Антитеррористическая операция на востоке Украины
 

Антитеррористическая операция на востоке Украины

Прес-центр АТО

ЗВЕДЕНА ІНФОРМАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЦЕНТРУ РНБОУ НА 12:00 – 01 ЛИПНЯ 2014 РОКУ

Президент України Петро Порошенко за підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони України прийняв рішення зупинити дію режиму одностороннього припинення вогню на Донбасі.

Таким чином режим припинення вогню, проголошений Президентом 20 червня та подовжений до 22.00 30 червня, офіційно  завершено.

Після оголошення перемир’я режим припинення вогню було порушено бойовикамипонад 100 разів. Тільки за останню добу перемир’я терористами скоєно 15 обстрілів автомобільних колон, блокпостів та позицій підрозділів ЗС України в районі населених пунктів Крива Лука, Слов’янськ, Калиново, Іллічівка, Костянтинівка, Краматорськ та Металіст.

На виконання рішення Президента України Верховного головнокомандувача Збройних Сил України про припинення перемир’я, особовий склад та підрозділи АТО почали активні дії зі знешкодження та знищення груп незаконних збройних формувань у зоні проведення операції. У військових спостерігається надзвичайно високий моральний та бойовий дух. Вони завдають потужних авіаційних та артилерійських ударів по опорних пунктах, блокпостах, базах і місцях дислокації терористів. Це призвело до значного зниження активності банд бойовиків.

Ситуація в зоні проведення АТО

В результаті поновлення активної фази АТО групи терористів роблять спроби домовлятися з командуванням українських силовиків про створеннякоридору для переходу на бік сил АТО або беззбройного виходу на територію Російської федерації.

Останній обстріл терористами позицій підрозділів сил АТО було здійснено о пів на першуночі неподалік населеного пункту Тарани Шахтарського району Донецької області. Таким чином, упереджені удари, які завдали українські силовики, зірвали плани терористів щодо ескалації збройного протистояння та зменшили загрозу втрат серед мирного населення та українських військовослужбовців.

Під час військової операції українських збройних сил  з відновлення контролю над пунктом пропуску «Довжанський» в Луганській області прикордонний наряд на БТР-80, який здійснював розвідувально-пошукові заходи, підірвався на протитанковій міні. За результатами обстеження прилеглої місцевості саперами збройних сил виявлено та знешкоджено ще 9 закладених протитанкових мін.

Наслідки дій терористичних угруповань для цивільного населення України

  • Під час бою з терористами на горіКарачунвпала телевежа Радіотелевізійної передавальної станції Краматорська Донецької філії концерну РРТ. Це сталося через зруйнування бойовиками її опорних елементів.
  • Сьогодні о пів на п’яту ранку від чергового МВС України отримано інформацію про те, що о 02 год. 30 хв. диверсанти підірвали колію неподалік станції Кондрашевська-Нова Донецької залізниці. У результаті вибуху пошкоджено близько 12 метрів сполучення. Рух потягів на цій ділянці зупинено. Жертв немає. Але виїхати на місце події працівникам вибухо-технічної служби МВС поки що неможливо через стрілянину з боку бойовиків.
  • Терористи продовжують захоплювати і викрадати людей. Існують безліч фактів, коли бойовики катують заручників. Так, у полоні терористів у захопленій будівлі Луганської облдержадміністрації було закатовано 64-го річного історика, голову обласної організації «Просвіта» Володимира Семистягу.Ця тенденція також була однією з причин поновлення АТО.
  • Так, за останню добу бойовики викрали п’ятьох громадян України. Зокрема, 30 червня у  Донецьку до міліції звернуласямісцева мешканка, яка заявила про захоплення її чоловіка на вулиці п’ятьма терористами в масках зі зброєю. Людину вивезли в невідомомунапрямку.
  • Вночі 1 липня у Добропіллі до міліціїзвернуласямісцеважителька зі схожою проблемою. Вона заявила, що на вулиці міста двоє терористів у масках та камуфляжній формі зі зброєю захопили курсанта Маріупольського училища професійної підготовки працівників міліції

http://mediarnbo.org/?page_id=526

Прес-центр АТО

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества