24.03.2003
У базовому таборі українського контингенту Місії ООН у Сьєрра-Леоне інструктори 4-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону розпочали підготовку 57 водіїв з Пакистану та їх 15 колег з Гани для бронетанкової техніки.
Навчальну програму для водіїв цих миротворчих контингентів складено із урахуванням їх практичного досвіду. Основну увагу в навчальному процесі буде зосереджено на вивченні будови двигуна, трансмісії, ходової частини, обсязі та проведенні контрольного огляду машин. Крім того, сплановано практичні заняття з подолання водних перешкод, експлуатації техніки в умовах бездоріжжя і високих температур.
Враховуючи особливості експлуатації бронетехніки в місцевих умовах і набуття водіями достатнього досвіду, навчально-плановий відділ Місії ООН у Сьєрра-Леоне запропонував збільшити термін занять із двох до трьох тижнів.
Одночасно з підготовкою водіїв, командирів БТРів і кулеметників фахівці технічного персоналу українського батальйону готуватимуть і бронетанкову техніку, яку після закінчення курсу навчання передадуть до пакистанського підрозділу, що охороняє сектор штаб-квартири Схід.
На сьогодні гусенична техніка пакистанського контингенту не використовується, а бойове патрулювання небезпечних територій країни здебільшого здійснюються на зразках української бронетехніки, яка добре себе зарекомендувала на африканському континенті. Тому, відповідно до розпорядження командувача військами Місії ООН у Сьєрра-Леоне, розпочато переозброєння цього контингенту на українські БТР-60 і БТР-70. Експерти ООН цей варіант заміни визнали найбільш вигідним, як у військовому, так і у фінансовому відношенні.
На сьогодні в експлуатації миротворчих контингентів інших країн знаходиться 179 одиниць української бронетанкової техніки. Після завершення навчання і прийняття заліків у миротворців із Пакистану, український батальйон передасть ще 19 одиниць БТР-60 та БТР-70.