Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

Зведені дані АТО – 25 листопада 2017

Добра новина: упродовж вчорашнього дня наші військовослужбовці в районі проведення Антитерористичної операції не зазнали жодних втрат. Більше того, двоє військовослужбовців, які вважалися загиблими під час бойового зіткнення поблизу Кримського, завдяки своєму чималому бойовому досвіду і відвазі змогли вийти із зони ураження противником і повернутися до своїх підрозділів.

Водночас, обстановка в районі проведення Антитерористичної операції залишалася напруженою. Противник продовжував вести вогонь по наших позиціях із зброї, забороненої Мінськими домовленостями.

Загалом минулої доби по всій лінії зіткнення противник провів 17 обстрілів позицій Збройних Сил України.

Луганський напрямок

Російсько-окупаційні війська провели 9 прицільних обстрілів опорних пунктів Збройних Сил України.

Зокрема, вночі ворог обстріляв наших захисників із 120-мм мінометів поблизу Новолуганського. Обстрілам із 82-мм мінометів піддавалися наші позиції неподалік Луганського та Лозового. По цих же опорних пунктах протягом доби противник вів прицільний вогонь із озброєння БМП, гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та легкої стрілецької зброї.

На більшість обстрілів українські військовослужбовці відповіли вогнем у відповідь із незабороненої Мінськими угодами зброї.

Такі дані оприлюднив сьогодні на брифінгу речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Андрій Лисенко.

Донецький напрямок

Ворог вісім разів відкривав прицільний вогонь по наших позиціях. Із озброєння БМП, гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї противник прицільно обстрілював наші опорні пункти в районі Авдіївки, Мар’їнки, Пісків, шахти Бутівка, Березового, Гнутового та Верхньоторецького. По захисниках України неподалік Пісків ворог також випустив 4 міни із 82-мм міномету.

Інформація Головного управління розвідки МОУ

Перебування російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей продовжує піддавати небезпеці місцеве населення. Безконтрольність з боку командирів та низький морально-психологічний стан бойовиків призводять до зростання кількості збройних сутичок між ними, що нерідко становить загрозу життю місцевих мешканців.

Зокрема, вчора, 24 листопада, група бойовиків однієї з частин т.зв. 1 АК залишила позицію для поповнення припасів. Під час перебування у населеному пункті між окупантами виникла сварка, яка переросла у збройну сутичку. При цьому один із злочинців влаштував собі вогневу позицію у приватному будинку, використовуючи цивільних осібу якості «живого щита».

Цивільно-військове співробітництво

У населених пунктах Гладосове і Травневе, які українські військові нещодавно взяли під свійконтроль, розпочали роботу офіцери груп цивільно-військового співробітництва. Мешканцям сіл доставлено продуктові набори з м’ясних та рибних консервів. Також військові з’ясували проблемні питання, які потребують оперативного вирішення – у першу чергу, це відновлення електропостачання та дитяче харчування – та відповіли на численні запитання мешканців щодо поточної ситуації.

Жителі сіл відверто раділи приходу українських військових. Разом із захисниками України до них нарешті повернуться мир, а також вода, газ і світло.

http://mediarnbo.org/2017/11/25/zvedeni-dani-ato-25-listopada-2017/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества