Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

Зведені дані АТО – 30 листопада 2017

Минулої доби внаслідок бойових дій загиблих і поранених у лавах Українських військ немає.

Вчора ситуація на лінії зіткнення в районі проведення Антитерористичної операції залишалася напруженою, проте повністю контрольованою підрозділами Збройних Сил України.

Загалом протягом минулої доби ворог провів 18 прицільних обстрілів в бік позицій Збройних Сил України. 6 разів наші військовослужбовці були змушені відкривати вогонь у відповідь із озброєння, не забороненого Мінськими угодами.

Луганський напрямок

Бойовики незаконних збройних формувань провели 13 прицільних обстрілів опорних пунктів Збройних Сил України.

Доволі тривалі обстріли з мінометів калібрів 120 та 82 мм противник вів поблизу Луганського, загалом випустивши 30 мін. Окрім зброї, забороненої Мінськими угодами, тут також зафіксовані неодноразові ворожі провокації із використанням озброєння БМП, спареної зенітної установки, гранатометів, кулеметів та іншої стрілецької зброї.

Ворожі обстріли наших позицій з мінометів калібру 82 мм сталися також і в районі Новотошківського.

Поблизу Новоолександрівки, Новолуганського, Троїцького, Станиці Луганської та Новозванівки ворог порушував перемир’я, обстрілюючи наші позиції з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

Декілька разів, на найбільш зухвалі вогневі провокації з боку противника, військовослужбовці Збройних Сил України жорстко відповідали окупантам влучним вогнем зі штатного озброєння, не забороненого Мінськими домовленостями.

Донецький напрямок

Російсько-окупаційні війська здійснили 5 прицільних обстрілів у бік наших позицій.

Так, з мінометів різних калібрів, упродовж однієї години противник випустив 7 мін по захисниках Водяного, і ще 10 – поблизу Павлополя.

Неспокійно вчора було також і біля Верхньоторецького, Авдіївки та Красногорівки. Там застосування важкої зброї противником не зафіксовано, проте ворог вів вогонь з гранатометів.

У переважній більшості цих випадків наші військовослужбовці відповідали окупантам зі стрілецької зброї та вогнем гранатометів.

Такі факти оприлюднив сьогодні на традиційному щоденному брифінгу речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Олександр Мотузяник.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Серед бойовиків російських окупаційних військ зберігається тенденція до подальшого зниження морально-психологічного стану та зростання рівня злочинності, що призводять до небойових безповоротних втрат.

Так, 29 листопада групою військовослужбовців одного з підрозділів т.зв. 1 АК здійснено приховане поховання на цвинтарі вбитого під час бійки бойовика.

Поряд з вказаним, на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей мирне населення продовжує потерпати від злочинних дій та безчинств НЗФ. Зокрема, збільшилась кількість випадків мародерства, викрадення паливних матеріалів (дров), призначених для пенсіонерів-інвалідів.

Цивільно-військове співробітництво

29 листопада офіцери групи цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України «Світлодарськ» доправили гуманітарну допомогу жителям населених пунктів Гладосове та Травневе.

Наразі у мешканців цих сіл є гостра проблема в постачанні електроенергії, тому що російськи окупанти ще за кілька тижнів до приходу українських військових відрізали села від ліній електропередач. Також місцевим необхідна їжа та вугілля для опалення осель. Підрозділи СІМІС продовжують моніторинг потреб селян та роблять усе можливе, аби вирішити проблемні питання якнайшвидше.

Напередодні Дня Збройних Сил України за дорученням Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака представники оборонного відомства у складі мобільних робочих груп відвідали військовослужбовців, які беруть участь у проведенні Антитерористичної операції на сході нашої держави

У складі мобільних груп працювали представники керівного складу Міноборони, Головної інспекції, фахівці кадрової, фінансової служб, інші відповідальні особи.

Під час роботи генерали і офіцери від імені керівника оборонного відомства вручили 870 відзнак а саме: грамот, наручних годинників та відомчих нагород українським військовослужбовцям, які несуть службу як на другій лінії оборони, так і безпосередньо на «передових» опорних пунктах.

Одними з головних завдань мобільних робочих груп було вивчення проблемних питань, які турбують військовослужбовців на передовій, та їх моральна підтримка.

29 листопада неподалік переднього краю в районі проведення АТО відбувся черговий виїзний ефір військового радіо «Армія FM»

Цього разу військові журналісти побували в розташуванні 25 окремої повітрянодесантної бригади. Вже тривалий час Дніпровські десантники виконують бойові завдання в одній із найгарячіших точок Донбасу.

Протягом кількох годин десантники розповідали радіослухачам про життя їх частини, про унікальних людей, ділилися спогадами про нелегкий бойовий шлях славетної десантної бригади. А це – бої за Краматорськ, Слов’янськ, Шахтарськ, Дебальцеве, Савур-Могилу, Авдіївську «промзону» та інші «гарячі» точки.

З вересня цього року перше військове радіо «Армія FM» запровадило нову традицію – виїжджати до військових частин, які захищають Україну від російсько-окупаційних військ на лінії зіткнення.

Це вже третій виїзний ефір творчого колективу військового радіо «Армія FM» в районі АТО. До цього, прямі ефіри були проведені у розташуваннях 53-ї окремої механізованої та 128-ї окремої гірсько-піхотної бригад.

http://mediarnbo.org/2017/11/30/zvedeni-dani-ato-30-listopada-2017/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества