Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

Зведені дані АТО – 29 грудня 2017

Минулої доби у районі проведення АТО противник продовжував здійснювати поодинокі вогневі провокації проти підрозділів Збройних Сил України, застосовуючи при цьому, у тому числі, важке озброєння.

Загалом минулої доби по всій лінії зіткнення російсько-окупаційні війська здійснили 6 обстрілів наших позицій.

Унаслідок обстрілу опорного пункту під Красногорівкою отримав поранення і був оперативно евакуйований до військового мобільного госпіталю один захисник України.

Луганський напрямок

Упродовж доби дотримувався режим тиші.

Про це поінформував сьогодні на щоденному брифінгу речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Олександр Мотузяник.

Донецький напрямок

Зафіксовано 6 прицільних ворожих обстрілів наших позицій, із яких два мінометних.

Під Павлополем у першій половині дня бойовики двічі відкривали вогонь по українських опорних пунктах із різних типів зброї. У тому числі, з 82-мм міномету, станкових гранатометів та озброєння БМП.

На позиціях неподалік Красногорівки вдень зафіксовано вогонь ворожого снайпера.

Після 17-ї години окупанти обстріляли зі стрілецької зброї захисників шахти Бутівка.

Увечері ворог відкрив вогонь із міномета та ручних гранатометів по наших позиціях біля Талаківки.

Водночас, по українському опорному пункту поблизу Верхньоторецького противник вів вогонь зі станкових автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та інших видів стрілецької зброї.

Суворо дотримуючись Мінських домовленостей, українські військовослужбовці на провокації агресора не відповідали. Водночас, вони постійно вели спостереження за противником.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

У з’єднаннях і частинах російсько-окупаційних військ на території Донбасу триває ротація кадрових російських військовослужбовців.

Характерною ознакою діяльності новоприбулих російських офіцерів стали т.зв. «кадрові чистки» у підпорядкованих підрозділах, що призводить до загострення конфліктів ватажків на рівні «взвод-рота».

Також у зв’язку з ротацією бойовикам, призваним з числа місцевих мешканців, скасовано виплату раніше анонсованої т.зв. «новорічної премії». Всі кошти перерозподілені на виплату премій та заборгованостей російським військовослужбовцям, які повертаються до РФ.

Зростаючі проблеми фінансування змушують окупаційне командування самостійно вирішувати проблеми матеріально-технічного та продовольчого забезпечення. Зокрема, у Луганську поширюються оголошення зі зверненням окупаційної влади до місцевого населення щодо надання т.зв. «армії ЛНР» допомоги продуктами харчування.

Цивільно-військове співробітництво

У районі проведення Антитерористичної операції за сприяння органів місцевого самоврядування та військовослужбовців цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України працівники «Донецькобленерго» та ДСНС України завершили підключення прифронтових населених пунктів Травневе та Гладосове до електропостачання.

Під час проведення ремонтно-відновлювальних робіт були присутні представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Таким чином, новорічні та різдвяні свята мешканці прифронтових населених пунктів зустрічатимуть при повному освітлені.

http://mediarnbo.org/2017/12/29/zvedeni-dani-ato-29-grudnya-2017/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества