Проект «Україна - Норвегія» В Тернополі та Чорткові
Проект “Україна – Норвегія” – це професійна перепідготовка звільнених у запас військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур, членів їх сімей та сприяння їх працевлаштуванню. Проект реалізовується із 2003 року і займається ефективною організацією та реалізацією соціальних проектів в Україні задля покращення соціально-економічного становища населення України та зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас кадрових військовослужбовців та членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами. За цей час уже більше, ніж 6 000 військовослужбовців та членів їх сімей скористалися його послугами.
Метою проекту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців, а також сприяння розвитку співпраці між Україною та Норвегією.
Проект ставить перед собою завдання підвищення конкурентоспроможності військовослужбовців та членів їх сімей на ринку праці, підвищення рівня добробуту сімей військовослужбовців, розвиток підприємництва у їхньому середовищі, а також налагодження співпраці між навчальними закладами Норвегії та України.
У 2014 році Проект істотно розширив свою географію і був представлений в 17 містах України. В осінньому семестрі 2014 року в рамках програми професійної перепідготовки було організовано 35 навчальних груп. Важливо відзначити, що учасники проекту пройшли не тільки професійну перепідготовку, а й отримали допомогу по психологічній адаптації до нових життєвих умов, сприяння в працевлаштуванні.
В Тернополі та Чорткові партнерами проекту є Тернопільський національний економічний університет (з осіннього семестру 2014 року) та Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва ТНЕУ.
Слухачі, на базі університету, проходять курсову перепідготовку в обсязі 500 академічних годин. За цей час учасники проекту отримають необхідний мінімум знань у галузі «Облік і аудит в сфері послуг». Також слухачі перебуватимуть у сприятливому середовищі для набуття нових контактів, джерел інформації та можливостей для успішного життя.
Курс триває близько трьох місяців з подальшим сприянням у працевлаштуванні слухачів. Понад 75 відсотків офіцерів працевлаштовані впродовж курсу перенавчання або протягом року після його закінчення.
В грудні 2014 року делегація Тернопільського національного економічного університету перебувала у м. Боде (Королівство Норвегія) для участі у конференції «Норвезько-українська співпраця у галузі освіти та бізнесу: ключові моменти і майбутні перспективи». Упродовж візиту було підписано Меморандум про наміри із Університетом Нурланда (Королівство Норвегія). Згідно договору про співпрацю університетів «Перекваліфікація кадрових військовослужбовців ЗСУ та інших силових структур, членів їхніх сімей та сприяння їхньому працевлаштуванню» протягом осіннього семестру 2014 року та визначаючи важливість взаємного довгострокового співробітництва партнери досягли таких домовленостей:
– Сприяння і розширення взаємовигідної співпраці між партнерами щодо розвитку нових компетенцій, необхідних для подальшого українсько-норвезького співробітництва;
– Партнери співпрацюватимуть шляхом стимулювання наукових досліджень та освітньої діяльності у сфері взаємовигідних інтересів;
– Партнери сприятимуть українсько-норвезькій університетській співпраці шляхом проведення науково-практичних конференцій, семінарів та інших подібних заходів;
– Для кожного проекту підписуватиметься окрема угода з описом зобов’язань і прав партнерів;
– Партнери дають згоду на те, що українсько-норвезька угода про співпрацю університетів може бути продовжена в будь-який час шляхом долучення до співпраці українських та норвезьких університетів.
Зараз ТНЕУ співпрацює із Університетом Нурланда спільно із іншими вищими навчальними закладами України.
Проект «Україна-Норвегія» показує стабільні результати вже багато років. Завдяки набутим знанням більшість учасників проекту вже змогли повною мірою реалізувати свій потенціал та вирішити проблему з працевлаштуванням.
Результати
На сьогоднішній день вже були успішно були проведені урочисті випуски перших учасників проекту «Україна - Норвегія» на базі університетів Тернополя і Чорткова.
Випускники отримали українські дипломи ВНЗ, на базі яких проходили перепідготовку, дипломи та сертифікати Міністерства оборони Норвегії, Міністерства закордонних справ Норвегії та Університету Нурланд.
За період з 2008 по 2014 роки із загальної кількості учасників міжнародних програм і проектів 32% стали учасниками Проекту «Україна - Норвегія».
Урочисті заходи, присвячені випускам учасників, піднімають загальний дух не тільки самих колишніх військовослужбовців, які готуються до життя в громадянському суспільстві, та членів їх сімей, а й позитивно впливають на загальний настрій громадськості регіону, сприяють правильному розумінню проблеми та залученню уваги суспільства до її вирішення. На них були присутні представники місцевих ЗМІ та органів місцевого самоврядування. Володимир Рубцов зазначив для учасників і журналістів актуальність проблеми соціальної адаптації звільнених у запас військовослужбовців та членів їх сімей. Незважаючи на непросту ситуацію в країні в цілому, дана проблема не стає менш актуальною для суспільства, навіть навпаки стає більш актуальною. При цьому держава не приділяє цьому аспекту достатньо уваги і вирішення цього завдання вже більше десяти років лежить на плечах міжнародних організацій.
Стати учасником проекту
Сьогоднішня ситуація в країні змушує нас кожен день задумуватися над нашим майбутнім і поглиблюватися у негативні думки. Зовсім не вистачає часу та наснаги на вивчення чогось нового, пошук роботи і самореалізацію. Держава сьогодні витрачає всі свої засоби і сили на модернізацію української армії, перевірку обладнання та техніки, вирішення політичних конфліктів, тому на питання про те, що робити звільненим військовим у відставці, на пенсії та людям, які повернулись з війни і перебувають в важкому психологічному і функціональному стані відповісти не спроможна. Саме наш проект допомагає та всіляко підтримує військовослужбовців і членів їх сімей шляхом проведення різноманітних заходів, тренінгів, семінарів, консультацій у професійних юристів та психологів на яких ви зможете не тільки здобути нові знання та отримати відповідь на свої питання, а й познайомитися та поспілкуватися зі своїми колегами.
Щоб стати учасником проекту потрібно ознайомитись з вимогами для участі в проекті і заповнити анкету, яку опрацюють наші спеціалісти.
Учасником проекту може стати кадровий військовослужбовець Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій і звільнений в запас впродовж 7 років, що передують року участі в проекті. Перевага надається військовослужбовцям, які мають вислугу військової служби не менше 10 років. Також учасниками проекту можуть бути військовослужбовці, що підлягають звільненню в поточному році. Участь в проекті можуть брати дорослі члени сімей вищезазначених категорій військовослужбовців.
Фінансування:
Проект фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія через норвезького партнера - Університет Нурланд. В Україні їх партнером виступає Міжнародний фонд соціальної адаптації.
Вимоги до участі в проекті:
- Граничний вік учасника проекту, як правило, не повинен перевищувати 50 років
- Спільно з військовослужбовцем в одній навчальній групі може навчатися один з членів його сім’ї
- До числа слухачів,що проходять професійну перепідготовку в кожному навчальному семестрі, доцільно включати не менше 30% жінок
- До складу кожної навчальної групи повинно входити не менше 25 слухачів
- Усі слухачі перед зарахуванням до навчальної групи повинні пройти вхідне тестування та індивідуальну співбесіду
Необхідні документи для участі у проекті:
- фотографія 3х4;
- копія паспорта громадянина України (1-а і 2-а сторінки із реєстрацією);
- для діючих військовослужбовців – довідка з частини про передбачуване звільнення;
- для звільнених військовослужбовців – копію одного з документів, що підтверджують відношення до категорії військовослужбовця (військового квитка, посвідчення ветерана ВС, виписки з наказу про звільнення, довідки з військкомату);
- для члена сім’ї (чоловік, дружина, дорослі діти) – копія одного з документів, що підтверджують приналежність до сім’ї військовослужбовця;
- Заява на ім’я організації або представника проекту «Україна – Норвегія» з проханням про зарахування кандидатом на участь у проекті «Україна-Норвегія».
|