Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

Зведені дані АТО – 21 вересня 2017

За минулу добу, 20 вересня, внаслідок бойових дій загиблих у лавах українських військ немає, один військовослужбовець дістав поранення. Інцидент стався в Авдіївці під час ворожого обстрілу.

Також надійшла уточнена інформація про втрати українських військ за позаминулу добу, 19 вересня. Один військовослужбовець дістав травму внаслідок ворожого обстрілу в Пісках.

Луганський напрямок

Вчора бойові дії не велися.

Донецький напрямок

Основні бойові дії розгорнулися після 16 години під Горлівкою, в Авдіївці та по всьому фронту вздовж Донецького аеропорту. В Пісках противник застосував бронетехніку, в усіх інших випадках окупанти обмежилися легким озброєнням. В усіх ключових «гарячих точках», зокрема в Авдіївці, Пісках та інших, українські війська відкривали вогонь у відповідь.

Водночас слід зазначити, що окупанти скоїли провокацію на КПВВ «Майорське». За даними, які оприлюднив сьогодні на щоденному брифінгу речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Олександр Мотузяник, близько 18 години бойовики відкрили вогонь зі стрілецької зброї в бік цивільних осіб, що рухалися на підконтрольну Україні територію. Опинившись на лінії вогню, люди були змушені тікати в бік позицій українських військових, які надали їм охорону та підтримку. Це не перший випадок, коли російсько-окупаційні війська, нехтуючи життям та здоров’ям українських громадян, використовують їх як «живий щит» при здійсненні провокацій.

Всього вчора на Донецькому напрямку сталося 14 ворожих обстрілів.

Маріупольський напрямок

Противник порушував режим тиші тільки на ділянці фронту Павлопіль – Широкине. Ці інциденти сталися ще до світанку, а також ввечері. Бойовики двічі застосовували міномети. Тривалість обстрілів коливається від 10 хвилин до 1 години.

Всього вчора на Маріупольському напрямку сталося п’ять ворожих обстрілів, у більшості випадків наші війська відкривали вогонь у відповідь.

На тебе чекають вдома

Ще один колишній бойовик вирішив змінити своє життя на краще, скориставшись Програмою СБУ «На тебе чекають вдома». Правоохоронці встановили, що у 2014 році мешканець Слов’янського району Донецької області приєднався до НЗФ. Чоловік допомагав облаштовувати бойові позиції окупантів, займався господарською діяльністю та забезпечував пропускний режим.

Поступово усвідомивши злочинний характер своїх дій та розчарувавшись в ідеалах «руського міра», фігурант справи втік, і тривалий час переховувався у родичів і знайомих в Росії та на окупованих територіях. Дізнавшись про Програму СБУ, чоловік повідомив правоохоронні органи про всі обставини своєї діяльності у складі НЗФ. Суд ухвалив рішення про звільнення колишнього бойовика від кримінальної відповідальності.

Тривають навчання «Репід Трайдент-2017»

Десантно-штурмовий батальйон ЗСУ, згідно із задумом навчання, успішно виконав завдання з оборони майданчика приземлення вантажу, який був скинутий на парашуті з американського військово-транспортного літака С-130J [Сі-130-Джей] «Геркулес», який прибув із Старокостянтинова. Таку ж місію виконав літак Ан-26 ПС ЗСУ. Цінний вантаж призначений для підрозділів СВ та ССО, які також беруть участь у навчанні. Десантники евакуювали його із небезпечної ділянки місцевості та доставили до кінцевого місця призначення.

Військовослужбовці 1-ї Президентської бригади НГУ імені Петра Дорошенка супроводжували підрозділи РХБЗ ЗСУ у район виконання завдань

По дорозі колона була атакована диверсійними загонами умовного противника. Наші вояки успішно відбили ворожий напад із засідки, згодом оточили та знищили групу бойовиків в будинку. Зазначимо, що учасникам операції довелося рухатися по умовно зараженій місцевості, тож особовий склад та техніка пройшли процедуру дезактивації.

http://mediarnbo.org/2017/09/21/zvedeni-dani-ato-21-veresnya-2017/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества