Зведені дані Інформаційно-аналітичного центру на 17 липня 2015
Рівно рік тому на Сході України сталася жахлива трагедія. За допомогою російського зенітно-ракетного комплексу «Бук» терористи збили пасажирський Боїнг-777 в небі над Донецькою областю. В результаті катастрофи загинуло 298 людей, зокрема 15 членів екіпажу та 80 дітей. Ось що відбувається, коли високотехнологічна смертельна зброя у великих кількостях потрапляє до рук злочинців. Наразі міжнародна експертна комісія завершує розслідування трагедії.
Як і рік тому, війна на Донбасі продовжується – адже Росія та бойовики не полишили своїх агресивних планів. Таку інформацію оприлюднив сьогодні на брифінгу в УКМЦ речник Адміністрації Президента України з питань АТО полковник Андрій Лисенко.
Основні події минулого дня в зоні АТО
На Луганському напрямку ситуація дещо загострилася. Поблизу сел. Старий Айдар наші військові успішно і без втрат відбили напад ДРГ противника, що намагалася переправитися через Сіверський Донець. Також вперше за кілька останніх тижнів бойовики провели 3 потужних артилерійських обстріли наших позицій на Бахмутській трасі – йдеться про с. Новотошківське та с. Оріхове.
Вогонь вівся з південного напрямку, причому були застосовані гармати різних систем. Епізодичні збройні провокації противника відбулися у Станиці Луганській, Щасті та між Троїцьким та Калиновим (у Попаснянському районі).
На Донецькому напрямку ситуація стабілізувалася. Поблизу Світлодарська та Горлівки, а також вздовж залізниці Костянтинівка – Ясинувата не було зафіксовано жодного факту порушення режиму тиші з боку НЗФ. Активні бойові дії розгорнулися лише на ділянці фронту від Авдіївки до Мар’їнки, особливо ввечері та вночі. Зокрема, між Авдіївкою та Ясинуватою українські військові попередили прорив ворожої ДРГ. З важкого озброєння у цьому районі противник найчастіше застосовував 120-мм міномети, ведучи вогонь з сел. Спартак на північ, у бік Авдіївки. Також варто відзначити активну роботу ворожих снайперів, які засіли на південно-західних околицях Донецька і відпрацьовують по наших позиціях у Мар’їнці та Красногорівці. На південь від Донецька перемир’я зберігається.
На Маріупольському напрямку обстановка залишається відносно спокійною.
Біля Талаківки двічі відпрацювали ворожі снайпери, а у Широкиному відбулася короткотривала провокація бойовиків із застосуванням стрілецької зброї. Втрат особового складу не допущено.
Вчора в зоні АТО зафіксовано 2 польоти БПЛА противника.
За минулу добу внаслідок бойових дій загиблих українських військовослужбовців немає, 2 – було поранено в районі Донецького аеропорту.
Українська армія постійно та систематично підвищує свою боєздатність – як на фронті, так і в тилу
На Чернігівщині тривають навчання українських артилеристів. Військовослужбовці виконують ураження нерухомих спостережних цілей прямою наводкою, а їхні командири тренуються в керувати своїми підрозділами. Артилеристи також відпрацювали бойове злагодження, здійснили марш на рубіж розгортання, проводили рекогносцировку та виконання вогневих завдань.
Наші західні друзі також долучаються до спільних військових навчань – у Чорному морі біля румунських берегів ідуть багатонаціональні навчання «Морський Щит-2015»
У навчаннях візьме участь наш фрегат «Гетьман Сагайдачний» з гелікоптером. Український флагман виконуватиме завдання з проводки кораблів за тралами, передачі вантажів, буксирування, оборони кораблів від повітряного та надводного противника, морського перехоплення.
Служба безпеки України викриває злочинців та спільників бойовиків
У селищі Новотроїцьке Донецької області затримано бойовика на прізвисько «Кащей», який перебував у лавах сумнозвісного бандформування «Сомалі» і брав участь у бойових діях поблизу Донецького аеропорту. За свою брудну роботу бойовик отримував грошову винагороду. Після поранення його закинули на територію, підконтрольну українській владі, для збору інформації про місця дислокації військовослужбовців ЗСУ. Тепер він розповість про це слідчим, а згодом – на суді.
Ще одного інформатора бойовиків оперативники затримали на Луганщині. Він постачав бандитам з так званої «ЛНР» відомості про розташування українських блокпостів і переміщення залізницею військової техніки ЗСУ.
Крім того, СБУ виявила велика схованку зі зброєю в Дніпропетровській області. У напівзруйнованому бліндажі були вилучені 6 ящиків гранат РГД-5, 18 реактивних гранатометів у заводській упаковці, 35 сигнальних ракет та 50 коробок з зарядами для артилерійських снарядів.
Триває ротація у підрозділах українських правоохоронців у зоні АТО
Сумські міліціонери вирушили на Схід, щоб замінити на небезпечній ділянці роботи своїх колег. В складі загону – досвідчені працівники міліції, кожен з яких має за плечима не менше п‘яти років міліцейської служби. Більшість з них вирушає на Донбас не вперше.
Також черговий зведений загін вінницької міліції, який упродовж місяця ніс службу в зоні проведення АТО, повернувся додому. Міліціонери гідно виконали свій обов’язок перед державою та українським народом. З зони бойових дій повернулися 80 працівників різних служб. Автобуси з міліціонерами зустрічали рідні, друзі та колеги.
Міліціонери подякували їм за підтримку – адже небайдужі мешканці підтримують наших бійців продуктами харчування, одягом та речами першої необхідності. Після п’ятиденного відпочинку ці мужні хлопці повернуться до виконання своїх службових обов’язків.
Також на передову прибуло підкріплення – військовослужбовці та техніка ЗСУ
Як відомо, епіцентр бойових дій припадає на Донецький напрямок. Саме тому сюди прибули військові, які 2 місяці провели інтенсивні тренування на полігоні, і тепер займають новоспоруджені лінії оборони. Основне завдання підрозділу – утримання оборони другого ешелону. У разі широкомасштабного наступу, бійці будуть готові стримати російську навалу та дати гідну відсіч окупантам. Військовослужбовці повністю забезпечені військовою технікою та екіпіровкою.
А зараз – історія про мужніх жінок, що несуть службу в лавах Національної гвардії України
Радіотелеграфісти вузла зв’язку Ірина Слабченко та Олена Шаптала нещодавно прибули в підрозділ – після закінчення практичного стажування.
Вони стали першими жінками-зв’язківцями, хто поїхав на фронт. В воєнно-польовому таборі для Ірини та Олени є певні труднощі і в побутових умовах, і в розпорядку дня. Жінки нарівні з чоловіками як вдень, так і вночі пильно несуть службу на бойових постах, демонструючи при цьому відмінний фаховий рівень, витримку та дисциплінованість. Робота зв’язківців, можливо, непомітна для більшості. Але її значення не можна недооцінювати. Успіх у виконанні поставлених завдань цілком залежить від координації дій військових, що є неможливим без стійкого та надійного зв’язку.
За матеріалами, підготовленими командою Українського Кризового медіацентру.