Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

Зведені дані АТО – 26 грудня 2017

За минулу добу в районі проведення Антитерористичної операції загиблих та поранених серед українських військовослужбовців немає.

Незаконні збройні формування суттєво зменшили кількість вогневих провокацій, разом з цим, продовжуючи вести поодинокі обстріли позицій Збройних Сил України з озброєння, забороненого Мінськими домовленостями.

Загалом минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 2 обстріли наших позицій по всій лінії зіткнення.

Луганський напрямок

Після 21:00 ворог здійснив один короткочасний обстріл опорного пункту Збройних Сил України поблизу Станиці Луганської за стрілецької зброї.

Решту доби режим перемир’я там дотримувався зразково.

Донецький напрямок

Близько 19 години зафіксовано мінометний обстріл з боку російсько-окупаційних військ наших позицій неподалік Павлополя. При цьому ворог випустив п’ять мінометних снарядів калібру 120 мм.

Зважаючи на те, що зазначені обстріли кваліфікувалися як провокаційні, і не несли загрози життю наших військовослужбовців, українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Противник намагається використати діючий режим припинення вогню для підготовки до подальшого ведення бойових дій.

Водночас, для утримання місцевого населення під російським інформаційно-пропагандистським впливом проводяться заходи зі створення штучної психологічної напруги серед населення окупованого Донбасу.

Так, протягом 22-25 грудня ц.р. командування російських окупаційних військ провело роботу з керівниками т.зв. «органів місцевого самоврядування» щодо здійснення інвентаризації укриттів (бомбосховищ) та обладнати їх необхідними засобами на випадок «наступу ЗС України».

Для залякування місцевого населення поширюються провокаційні звернення до власників будинків, які у разі обстрілів повинні забезпечити вільний доступ до своїх підвальних приміщень.

У районі проведення антитерористичної операції підрозділи Збройних Сил України удосконалюють свої професійні навички

Так, на одному з полігонів відбулися збори з командирами десантно-штурмових та артилерійських підрозділів бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Офіцери ДШВ провели практичні заняття з кулеметниками, гранатометниками, снайперами, обслугами гармат, мінометів, протитанкових керованих ракетних комплексів та інших видів озброєння.

Також були відпрацьовані практичні дії підрозділів у різних видах бою, управління вогнем артилерії тощо.

Під час зборів представники Міжнародного комітету Червоного Хреста поінформували десантників про діяльність гуманітарної організації в зоні бойових дій.

На іншому полігоні відбулись заняття з вогневої підготовки, в ході яких військовослужбовці виконали вправи контрольних стрільб зі стрілецької зброї.

Враховуючи досвід боїв в зоні бойових дій, під час виконання вправ з автомата кожен стрілець вів вогонь також із положення «з коліна».

Такі заняття дають можливість українським захисникам відпрацьовувати навички до автоматизму і впевнено діяти за будь-яких умов бойової обстановки.

http://mediarnbo.org/2017/12/26/zvedeni-dani-ato-26-grudnya-2017/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества