Відповідно до наказу командувача військами Місії ООН і розпорядження директора департаменту авіації UNAMSIL українські вертолітники виконали спеціальне завдання із бойового патрулювання кордону Сьєрра-Леоне з Ліберією і Гвінеєю. Оперативні дані розвідки, які надійшли до штаб-квартири Місії ООН, засвідчували можливість перетину кордону ліберійськими бандитськими формуваннями, крім того, тут постійно тривають бойові дії урядових військ Ліберії з повстанцями, що спричиняє великий потік біженців до сусідньої країни.
Виконавцями повітряної операції призначили досвідчених льотчиків двох екіпажів вертольотів Мі-8МТ. Українські військові виконували подібні завдання в небі Африки. Екіпажі вертольотів очолили першокласні льотчики загону - полковник Володимир Пастухов (командир загону) та підполковник Тарас Шлюхарчук (заступник із льотної підготовки).
Перед польотами льотчиків підготовили Під час підготовки екіпажів перед польотом, фахівцями служб загону було здійснено ряд важливих заходів. Зокрема, штабом вертолітного загону через військових спостерігачів узгоджено питання оперативної взаємодії з підрозділами військових секторів оборони Місії ООН. З льотним складом і десантом із стрільців проведено заняття з безпеки польотів, на яких були обговорені особливості виконання завдань на гранично малих висотах та в гірських прикордонних районах. Всіма особами, залученими до операції, вивчені райони патрулювання, особливості рельєфу місцевості, дані метеорологічної, орнітологічної обстановки. З військовими, які здійснюють патрулювання як стрільці, додатково проведено інструктажі про порядок ведення вогню з бортової стрілецької зброї в прикордонній смузі. Десант стрільців екіпажів очолили досвідчені офіцери майор Андрій Зіньків і капітан Олег Симончук. Для забезпечення польотного завдання наказом командира загону була призначена група офіцерів, яка досконало перевірила готовність залученого до патрулювання особового складу й авіаційної техніки.
Бойове патрулювання тривало майже 8 годин, із них п’ять із половиною в повітрі. Рельєф місцевості та завдання, покладені Місією ООН на екіпажі, належало виконувати на висоті 50-100 метрів. Повітряними коридорами в прикордонних районах із Гвінеєю і Ліберією пройдено майже 1000 кілометрів. Авіаційні фахівці штаб-квартири Місії ООН залишилися задоволеними діями екіпажів та їх фаховою підготовкою. На початку грудня український вертолітний загін відповідно до наказу командувача військ Місії ООН, виконає ще 4 завдання з патрулювання найбільш небезпечних ділянок кордону.