Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Прес-центр АТО

 

Прес-центр АТО

ЗВЕДЕНІ ДАНІ ІАЦ РНБОУ НА 17:00 – 01 ВЕРЕСНЯ 2014 РОКУ

Військові дії в зоні конфлікту

Ситуація в зоні АТО на території Донецької та Луганської областей залишається напруженою. Набуває подальшого загострення обстановка в Маріупольському районі з причини блокування Новоазовська терористами та російськими військовими.

Силам АТО вдалось закріпитись на рубежі Комсомольськ-Роздольне Донецької області – це дає можливість забезпечити прикриття та надати допомогу підрозділам українських силовиків, що наразі виходять із оточення під Іловайськом Донецької області. Процес виходу військовослужбовців із оточення триває. Таку інформацію оприлюднив сьогодні на другому щоденному брифінгу речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони Андрій Лисенко.

Збройні Сили України забезпечують охорону та несення служби на блокпостах навколо Маріуполя Донецької області. Утворено своєрідний форпост українських військ, які не дозволяють таким чином противнику проникнути до Запорізької та Херсонської областей. Військовослужбовці ЗСУ, батальйони територіальної оборони продовжують виконувати спеціальні роботи з укріплення позицій. У будівництві укріпрайонів на околицях міста бере активну участь громадськість міста Маріуполя, місцеві підприємці, вимушені переселенці, представники ЗМІ, всі небайдужі громадяни.

Розпочато навчання на полігоні Збройних сил України  «Десна»  у  Чернігівській області військовослужбовців, які опановують фах танкістів, в цей самий час  на полігоні ЗСУ «Девічки» у Київській області тривають навчання військовослужбовців за фахом «артилерійська справа». Триває відновлення, модернізація та ремонт пошкодженої військової техніки, яка щодня повертається до зони АТО.

Ситуація в населених пунктах зони конфлікту

У більшості населених пунктів Донеччини та Луганщини на зміну бойовикам прибувають професійні російські військові, які не приховують своєї приналежності до ЗС РФ.

В Луганську зафіксовано військовослужбовців з розпізнавальними знаками ЗС РФ. Вони організовують та контролюють коридори постачання військової техніки та новітнього озброєння до України.

У Донецьку через нічні обстріли бойовиків з установок «Град», за попередніми даними, пошкоджено нафтобазу. У Петровському районі міста пошкоджені житловий будинок та медпункт шахти.

В Горлівці терористи захопили середню школу № 4 в центрі міста. Для цього вулиці Пушкінська і Комсомольська заблоковані автомобілями та виставлене оточення. В будівлі школи перебувало до двох десятків озброєних бойовиків, які привезли переляканих першокласників з традиційним дзвоником і перед чисельними російськими телегрупами змусили малюків імітувати перше вересня як щасливий початок нового навчального року. Проте, за повідомленнями очевидців, насправді дітей в школі не було, а своєрідну «виставу» організували для російських глядачів.

Всі школи міста Маріуполя, не зважаючи на воєнні дії, організовано розпочали новий навчальний рік. На всіх шкільних лінійках прозвучав гімн України, діти прикріпили до свого одягу жовто-блакитні стрічки, а шкільні двори прикрасили державною символікою. У 70-ти школах Маріуполя навчатимуться 1000 дітей-переселенців, які прибули з міст, окупованих бойовиками.

Міжнародна підтримка України

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що просування російських військ у напрямку Маріуполя є підставою для розгляду можливих варіантів посилення політичного та економічного тиску на РФ. За словами Штайнмаєра, через проблеми із життєзабезпеченням Криму Росія може спробувати захопити окремі території Південно-Східної України для налагодження сухопутного сполучення з півостровом. У контексті цього німецька сторона не виключає можливості військової конфронтації між Україною та Росією. Берлін зацікавлений у запобіганні такому сценарію, оскільки це стане причиною розколу в Європі.

Віце-канцлер Німеччини, міністр економіки та енергетики Зігмар Ґабріель заявив, що без здійснення тиску на керівництво Росії криза в Україні може стати значною загрозою для Європи. За його словами, неприпустимою є ситуація, коли одна держава погрожує своїм сусідам і це залишається без відповіді.

Сьогодні голова Європейської ради Дональд Туск визнав, що в Україні триває війна, і закликав усю Європу стати на захист свого союзника. «Тепер не час на красномовство і оптимізм. Бо вираз «Ніколи більше не бути війні» перебуває у конфронтації із тим, що відбувається сьогодні на сході України», – додав він.

«Маємо голосно сказати, що ніхто не може блокувати наших ініціатив, які спрямовані на успішну діяльність Північноатлантичного союзу (НАТО). Сьогодні, дивлячись на трагедію українців, дивлячись на війну – бо треба вжити це слово – знаємо, вересень 1939 року не може повторитись», – заявив Туск.

Андерс Фог Расмусен під час прес-конференції заявив, що тривалий час НАТО розглядало Росію як партнера. «Ми сподівались на повномасштабне стратегічне партнерство з Росією. Однак, на жаль, зараз ми не маємо бути наївними, бо за діями, які вона вчиняє, розуміємо, що Росія розглядає нас як противника».

http://mediarnbo.org/2014/09/01/zvedeni-dani-iats-rnbou-na-17-00-01-veresnya-2014-roku/

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества