провідною країною, що забезпечує близько 60% особового складу штабних елементів та надає корпусу дві дивізії поряд з бойовими службами та службами забезпечення;
- Корпус швидкого розгортання Німеччина - Нідерланди на базі штабу Першого німецько-голландського корпусу (Мюнстер, Німеччина);
- Корпус швидкого розгортання Італії на базі штабу Корпусу швидкого реагування Італії (Сольб'яте-Олона);
- Корпусу швидкого розгортання Іспанії на базі штабу Іспанського корпусу (Валенсія);
- Корпусу швидкого розгортання Туреччини на базі штабу Третього турецького корпусу (поблизу Стамбула);
- Єврокорпус (Страсбург, Франція), що має бельгійські, французькі, німецькі, люксембурзькі та іспанські складові. Єврокорпус наділено іншим міжнародним військовим статусом, тому було підписано технічну угоду з Командуванням ОЗС НАТО з питань операцій з метою участі цього підрозділу у спільних операціях з НАТО.
Усі структури забезпечують шестимісячні ротації сухопутного компоненту командування Сил реагування НАТО. Повітряний компонент сил реагуванн підпорядковується командуванням повітряних компонентів третього (тактичного) рівня, розподіляючи чергування між Рамштайном ( Німеччина ) та Ізміром ( Туреччина ). Командування сухопутним компонентом сил реагування розподіляється між шістьма штабними елементами сухопутного компоненту Сил високої готовності НАТО та їх морського компоненту через три штабні елементи морського компоненту Сил високої готовності НАТО.
НАТО
Школа миру
Музей миротворчества он-лайн |