Зведені дані Інформаційно-аналітичного центру на 14 березня 2015
З метою нагнітання панічних настроїв серед мирних громадян, противник намагається дестабілізувати обстановку на території, яка контролюється українською владою. Ці акції здійснюються шляхом проникнення бойовиків на звільнені території Донбасу для здійснення провокацій та залякування початком наступу на сили АТО. Також фіксується концентрація військової техніки ЗС РФ у поблизу українсько-російського кордону. Такі факти оприлюднив сьогодні на традиційному щоденному брифінгу речник штабу Антитерористичної операції полковник Андрій Лисенко.
Вчора, 13 березня, противник здійснив 32 обстріли українських позицій у зоні АТО, в тому числі 1 раз – з артилерії в районі м. Авдіївка. Традиційно, місцями найбільш напруженого протистояння є с. Широкине під Маріуполем і район Донецького аеропорту.
Уже сьогодні, після опівночі, противник 2 рази обстріляв наші позиції в районі Донецького аеропорту.
За минулу добу загиблих серед українських військовослужбовців немає, 1 – було поранено.
Українські прикордонники затримують порушників контрольно-пропускного режиму в зоні АТО.
В контрольному пункті «Курахове» було затримано 4 громадян України з підробленими перепустками, а на контрольному пункті «Лисичанськ» – громадянку України з паспортним документом, виданим бандформуванням «ЛНР». Порушники передані правоохоронним органам.
Українські силовики вилучають схрони з боєприпасами і зброєю, що залишилися від окупантів.
На околиці м. Слов’янськ, біля залізничної колії, виявлено приховані у лісосмузі ПЗРК «Стріла-2М» у бойовому стані.
Це місце у минулому році використовувалося противником у якості вогневої точки при обстрілах позицій та літаків ЗСУ у районі легендарної гори Карачун.
Під час перевірки території дитячого оздоровчого табору «Кримське», розташованого у лісовому масиві поблизу річки Сіверський Донець, зі схованки вилучено 6 гранат ВОГ-25 для підствольного гранатомета, значну кількість набоїв до автомата АК-74, ручні гранати РГД-5 та Ф-1, військову амуніцію.
У м. Краматорську на території цементного заводу було виявлено склад боєприпасів бойовиків. Вилучено 5 мін, 12 гранат та 30 снарядів.
У м. Артемівську на березі річки Бахмутка в покинутій будівлі виявлено 10 тротилових шашок загальною вагою майже 3 кг та підривну машинку.
Українці допомагають своїм захисникам.
У Кам’янці-Подільському місцеві підприємці вирішили об’єднати зусилля та допомогти українським військовим. Вони передали 6 спеціально обладнаних автомобілів тим підрозділам сил АТО, в яких несуть службу їхні земляки. Ключі від двох позашляховиків та вантажівки отримали спецпризначенці, ще один позашляховик поїхав до бійців ДУК «Правий сектор». Два автомобілі підприємці передали підрозділам міліції особливого призначення.
Українські військові посилено тренуються бити ворога.
На одному з полігонів Житомирщини українські військовослужбовці, призвані в ході четвертої хвилі мобілізації, відпрацювали різноманітні бойові і тактичні навички.
Військові здійснювали бойові стрільби, тренували злагодженість дій в рамках підрозділу. Після завершення ґрунтовної підготовки воїни зміцнять оборону в районі проведення АТО.
13 березня у зону проведення АТО передано понад 4 тисячі медичних аптечок українського виробництва. Їх розподілять у 3 мобільних шпиталі: Вінницький, Львівський та Одеський. Комплектування аптечок здійснювалося за рахунок наявних на військово-медичних складах компонентів, а футляр шили волонтери. Для кожного з десяти найменувань ліків та медичних виробів у ньому виділені окремі комірки, як це заведено у країнах-членах НАТО. Ця ініціатива була реалізована Міністерством оборони України спільно з двома благодійними фондами.
Світова спільнота допомагає мирним мешканцям Донбасу.
Зокрема, представники німецького благодійного товариства постійно доправляють для мешканців Донецької та Луганської областей продукти харчування та речі першої необхідності. Чергова гуманітарна допомога протягом місяця буде доставлена рятувальниками. Перша частина цієї допомоги, а саме 14 тонн продуктів харчування, вже прибула до міст Рубіжне Луганської області та Слов’янськ Донецької області. Наразі триває процес розвантаження гуманітарної допомоги. Загалом на схід буде доставлено близько 46 тонн цінного вантажу – продукти харчування, теплогенератори, бензопили, намети тощо.
Сьогодні ми знову розповідаємо про українських героїв.
Українські артилеристи – справжні «боги війни». Але зараз вони перебувають в своєму базовому таборі, куди відвели їхню техніку, згідно з Мінськими домовленостями. Розрахунок протитанкової гармати МТ-12 навіть під час відпочинку дбає про неї. Зі своєю зброєю артилеристи були і під Горлівкою, і тримали оборону під Дебальцевим. Хлопцям протистояли відбірні російські війська, озброєні найсучаснішою технікою.
За словами хлопців, свій головний бій їхній розрахунок прийняв, захищаючи Вуглегірськ. Потрапивши в оточення, вони не склали зброю і не підняли догори рук. Вони мужньо тримали оборону до останнього снаряда, підбивши танк та кілька інших ворожих бронемашин. І з допомогою бійців батальйону «Світязь» змогли вирватися з кільця.
Командує обслугою досвідчений артилерист капітан Олександр Товстоног. Свого часу офіцер закінчив Хмельницьке вище командне артилерійське училище. Після мобілізації до лав ЗСУ, він повернувся до своєї «гарматної!» справи. Обслуга в нього підібралася з людей, які раніше не мали стосунку до служби в артилерії. Проте хлопці компенсували пробіли в знаннях високим патріотизмом та бажанням навчитися воювати.