Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

Зведені дані АТО – 17 грудня 2017

Минулої доби інтенсивність ворожих обстрілів позицій Збройних Сил України в районі проведення АТО, порівняно з попередньою, знову зросла. Окупанти продовжують застосовувати озброєння заборонених калібрів, у тому числі, танки та 120-міліметрові міномети.

Загалом минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 31 обстріл наших позицій по всій лінії зіткнення. Військовослужбовці Збройних Сил України 22 рази відкривали вогонь у відповідь.

Четверо наших бійців отримали поранення минулої доби. В усіх випадках військовослужбовці зазнали ушкоджень через ворожі обстріли. Це сталося в районі Авдіївки, Травневого і Луганського. Всі вони були оперативно евакуйовані до медичних закладів. Зараз їхнім життям нічого не загрожує, стан здоров’я поранених оцінюється як «задовільний».

Луганський напрямок

Ворог прицільно обстріляв опорні пункти Збройних Сил України 14 разів. У трьох випадках це було заборонене Мінськими домовленостями озброєння.

Найбільша кількість обстрілів на цьому напрямку сталася у другій половині дня. В районі Кримського ворог вів вогонь по нашим позиціям упродовж трьох годин, застосовуючи 120- та 82-мм міномети, БМП, стрілецьку зброю і гранатомети.

Також під ворожі обстрілами з важких мінометів 120-го калібру потрапили опорні пункти сил АТО в районі Луганського, Троїцького та Трьохізбенки. Загалом у наш бік було випущено 48 мін 120-мм та 68 боєприпасів 82-мм калібру.

У 7 випадках підрозділи Збройних Сил України відповідали противнику вогнем із гранатометів, стрілецької зброї та БМП.

Донецький напрямок

Тут минулої доби також не обійшлося без фактів порушень мінських угод з боку російсько-окупаційних військ. 17 ворожих вогневих провокацій зафіксовано на цьому напрямку.

Наші опорні пункти біля Авдіївки, Гнутового та Павлополя були обстріляні з мінометів калібру 120-мм. Загалом поблизу наших позицій розірвалися 34 міни.

І ще 20 боєприпасів, цього разу калібру 82 мм, впали минулої доби неподалік Верхньоторецького. Окрім того по захисниках Гнутового вчора після 18 години противник відкривав вогонь з танку.

В усіх згаданих населених пунктах, а також в районі Водяного, Гранітного, Камянки та Старогнатовки ворог 12 разів активно застосовував вогонь БМП та піхотної зброї.

З метою придушення активності противника, практично в усіх випадках військовослужбовці Збройних Сил України застосовували у відповідь незаборонену Мінськими угодами зброю.

У навчальному центрі Військово-Морських Сил Збройних Сил України на Миколаївщині матроси, призвані на строкову військову службу у листопаді цього року, склали Військову присягу

Зі знаменною подією воїнів привітали командування військової частини, представники органів державної влади, волонтери, ветерани, рідні і друзі.

Ритуалу передувало вручення нагород кращим військовослужбовцям з нагоди Дня Збройних Сил України.

http://mediarnbo.org/2017/12/17/zvedeni-dani-ato-17-grudnya-2017/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества