Всеукраїнський проект
«Школа миру»

Парламентський вимір співробітництва України з НАТО 

З травня 1992 р. Україна має статус асоційованого члена у Парламентській Асамблеї НАТО, де представлена Постійною делегацією Верховної Ради.

До складу Постійної делегації ВРУ п’ятого скликання увійшли представники Партії регіонів, Соціалістичної партії України, Народного союзу «Наша Україна» та Блоку Юлії Тимошенко. Глава делегації – Г.Ілляшов (Партія регіонів) - потребує уточнення після відповідних кадрових призначень у ВРУ VI скликання.

На нинішньому етапі Парламентський контроль за реалізацією стратегії євроатлантичної інтеграції здійснюється Міжпарламентською Радою Україна-НАТО, створеною в березні 2003 р. відповідно до положень Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО.

Основним завданням Ради є парламентське сприяння належному виконанню Плану дій Україна-НАТО і, відповідно, щорічних Цільових планів Україна-НАТО. Політичний діалог на парламентському рівні охоплює найбільш актуальні питання порядку денного співробітництва Україна-НАТО, зокрема щодо ролі та місця України у сучасній європейській системі безпеки, проблем регіональної безпеки, співробітництва у сфері оборони та воєнної реформи, реагування на випадок надзвичайних ситуацій, зміцнення демократичних виборчих інституцій, верховенства права. Останній раз члени делегації України брали участь в осінній сесії ПА НАТО в Рейк`явіку (Ісландія) 5-9 жовтня 2007 р..