Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

Зведені дані ІАЦ РНБО на 12:30 – 13 січня 2015

Ситуація в зоні АТО має тендецію до ускладнення. За останню добу терористи 84 рази обстріляли позиції українських військових у 33 населених пунктах. Бойовики використовували артилерію, танки та установки «Град». Українські військові суворо дотримуються режиму припинення вогню, проте дають потужну відсіч у разі провокативних дій з боку терористів.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу речник Антитерористичної операції  полковник Андрій Лисенко.

Завдяки пильності наших військових було знешкоджено диверсійну групу, яка намагалась перетнути лінію розмежування між суміжною частиною України та зоною АТО.  Також, у результаті вдалих маневрувань групи батальйону «Азов», військовим вдалося уникнути втрат під час обстрілу та виконати бойову задачу.

Внаслідок бойових дій загинув один військовослужбовець та 10 отримали поранення.

Активізація агресивних дій з боку терористів впродовж останніх днів та спроби змінити лінію розмежування свідчать про те, що російські військові та терористи свідомо обрали тактику на ескалацію напруження на Донбасі.

Вчора відбулася зустріч глав МЗС України, ФРН, Франції та Росії у «нормандському форматі» у Берліні. Міністри закордонних справ підтвердили рішучу підтримку швидкого та всеохоплюючого мирного вирішення сьогоднішньої кризи та повне дотримання «режиму тиші». Нагадаємо, що Україна докладає усіх зусиль до мирного врегулювання конфлікту. Так, Президент України Петро Порошенко виступив з ініціативою створення вільної економічної зони на Донбасі.

Українські прикордонники продовжують стояти на варті державного кордону та контрольно-пропускних пунктів на лінії розмежування

Так, за останню добу підрозділи сил АТО зафіксували збільшення розвідувальних польотів безпілотників противника на Донецькому, Маріупольскому та Луганському напрямках.

Через обстріли терористів, було тимчасово припинено пропуск осіб та транспорту через пункт контролю «Гнутове». Нагадаємо, що ці заходи спрямовані виключно на захист місцевих мешканців.

Українська влада докладає всіх зусиль для відновлення інфраструктури на звільнених територіях

Протягом останніх двох місяців було відновлено близько 500 об’єктів електричних мереж. З понад двох тисяч пошкоджених газопроводів вдалося відновити 1918 об’єктів або 89% газопровідної інфраструктури. Також було відновлено 13 мостів та шляхопроводів.

Українці підтримують наших героїв

Розвідник 3-го окремого полку спеціального призначення Юрій Савельєв влітку 2014 року під час виконання бойового завдання в Луганській області був важко поранений. Згодом він переніс дві операції, і тепер очікує на третю. Лікарі обіцяють, що пошкоджену руку розвідника вдасться практично виростити з клітин, застосувавши сучасні інноваційні технології. Учні Олександрівської загальноосвітньої школи (Кіровоградська область) підтримали Юрія Савельєва листами, а активісти військово-спортивного товариства «Сокіл» перерахували йому кошти від благодійного концерту. Хоробрість героя було високо оцінена Українською державою ­– Указом Президента України Юрія Савельєва було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Герой-розвідник Юрій Савельєв-2

Орден За мужність

Учора вінницькі волонтери передали особовому складу однієї з військових частин Національної гвардії України позашляховик. Цей автомобіль буде залучений до виконання бойових завдань у зоні АТО.

Джип для НГУ

Українські військові медики підвищують кваліфікацію

На Рівненщині нещодавно пройшли дводенні навчанняінструкторів тактичної медицини за стандартами НАТО «Білі берети». Інструктори-волонтери відпрацювали механізм навчання учасників АТО щодо надання першої медичної допомоги на полі бою. Тренінги проводили військові медики, які закінчили профільні курси та сертифіковані НАТО. Після тренувань інструктори впроваджуватимуть навички надання медичної допомоги та організації роботи медичного забезпечення в бойових умовах.

 Білі берети-1

Білі берети-2

Світ допомагає постраждалим українцям.

У 2014 році Польща втричі збільшила обсяги гуманітарної допомоги для України, порівняно з попереднім роком, і наші партнери прагнуть зберегти таку динаміку і в 2015 році. Про це сьогодні заявив заступник Міністра закордонних справ Республіки Польща Конрад Павлік під час зустрічі із заступником Міністра соціальної політики України. Польський колега також повідомив, що незабаром у Польщі буде оголошено конкурс серед неурядових організацій стосовно надання Україні нової партії гуманітарної допомоги.

http://mediarnbo.org/novini-2/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества