Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Прес-центр АТО

Прес-центр АТО

ЗВЕДЕНІ ДАНІ ІАЦ РНБОУ НА 12:00 – 12 ВЕРЕСНЯ 2014 РОКУ

Сьогодні Президент України Петро Порошенко виступив на відкритті 11-ї Щорічної Зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES). Глава держави відзначив важливість інтеграції України у європейські та атлантичні системи безпеки та необхідність створення нової стратегії безпеки у світі.

Глава держави наголосив, що вчорашнє рішення ЄС про розширення санкцій проти Росії було дуже складним, але Європейський Союз знайшов можливість продемонструвати свою єдність та солідарність з Україною в той час, коли у нього багато власних проблем. «Це – показник того, наскільки Україна близька зараз для кожного лідера, для кожної європейської країни», – підкреслив Президент, додавши, що потреби України вимагають добре скоординованої і ефективної політики не лише європейських країн, а всього світу. Цей підхід було продемонстровано на саміті НАТО у Ньюпорті.

До санкційного списку внесено додатково 24 фізичні особи, у т.ч. нових керівників т.зв. „ДНР/ЛНР” та членів уряду анексованої АР Крим, а також представників урядових та бізнесових кіл. Крім того, під дію санкцій підпадають п’ять найбільших державних банків Росії, три основні оборонні і три енергетичні компанії. Також запроваджені заходи передбачають посилення обмеження на доступ Росії до ринків капіталу ЄС, заборону надання послуг, необхідних для глибоководної розвідки і видобутку нафти, розвідки арктичної нафти або виробництва сланцевих нафтових проектів у Росії. Заборона на експорт до Росії товарів подвійного призначення і технологій для військового використання поширюватиметься на дев’ять змішаних оборонних підприємств.

Президент України повідомив про заплановану на 16 вересня одночасну ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у Верховній Раді України та Європейському парламенті. Він відзначив, що ніколи подібне рішення не ухвалювалося в такий короткий термін та подякував за це Президенту Європарламенту Мартіну Шульцу.

Петро Порошенко повідомив також про впровадження стратегії реформ «Україна-2020». «Ми проведемо ці 5-6 років, змінюючи країну. Ми змінюватимемо Україну, маючи дуже важливу перспективу для українців –членства у Європейському Союзі, тому що українці склали один з найскладніших іспитів у своєму житті, щоб стати членами Євросоюзу», – підкреслив Президент.

Крім того, сьогодні Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Європейського парламенту Мартіном Шульцем.

Ситуація в зоні АТО

Ситуація в зоні АТО залишається напруженою. Протягом доби режим припинення вогню зберігався. Але також було зафіксовано його поодинокі порушення. Втрат серед українських військових немає.

З мінометів, стволової артилерії та ракетних систем залпового вогню було обстріляно Донецький аеропорт.

Вчора о 08:00 на блокпосту в районі південно-західної околиці н.п. Станиця Луганська на міні терористів підірвався цивільний автомобіль. Внаслідок вибуху загинула жінка-водій; один прикордонник отримав поранення.

Протягом доби бойових зіткнень з російським найманцями на кордоні не відбувалося.

За добу у рамках Мирного плану Президента України звільнено 57 українських військових, які були захоплені терористами. Робота з визволення заручників триває, ми повідомлятимемо про результати.

Водночас фіксується припинення виходу російських військ з території України.

Зафіксовано концентрацію присутності терористів в районі Розсипного та Пелагіївки Донецької області.

На території тимчасово окупованого Криму на полігоні злітно-посадкових систем «Нитка» біля м. Саки завершилися навчання льотчиків окремого корабельного винищувального авіаційного полку палубної авіації Північного флоту.

Водночас фіксується суттєве зниження активності бойовиків в Маріупольському та Новоазовському районах, що можна пояснити роботою в них Місії ОБСЄ.

Заступник генерального секретаря НАТО з питань зовнішньої політики та політики безпеки Джеймс Аппатурай заявив про зменшення кількості військовослужбовців регулярної армії РФ, однак констатував збереження військ спеціального призначення на території України. При цьому в секретаріаті НАТО вважають, що в Україні залишаються близько 1 тис. російських військових, а на російсько-українському кордоні – близько 20 тис.

По Новоазовському району постійно переміщується спеціально обладнаний автомобіль, який здійснює радіоелектронні перешкоди та прослуховування абонентів мобільних операторів.

За тиждень, що минув після підписання Мінського протоколу про припинення вогню, втрати українських військових складають 5 осіб. Зокрема, загинули три прикордонника, 1 військовий Збройних Сил та один представник Національної гвардії. Крім цього, від важких поранень, отриманих ще до оголошення режиму припинення вогню, у шпиталі померли 3 бійця Збройних Сил України. Усього з початку АТО загинули 873 українських військових, 3275 отримали поранення.

Ситуація в населених пунктах зони АТО

У Макіївці терористи примушують пацієнтів місцевої травматологічної лікарні оплачувати лікування своїх поранених.

На території, тимчасово окупованої терористами, в Донецькій області зупинились 70% шахт. Основна причина це відсутність електропостачання, затоплення і пошкодження залізничних колій через обстріли та підриви, здійснені бойовиками. Збої наявні і в роботі металургійних підприємств. Загалом на територіях, які тимчасово контролюються бойовиками, зупинились більшість підприємств. В області ускладнено доставку товарів між населеними пунктами області. Також зменшується кількість продуктів харчування в місцевих магазинах.

На сьогодні в Луганську досі немає світла, води, газу та зв’язку. Незважаючи на руйнівні дії терористів, співробітники міських служб намагаються відновлювати об’єкти інфраструктури міста, зокрема вони здійснюють підготовчі заходи з відновлення подачі електроенергії, налагодження пошкоджених ліній електропередач.

Станом на 11 вересня внаслідок бойових дій у Луганській області частково відключені від газопостачання, знаходяться в критичному стані та потребують обстеження близько 171,6 тис. абонентів, з яких приватних будинків – 82,5 тис., а багатоквартирних будинків – 88,6 тис. Частково відключені – 27 населених пунктів,  повністю – 52.

Реакція міжнародної спільноти на події в Україні

Вчора Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Франції Франсуа Олландом, під час якої було погоджено, що індикаторами прогресу в деескалації ситуації в Україні є виведення російських військ з території України, звільнення заручників, встановлення контролю за кордоном за участі ОБСЄ. Також Президент України Петро Порошенко зазначив, що задля належного моніторингу та верифікації потрібно збільшити чисельність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та покращити рівень її технічного оснащення.

Група депутатів Європарламенту висловили задоволення рішенням Франції відтермінувати постачання кораблів „Містраль” та закликали країни-члени ЄС викупити контракт на придбання десантних кораблів та залучити їх у подальшому до формування підрозділу морських Сил швидкого реагування ЄС.

Президент США Барак Обама заявив про підтримку ЄС у питанні впровадження додаткових санкцій проти РФ та повідомив про посилення обмежень стосовно Росії зі сторони офіційного Вашингтона.

Офіційний представник Білого дому Джошуа Ернест заявив, що метою запровадження санкцій є посилення тиску на російську економіку та подальша ізоляція РФ у зв’язку із подіями в Україні. 

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер В. Штайнмайєр наголосив на підтримці територіальної цілісності нашої держави та вказав на необхідність використати режим припинення вогню для політичного врегулювання ситуації на Донбасі.

Глава МЗС Швеції Карл Більдт заявив про передачу до парламенту країни угод про асоціацію між Україною, Молдовою та Грузією з ЄС для їх ратифікації.

Глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак повідомив про наміри словацького парламенту найближчим часом ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Заступник генерального секретаря НАТО з питань зовнішньої політики та політики безпеки Джеймс Аппатурай заявив про зменшення кількості військовослужбовців регулярної армії РФ, однак констатував збереження військ спеціального призначення на території України. При цьому в секретаріаті НАТО вважають, що в Україні залишаються близько 1 тис. російських військових, а на російсько-українському кордоні – близько 20 тис.

http://mediarnbo.org/2014/09/12/zvedeni-dani-iats-rnbo-stanom-na-12-00-12-veresnya/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества