Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Прес-центр АТО

Прес-центр АТО

ЗВЕДЕНІ ДАНІ ІАЦ РНБОУ НА 17:00 – 05 ВЕРЕСНЯ 2014 РОКУ

Сьогодні у Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи з імплементації Мирного плану Президента України Петра Порошенка було підписано протокол про припинення вогню на Донбасі.

Президент України, виходячи із заклику Президента Росії Володимира Путіна до керівників незаконних збройних формувань Донбасу зупинити вогонь, та підписання зазначеного протоколу, віддав наказ начальнику Генерального штабу Збройних Сил України припинити вогонь починаючи з 18:00 5 вересня. Сили АТО готові до виконання цього наказу.Про це наголосив сьогодні на другому щоденному брифінгу речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони Андрій Лисенко.

Також Президент доручив Міністрові закордонних справ України спільно з ОБСЄ забезпечити ефективний міжнародний контроль за дотриманням режиму припинення вогню, який має носити винятково двосторонній характер.

Як зазначив Петро Порошенко, українська сторона розраховує, що ці домовленості, включаючи припинення вогню та звільнення заручників, будуть чітко дотримуватися.

Військові дії в зоні конфлікту

Впродовж дня ситуація у зоні АТО залишалася напруженою.

Cьогодні у результаті бою в районі населеного пункту Комінтерново сили АТО знищили два бронетранспортери противника та більше 40 терористів. Крім цього, тікаючи, бандити залишили на полі бою бойову машину піхоти та міномет.

Станом на 16:30 поблизу Маріуполя у районі н.п. Широкіне військові РФ продовжували обстрілювати позиції сил АТО. Просування російських військ у бік Маріуполя не було. Серед наших військовослужбовців є поранені, наразі їх доставляють до медичних закладів Маріуполя та інших населених пунктів. На даний момент інформація щодо кількості втрат уточнюється.  Військовослужбовці Нацгвардії та добровольчих батальйонів разом зі Збройними силами надійно тримали оборону міста.

З території Росії з системи «Град» здійснено обстріл позицій українських військ в районі Макарового і з установки «Смерч» – Нижній Мінченок  Луганської області. Росіяни також обстріляли позиції та блокпости українських військових в районах н.п. Станиця Луганська, Нікішине, Стукалова Балка.

Нагадуємо, що за дорученням Президента України на базі Служби безпеки України створено Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти.

Керівником-координатором Центру визначено заступника голови СБУ генерал-лейтенанта Віталія Яловенка.

До роботи державного органу зі створення реєстру будуть долучені вітчизняні та міжнародні громадські організації, волонтерські рухи, які уже сьогодні опікуються долями військовослужбовців та їх родин.

Міжвідомчий центр працюватиме за адресою м.Київ, вул. Ірининська, 4. Перший особистий прийом проведе голова СБУ В.Наливайченко та координатор Центру В.Яловенко 6 вересня з 11:00.

Крім того, для звернень громадян цілодобово працює «гаряча лінія»  call-центру 0800-501-482, 044-235-63-67.

Ситуація в населених пунктах зони конфлікту

У захоплених містах терористи поширюють інформацію про заплановану заміну паспортів громадян України на паспорти так званих ДНР і ЛНР. Також терористи вимагають від керівництва комунальних та державних підприємств, закладів і установ провести інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей.

У Стаханові Луганської області терористи налагодили схему вивезення металобрухту на територію РФ для реалізації з комерційною метою.

Федеральна міграційна служба РФ надала представникам так званої ЛНР списки громадян України з числа мешканців Луганської області, які оформили статус біженця при виїзді до РФ під час проведення АТО. Надалі керівники терористичних організацій планують використати квартири та приватні будинки біженців для тимчасового розміщення бойовиків та російських військовослужбовців та подальшої «націоналізації».

Через пошкодження терористами водоводів в районі м. Золоте Первомайського району Луганської області припинено водопостачання у містах Первомайськ, Брянка, Стаханов. Внаслідок обстрілів, які здійснювалися російськими військовими, частково відключені від газопостачання багатоповерхові житлові будинки у місті Щастя.

У Лисичанську Луганської області повністю відновлено одну з основних транспортних артерій області – Томашевський автомобільний міст.

Міжнародна підтримка

Президент України Петро Порошенко, який перебуває з робочим візитом на саміті НАТО в Уельсі, продовжив двосторонні зустрічі з керівництвом провідних держав світу. Зокрема, сьогодні у Ньюпорті відбулася зустріч Президента України з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Обговорювалися питання взаємодії щодо сприяння реалізації мирного плану Президента, зокрема – досягнення припинення вогню. Ангела Меркель висловила повну підтримку ініціатив Петра Порошенка.

http://mediarnbo.org/2014/09/05/zvedeni-dani-iats-rnbo-stanom-na-17-00-5-veresnya/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества