Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

ЗВЕДЕНІ ДАНІ ІАЦ РНБОУ НА 12:00 – 15 СЕРПНЯ 2014 РОКУ

За дорученням Уряду із трьох міст України – Києва, Дніпропетровська та Харкова – вчора відправилася 71 вантажівка з  майже 800 тонами гуманітарної допомоги для жителів Луганщини та Донеччини.

Колони з гуманітарною допомогою, які вирушили з Харкова та Дніпропетровська, вже прибули до міста Старобільська Луганської області. Колону з Києва очікують найближчим часом.

Харківська колона нараховує 26 вантажних автомобілів: 18 автомобілів сформувала Харківська область, 2 – Полтавська, 1 – Черкаська, 5 – Міністерство аграрної політики та продовольства України. До складу дніпропетровської колони входить 21 вантажівка.

Гуманітарна допомога включає в себе: продукти харчування (овочі, крупи, цукор, борошно, соняшникову олію, консерви, мед, чай), воду, медикаменти, засоби гігієни (памперси, мило, пральні порошки, пелюшки немовлят, вологі серветки та ін.), а також інші продукти і товари, які потребують жителі Сходу України.

Сумарна вага гуманітарного вантажу, який вже прибув – 390 тон.

Наразі рятувальники та логісти Міжнародного комітету Червоного Хреста сортують гуманітарну допомогу по групам товарів. Першочергово до місць призначення відправлять товари, що швидко псуються, зокрема овочі, фрукти. Далі вантажівки під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста попрямують до міст Донбасу.

Сьогодні вночі Міністерством закордонних справ України було оприлюднено Заяву щодо намагань Російської федерації поставити гуманітарну допомогу.

У заяві було доведено передбачену українським законодавством та міжнародним правом процедуру надання такої допомоги.

Наголошується, що відповідальність за можливі провокації з боку терористів під час виконання Міжнародної місії гуманітарної допомоги для потреб цивільного населення Луганщини, що ініційована Президентом України Петром Порошенком, несе саме Російська Федерація.

Військові дії в зоні конфлікту

За останню добу українські військові взяли під контроль ще три міста – Чернухіне Луганської та Булавінське і Олександрівське Донецької області.

Сили АТО наступають і завершують оточення загонів бойовиків у Луганську. Тривають позиційні бої неподалік Донецька, Луганська, Горлівки, Іловайська, Первомайська, Красного Луча.

Протягом доби сили АТО 25 разів вступали у вогневий контакт з терористами в районах населених пунктів Благодатне, Никифорівка, Авдіївка, Сабівка, Нижня Вільхова, Іловайськ, Оленівка, Старобешево, Дебальцеве, Фащевка, Березове, Тоненьке, Кутейникове, Іл’їнка.

Продовжуються обстріли українських підрозділів з території РФ. Вчора, а також сьогодні протягом ночі з установок «Град» обстріляли пункт пропуску «Успенка» Донецького прикордонного загону. Протягом останніх днів це вже третя атака на цей пункт пропуску, у результаті чого повністю знищено його інфраструктуру.

Учора в районі населеного пункту Макарівка на Херсонщині прикордонний наряд зафіксував російський безпілотник, який на висоті до 4 км порушив адміністративний кордон з території тимчасово окупованого Криму. Ще 2 випадки ведення повітряної розвідки безпілотниками виявили екіпажі катерів Морської охорони в Азовському і Чорному морі. Перший зафіксували в районі населеного пункту Сєдове у напрямку порту Маріуполь, інший – в районі відділу прикордонної служби «Скадовськ».

Ситуація в населених пунктах зони конфлікту

Бойовики руйнують інфраструктуру регіону. У Донецьку з площі біля залізничного вокзалу вони обстріляли з артилерії центр міста.

Диверсанти замінували греблю Грабівського водосховища в районі селища Садово-Хрустальнинське, це передмістя м. Красний Луч.

За оперативною інформацією, терористи намагаються сформувати нові банди із в’язнів виправно-трудових колоній. Зазначимо, що самі ув’язнені відмовляються покидати територію місць позбавлення волі.

Міжнародна підтримка

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест російській стороні у зв’язку з неузгодженим з Україною відвіданням 13-14 серпня президентом В. Путіним та іншими російськими високопосадовцями тимчасово окупованої території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Такий крок, здійснений попри застереження України, є черговим фактом нехтування російською стороною державного суверенітету України, Статуту ООН, резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України», резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ, двосторонніх та багатосторонніх зобов’язань.

http://mediarnbo.org/?p=3838

Прес-центр АТО

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества