15.04.2003
Під час проведення другого етапу чергової ротації особового складу 20-го окремого вертолітного загону ЗС України, що виконує завдання Місії ООН у Сьєрра-Леоне, міністр оборони України генерал армії України Володимир Шкідченко відвідав розташування 4-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону і 20-го окремого вертолітного загону Збройних сил України.
В. Шкідченко зустрівся із спеціальним представником Генерального секретаря ООН у Сьєрра-Леоне Олуємі Аденіджи і командувачем військами Місії ООН у цій країні (UNAMSIL) генерал-лейтенантом Даніелем Опанде.
Вищі керівники Місії ООН у Сьєрра-Леоне ознайомили главу українського військового відомства із поетапним планом скорочення і виводу військ UNAMSIL з території цієї африканської країни. Як зазначив спеціальний представник Генерального секретаря ООН у Сьєрра-Леоне Олуємі Аденіджи, виконання цього плану залежатиме від військово-політичної та соціально-економічної ситуації як у Сьєрра-Леоне, так і у сусідній Ліберії.
Оцінюючи стан виконання українським національним контингентом завдань місії ООН командувач військами Місії ООН генерал-лейтенант Даніель Опанде підкреслив, що саме з появою у складі військ UNAMSIL українського національного контингенту вдалося вирішити усі тилові питання забезпечення військ Місії.
Даніель Опанде також додав, що з кожною ротацією стан виконання завдань Місії ООН військовослужбовцями українського національного миротворчого контингенту лише покращується.
Перебуваючи у столиці Сьєрра-Леоне місті Фрітаун В. Шкідченко також зустрівся з пезидентом Сьєрра-Леоне, який одночасно є і міністром оборони країни, Ахмедом Джаном Каббою.
Відвідуючи табори 4-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону і 20-го окремого вертолітного загону ЗС України у населених пунктах Хейстінгс і Лунгі міністр оборони особисто ознайомився з перебігом виконання українськими миротворцями завдань Місії ООН та умовами їх життєдіяльності.
В. Шкідченко зазначив, що нашим військовим за короткий термін вдалося створити такі умови життєдіяльності, які відповідають сучасним західноєвропейським та євроатлантичним вимогам. “Не дивлячись на те, що люди працюють тут у важких умовах, зроблено дуже багато, як в професійному плані, так і для іміджу та авторитету нашої держави в цьому регіоні. Я вдячний за це всьому особовому складу нашого контингенту.
Довідка. Відповідно до Указу Президента України “Про участь України у міжнародній миротворчій операції ООН у Сьєрра-Леоне” наприкінці грудня 2000 року до складу Місії ООН у Сьєрра-Леоне було направлено особовий склад та техніку 4-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону Збройних Сил України.
Місію ООН у Сьєрра-Леоне розпочато 22 жовтня 1999 року згідно з ухваленою Радою Безпеки ООН резолюцією № 1270 з метою припинення конфлікту між урядом країни і представниками Об'єднаного революційного фронту. У листопаді 2000 року у м. Абуджа підписано другу мирну угоду між урядом та лідерами революційного фронту за посередництвом ООН та Економічного співтовариства західноафриканських країн. Намагаючись усунути економічне підґрунтя конфлікту, 7 липня 2000 року РБ ООН ухвалила рішення про введення ембарго на продаж діамантів з територій, які контролюються бойовиками ОРФ.