13.12.2004
В рамках заходів згортання і закриття Місії ООН у Сьєрра-Леоне, літаком Ту-154 на Батьківщину було доставлено основну частину особового складу 20-го окремого вертолітного загону ЗС України.
З прибуттям до Львова 91 військовослужбовця вертолітного загону було завершено перший етап виводу українського миротворчого контингенту Місії ООН зі Сьєрра-Леоне.
Напередодні, 11 грудня, до Гостомелського аеродрому літаком АН-124 “Руслан” на Батьківщину було доставлено 15 військовослужбовців та 4 вертольоти Мі-8МТ зі складу 20-го овз.
Як очікується, 17 грудня до України поромом буде доставлено ще 6 військовослужбовців та решту військової техніки і майна 20-го овз, а також частину військової техніки і майна 4-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону, яка не потрібна для подальшого виконання завдань за призначенням.
Під час другого етапу виводу, який заплановано провести в середині лютого 2005 року, на Батьківщину буде повернуто особовий склад, техніку та майно 4-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону ЗС України.
Довідка. Місію ООН у Сьєрра-Леоне було розгорнуто 22 жовтня 1999 року у відповідності до резолюції № 1270 Ради Безпеки ООН з метою припинення конфлікту між урядом країни та представниками Об'єднаного революційного фронту. У листопаді 2000 року у м.Абуджа було підписано другу мирну угоду між урядом та лідерами Об’єднаного революційного фронту (ОРФ) за посередництвом ООН і Економічного Співтовариства Західноафриканських країн. Намагаючись лишити конфлікт економічного підґрунтя, 7 липня 2000 року РБ ООН прийняла рішення про введення ембарго на продаж діамантів з територій, які контролюються бойовиками ОРФ.
Миротворчі сили Місії ООН виконують завдання з підтримання миру і безпеки в країні на основі резолюції РБ ООН № 1270 1999 року та мандату РБ ООН від 20.09.2000 № 1321.
Відповідно до Указу Президента України “Про участь України у міжнародній миротворчій операції ООН у Сьєрра-Леоне” наприкінці грудня 2000 року до складу Місії ООН у Сьєрра-Леоне було направлено особовий склад та техніку 4-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону Збройних Сил України.
Крім того, Міністерством оборони України для потреб місії ООН в цій країні було передано 220 одиниць бронетехніки та 276 одиниць автомобільної техніки. До цього часу жодна країна не надавала такої кількості техніки для використання у миротворчих операціях.
На африканській землі 530 українських військових зі складу 4-го орвб обслуговували та ремонтували техніку, яку було надано для потреб Місії, готували екіпажі БТРів та водіїв вантажівок з миротворчих контингентів інших країн Місії та супроводжували гуманітарні вантажі.
У березні 2001 року до наших миротворців у Сьєрра-Леоне приєдналися 110 військовослужбовців 20-го окремого вертолітного загону ЗС України з 4 вертольотами Мі-8МТ. На українських військових льотчиків були покладені завдання з перевезення персоналу Місії ООН, вантажів, медичного транспортування, евакуації поранених, повітряного супроводження переміщення військ, а також бойового патрулювання кордону Сьєрра-Леоне з Ліберією.
Ще 9 офіцерів Збройних Сил України працювали у штабі Місії ООН та військовими спостерігачами Місії.