Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Прес-центр АТО

Прес-центр АТО

ЗВЕДЕНІ ДАНІ ІАЦ РНБОУ НА 12:00 – 07 ВЕРЕСНЯ 2014 РОКУ

Сьогодні опубліковано протокол, підписаний Тристоронньою контактною групою представників України, РФ та ОБСЄ за результатами «мінської зустрічі». Його резолютивна частина спрямована на імплементацію мирного плану Президента України та ініціатив президента РФ.

Згідно домовленостей сторони негайно мають припинити вогонь в двосторонньому порядку та забезпечити моніторинг і верифікацію з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї.

Сторони забезпечують постійно діючий моніторинг на українсько-російському кордоні і верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України і РФ.

Сторони зобов’язалися «вивести незаконні збройні формування, а також бойовиків і найманців з території України».

Обидві сторони зобов’язуються невідкладно звільнити всіх заручників і незаконно утримуваних осіб.

Україна вже розпочала роботу зі звільнення заручників та осіб, що незаконно утримуються. Служба безпеки України наразі уточнює бази даних осіб, які зникли безвісті або перебувають у терористів. Міжвідомчий Центр, що опікується цією проблемою, працює спільно з волонтерами, громадськими активістами, незалежними журналістами. Сьогодні в регіонах України керівники обласних управлінь СБУ спільно з колегами з МВС вже розпочали особистий прийом громадян. Керує роботою Центру Заступник Голови СБУ Віталій Яловенко.

За даними Генерального штабу, вчора через пункт пропуску «Мілове» (Луганська область) російська сторона передала 2 бійців 9-го батальйону територіальної оборони. Про це сьогодні на брифінгу розповів заступник керівника ІАЦ РНБОУ Володимир Полевий.

Для звернень громадян цілодобово працює «гаряча лінія» call-центру 0800-501-482, 044-235-63-67 та електронна скринька polonhelp@ssu.gov.ua

Ситуація в зоні конфлікту

Українські військові в повному обсязі виконують умови режиму припинення вогню. Водночас за минулу добу в окремих районах фіксувалися обстріли позицій сил АТО з боку терористів. Зокрема, учора терористи здійснили обстріли позицій наших військ та цивільних об’єктів на підступах Маріуполя.

У самому Маріуполі підтримується спокійна обстановка, ситуація повністю контрольована. Міський голова Юрій Хотлубей провів засідання штабу територіальної оборони, на якому відпрацьовані питання щодо зміцнення оборони міста по периметру на відстані 15-20 км.

У Луганській області на північний схід від селища Сєвєрний зафіксовано колони бронетехніки та військових вантажівок, у т.ч. – російські танки Т-72ВМ, зенітно-ракетні комплекси Стріла-10 та новітні російські зенітно-ракетні комплекси типу «Вітязь». Колона пройшла на південь області.

Російська сторона продовжує концентрацію своїх збройних сил на півночі тимчасово окупованого Криму та здійснює ротацію особового складу і техніки. Фіксується активність російських військ на Таганрозько-Маріупольському напрямку. Росіяни здійснюють інженерне облаштування транспортних коридорів з території РФ в Україну.

Протягом доби порушень повітряного простору України не зафіксовано, так само як і обстрілів з території РФ.

Ситуація в населених пунктах зони конфлікту

У населених пунктах Новоазовського району терористи намагаються скомпрометувати в очах місцевих мешканців бійців добровольчого батальйону «Донбас». Для цього вони застосовують тактику боротьби з УПА та видають себе за членів «Донбасу», чинять пограбування, розбої та мародерство.

Унаслідок обстрілу бойовиками пошкоджено газопровід у с. Весела Гора Слов’яносербського району Луганської обл. 426 абонентів залишились без газопостачання.

У Донецькій області припинено злочинну діяльність диверсійно-розвідувальної групи «ДНР», що діяла неподалік селищ Луганське та Олександрівка. В ході спільної спецоперації СБУ і Міноборони затриманий один з диверсантів групи – громадянин України 1984 р.н. У затриманого вилучено посвідчення стрілка народного ополчення «ДНР». Двоє інших бойовиків при спробі втечі підірвалися на розтяжці, встановленій самими терористами. Під час огляду автомобіля диверсантів вилучено автомат Калашникова, патрони до нього, гранати РГД і Ф-1.

В Маріуполі припинено діяльність злочинної групи бойовиків терористичної організації “ДНР”. У результаті спецоперації співробітники СБУ затримали керівника та двох членів злочинної групи. Зловмисники збирали інформацію про місця розташування військової техніки, блокпостів, чисельність особового складу і озброєння ЗС України. Крім того, члени злочинної групи планували збройні напади на українських військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів, а також готували диверсії на об’єктах інфраструктури в Маріуполі та прилеглих районах. У затриманих вилучено автомат Калашникова АК-74 з 2 спорядженими магазинами, карабін з оптичним прицілом, 3 ручні гранати, 20 підготовлених пляшок з “коктейлями Молотова” та інгредієнти для їх виготовлення, 2 радіостанції з криптованим каналом та велику кількість патронів.

Протягом  доби піротехнічні підрозділи ДСНС України виявили та вилучили 111 одиниць боєприпасів. Всього перевірено ділянки території загальною площею – 7,1 га.

Реакція міжнародної спільноти на події в України

Вчора Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко зробив офіційну заяву щодо підписання протоколу про припинення вогню. Олександр Лукашенко схвалює припинення вогню. За словами президента, тристоронній формат «Митний союз-Україна-Європейський союз» дав змогу залучити до переговорного процесу справді зацікавлені сторони. Важливу роль зіграла контактна група «Україна-ОБСЄ-Росія», роботу якої має бути продовжено.

Завтра у північно-західній частині Чорного моря розпочнуться двосторонні навчання Збройних Сил України та ВМС США «Сі Бриз-2014», які триватимуть до 10 вересня. Метою навчань є відпрацювання сценарію «Проведення міжнародної операції з встановлення та забезпечення зони безпеки судноплавства у кризовому районі».

Навчання пройдуть відповідно до програми двостороннього співробітництва між міністерствами оборони України та США, відповідно до плану на 2014 рік, затвердженого указом Президента України від 25 березня поточного року. Навчання проводитиметься в дусі програми «Партнерство заради миру», тому до участі в ньому традиційно запрошено представників ряду країн. Зокрема, у навчаннях візьмуть участь кораблі Іспанії, Канади, Румунії та Туреччини. Грузія, Норвегія, Швеція і Франція направили на навчання військовослужбовців у якості спостерігачів.

Планом навчання не передбачається проведення наземної фази, так само як і заходження в порт Одеси чи порти інших міст України іноземних кораблів.

Навчання «Сі Бриз-2014» вперше були проведені у 1997 р. Цього року вони відбудуться 12-й раз.

http://mediarnbo.org/2014/09/07/zvedeni-dani-iats-rnbo-na-12-00-07-veresnya-2014/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества