18.05.2004
Розпочався перший етап чергової ротації українського національного миротворчого контингенту, що виконує завдання Місії ООН у Сьєрра-Леоне.
Сьогодні, 18 травня, о 00.12 з Миколаєва літаком Ту-154 Державного підприємства Міністерства оборони України “Українська авіаційно-транспортна кампанія” до столиці Сьєрра-Леоне міста Фрітауну вилетіла перша група українських миротворців - 133 військовослужбовців 4-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону (орвб) Збройних Сил України.
Протягом наступних етапів ротації, ще трьома рейсами, буде замінено решту військовослужбовців національного миротворчого контингенту. Всього в ході ротації, яка триватиме до 27 травня, буде замінено 530 українських миротворців.
На африканській землі українські військові готуватимуть екіпажі БТРів і водіїв вантажних автомобілів інших військових контингентів Місії ООН, супроводжують гуманітарні вантажі, виконуватимуть інші миротворчі завдання.
З моменту минулорічної липневої ротації, фахівцями 4-го орвб ЗС України було підготовлено майже 700 військовослужбовців з інших національних контингентів Місії ООН, зокрема, понад 380 командирів та кулеметників броньованої техніки, відремонтовано понад 540 одиниць бронетанкової та майже 420 одиниць автомобільної техніки. Військові автомобілісти цього підрозділу перевезли 5.849 військовослужбовців інших миротворчих контингентів, 2.960 тонн вантажу та майже 8.700 тонн паливно-мастильних матеріалів.
Довідка. Починаючи з грудня 2000 року, понад 500 військовослужбовців 4-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону виконують завдання місії ООН у Сьєрра-Леоне. Крім того, Міністерство оборони України надає для потреб місії ООН в цій країні 220 бронетранспортерів та 266 вантажних автомобілів. До цього часу жодна держава не виділяла такої кількості техніки для використання у миротворчих операціях ООН.
У березні 2001 року до національного контингенту у цій країні приєдналися 110 військовослужбовців 20-го окремого вертолітного загону ЗС України з 4-ма вертольотами Мі-8МТ. На українських військових льотчиків покладені завдання щодо перевезення персоналу Місії ООН, вантажів, медичного транспортування, евакуації поранених, повітряного супроводження переміщення військ. За час виконання завдань у Ліберії українські вертолітники здійснили близько 1100 вилетів із загальним нальотом понад 1300 годин. Особовим складом 56-го овз перевезено понад 2400 пасажирів та більше 35 тонн вантажу.
За словами командира загону полковника Ігоря Шендригіна, українські Мі-24, в першу чергу, потрібні місії, як демонстративний засіб сили, що є досить важливим елементом встановлення спокою в країні, в якій щойно закінчилася громадянська війна. Але загалом спектр задач, які виконують українські вертолітники досить широкий. Всі польотні завдання - патрулювання визначених районів, супровід конвоїв, перевезення пасажирів та вантажу - визначаються безпосередньо Місією ООН.
Базовий табір українських миротворців знаходиться у 70 км від ліберійської столиці Монровії, на аеродромі міжнародного аеропорту “Робертсфілд”. До складу 56-го овз входять 286 військовослужбовців – 14 екіпажів та обслуговуючого персоналу, 14 вертольотів і 95 одиниць техніки. Зокрема, вісім гелікоптерів МІ-8, шість – МІ-24, один бронетранспортер (БТР-60), три бойові розвідувально-дозорні машини (БРДМ) та ще 91 одиниця автомобільної і спеціальної техніки.