Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

Зведені дані ІАЦ РНБО на 12:30 – 5 січня 2015

За останню добу в зоні АТО зафіксовано збільшення кількості збройних провокацій та обстрілів з боку бойовиків. Окрім стрілецької зброї, терористи використовують проти позицій сил АТО танки та артилерію. Українські військові на провокації не відповідають, але в разі прямої загрози життю наших військовослужбовців, терористи отримують адекватну відповідь. Так, в районі н.п. Гранітне та Старогнатівка Донецької області українські військові успішно відбили спробу ворожого нападу.

Про це заявив сьогодні на традиційному щоденному брифінгу речник Антитерористичної операції  полковник Андрій Лисенко.

Окрім цього, бойовики продовжують перекидання на територію України живої сили та військової техніки з РФ. Зафіксовано пересування російських військовослужбовців контрактної служби, замаскованих під місцевих бойовиків – так званих «ополченців». Крім цього, за даними розвідки, у районі н.п. Тельманово відмічено переміщення бойовиків, одягнених в українську військову форму нового зразка. Це може свідчити про підготовку провокацій.

Найбільш неспокійною ситуація зберігається на Донецькому, Маріупольському та Луганському напрямках.

Протягом доби жоден український військовослужбовець не загинув, одного було поранено.

Триває ротація українських військових, що захищали Батьківщину у зоні АТО.

Учора до Львова зі Сходу України повернулися понад 500 добровольців, які близько 2 місяців виконували бойові завдання поблизу н.п. Кримське. З хлібом-сіллю наших воїнів зустріли керівники міста, рідні і близькі військовослужбовців та  патріотично налаштовані мешканці Львова.

Львів'яни зустрічають героїв-1

Львів'яни зустрічають героїв-2

Львів'яни зустрічають героїв-3

Львів'яни зустрічають героїв-4

Львів'яни зустрічають героїв-5

У той же день з зони АТО на Миколаївщину повернулися десантники, які також упродовж тривалого часу несли службу на сході України.

Миколаївці зустрічають героїв-1

Миколаївці зустрічають героїв-2

Їм на зміну вирушили українські правоохоронці, що охороняли спокій мирних громадян на Новий Рік.

Зокрема,  на Луганщину відправилися бійці спецбатальйону «Чернігів», що охоронятимуть громадський порядок в населених пунктах.

МВС-ротація-1

МВС-ротація-2

Також до зони АТО вирушили 300 бійців полку «Азов». Частина патріотів вже не вперше їдуть на передову. Також, ряди полку поповнились новими бійцями.

МВС-ротація-3

Також, учора на схід України відправилося більше сорока бійців батальйону міліції особливого призначення «Київщина».

МВС-ротація-4

Триває допомога громадянам, що опинилися в скруті внаслідок злочинної діяльності терористів.

Через контрольний пункт в районі н.п. Курахове прослідували 2 вантажних автомобілі з гуманітарним вантажем від релігійної організації для жителів міста Донецька. Транспортні засоби перевозили 10 тонн продуктів харчування, серед яких м’ясні та рибні консерви, крупи, цукор, сіль, чай, кондитерські вироби тощо.

Управління ДСНС у Кіровоградській області за підтримки місцевої влади та волонтерів організували та провели новорічне свято для дітей-вимушених переселенців. Рятувальники провели для дітей конкурси з тематики безпеки життєдіяльності та подарували кожній дитині солодкі подарунки.

Підрозділи ДСНС України за минулу добу виявили та вилучили 27 од. боєприпасів, зокрема мінометні міни, бойові гранати, міни тощо. З початку виконання робіт в зоні АТО виявлено та вилучено 31 тис. 913 од. боєприпасів, з них артилерійських снарядів – 5 тис. 40 од., мінометних мін – 2 тис. 653 од., бойових гранат та мін – 2 тис. 742 од., реактивних боєприпасів – 536 од.

Українська держава посилює дипломатичну активність задля мирного вирішення конфлікту на сході України.

Сьогодні в Берліні розпочалися консультації у «нормандському форматі» на рівні політичних директорів міністерств закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії. Україну на цій зустрічі представляє Директор Департаменту політики та комунікацій МЗС Олексій Макеєв.

Зустріч проходить на виконання домовленостей, досягнутих у ході телефонної конференції Міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії, що відбулася 2 січня 2015 року. У ході консультацій обговорюється імплементація Мінських домовленостей та питання підготовка зустрічі глав держав у Астані (Республіка Казахстан), що запланована на 15 січня.

http://mediarnbo.org/novini-2/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества