Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

Зведені дані ІАЦ РНБО на 12:30 – 12 січня 2015

Обстановка у зоні АТО має тенденцію до загострення. Терористи продовжують обстрілювати позиції українських військових. Наші захисники відбивають напади противника і стримують сили бойовиків.

За даними, які оприлюднив сьогодні на щоденному брифінгу речник Антитерористичної операції  полковник Андрій Лисенко, на всіх напрямках в зоні АТО спостерігається перегрупування та нарощування сил противника.

Окрім стрілецької зброї та мінометів, бойовики неодноразово використовували танки та реактивні установки «Град» проти сил АТО. Водночас після опівночі в зоні конфлікту спостерігається відносне затишшя.

У районі нового терміналу аеропорту «Донецьк» відбулося бойове зіткнення між бойовиками та українськими військовослужбовцями. Напад відбито.

Вчора поблизу н.п. Сартана Донецької області українські військові зафіксували політ 3 безпілотних літальних апаратів противника.

Протягом доби загиблих серед українських військовослужбовців немає. 2 воїнів зазнали поранень.

Українські прикордонники посилюють режим охорони лінії розмежування

Нагадуємо, що потрапити до зони проведення АТО можна лише через 7 транспортних коридорів.

Для в’їзду чи виїзду з зони АТО громадяни повинні отримати спеціальну перепустку. Для того, щоб отримати цю перепустку, потрібно надати наступні документи: заяву з описаним маршрутом пересування та терміни перебування в зоні АТО, паспорт (оригінал та копія) та копія документа, який підтверджує необхідність поїздки на контрольовану/неконтрольовану українською владою територію.

Приклади таких документів: підтверджене постійне місце проживання в зоні АТО, довідка про місце поховання близьких родичів у зоні АТО, довідка про хворобу близьких, які проживають в зоні АТО, довідка з роботи.

Зазначені документи можна буде надати прямо в пунктах пропуску. Пропускний режим стосуватиметься всіх повнолітніх громадян.

Також, у зв’язку з обстрілами позицій сил АТО в районі аеропорту «Донецьк», н.п. Піски та Мар’їнка, з метою захисту життя та здоров’я мирних мешканців Донеччини, штаб АТЦ прийняв рішення тимчасово припинити пропуск людей та транспортних засобів на наступних дорожніх напрямках: «Донецьк – Курахове» (з 17:20), «Донецьк – Маріуполь» (з 19:10)

На контрольному пункті «Щастя», що на Луганщині, наші прикордонники під час перевірки мікроавтобуса виявили та вилучили 2 пристрої для відстрілу гумових куль та 174 набої до них. Крім того, у одного із громадян знайшли бронежилет та посвідчення, видане Управлінням фонду підтримки національної безпеки в Луганської області.

Українські патріоти продовжують допомагати бійцям АТО

Так, мешканці Волині учора відправили українським солдатам в зону АТО 8 коліматорних та 2 оптичних приціли. Разом з цінним вантажем для військових, благодійники передали книги та розмальовки дітям Донбасу.

Приціли з Волині

Також українські волонтери за підтримки штабу АТО зібрали та передали кільком бригад ЗСУ, що несуть службу на сході України, засоби маскування. Це кілька десятків комплектів маскувальних сіток для захисту техніки у зимовий та літній періоди.

Маскувальні сітки-1

Маскувальні сітки-2

Маскувальні сітки-3

У м. Цюрупинськ, що на Херсонщині, юні волонтери провели святкові концерти з метою збору коштів для придбання зимової форми учасникам АТО.

Діти Херсонщини

У лавах воїнів АТО триває ротація

Увечері 10 січня черговий зведений загін міліції Чернігівської області у вирушив на схід України.

Перед відправкою правоохоронці були повністю забезпечені харчами, зимовим обмундируванням та маскхалатами. До підтримки міліціонерів долучилися волонтери.

Чернігівські міліціонери-1

Чернігівські міліціонери-2

http://mediarnbo.org/novini-2/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества