Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як пережити снігову бурю

Як пережити снігову бурю

1

Як пережити снігову бурю

Всього за кілька годин снігопад може перетворитися з красивого явища в смертельну небезпеку. Незалежно від того, чи вдома ви, в дорозі або в наметі на природі, важливо знати, як себе уберегти, поки знову не вигляне сонце. Продовжуйте читати, і ви дізнаєтеся як пережити снігову бурю і приготуватися до неї.

2

Як вижити, якщо негода застала поза домом

3

Залишайтеся всередині вашого автомобіля або намети. Коли сніг починає накопичуватися і стає зрозумілим, що ви застрягли в дорозі або в наметовому містечку, найкраще залишатися на місці. У подібній ситуації спроба покинути місце підвищує ймовірність летального результату, так як видимість близька до нуля, а температура і вітер непередбачувані, тому ризик не варто того. Залишайтеся на місці і подумайте, як можна перечекати снігову бурю. • Якщо ви не один, то не відправляйте кого-небудь за допомогою. Це небезпечно і, ймовірно, добре не закінчиться. Важливо залишатися разом, поки не пройде буран або вас не врятують.

• Якщо ви застрягли зовні без машини або намети, то важливо знайти яке-небудь притулок. Знайдіть печеру або виступ, можна використовувати брезент або інший матеріал для споруди намети. Якщо немає таких можливостей, побудуйте укриття використовуючи сніг.

4

Зберігайте тепло, уникайте вогкості. Коли перебуваєте всередині, закрийте вікна або клапани намети. Озирніться в плащ, ковдру, брезент або інший наявний матеріал, щоб зберегти тепло тіла і уникнути обморожень. Якщо є інші люди, то можна також використовувати тепло тел.

• Якщо ви перебуваєте в дикій місцевості, розпаліть поруч багаття, він буде служити джерелом тепла і сигналом для рятувальників.

• Якщо ви в машині, то не вимикайте двигун, щоб підтримувати тепло. Однак дуже важливо не залишати двигун включеним, якщо вихлопна труба забита снігом, це може привести до отруєння чадним газом, що дуже небезпечно.

5

Пийте воду. Коли ви опинилися в пастці, це важливий спосіб залишатися здоровим. Якщо немає води, розтопіть сніг і пийте рідину. Наберіть його в яку-небудь посудину і розтопіть на вогні, який ви розвели, або під обігрівачем автомобіля.

• Не їжте сніг. Це нашкодить організму. Замість цього розтопіть його і випийте рідина.

• Якщо у вас є їжа, то розподіляйте її так, щоб вистачило на кілька днів. Не вживайте блюда цілком.

6

Визначтеся, що робити, коли снігова буря закінчиться. Коли сніг перестане падати і знову з'явиться сонце, ваш фізичний стан буде визначати, що станеться далі. Можливо буде можливість прорити вихід з машини або намети або піти. Якщо це здасться неможливим, тоді чекайте поки прибуде допомога.

• Якщо ви перебуваєте на дорозі, то можете бути справедливо впевненими, що допомога прибуде скоро. Люди виживали після очікування в машині більше семи днів, тому сидите на місці.

• Якщо ви перебуваєте на дикій природі і боїтеся, що вас не знайдуть, можливо необхідно висунутися до безпечного місця самому. Визначте своє місце розташування і висувайтеся в напрямку цивілізованого світу.

7

Якщо необхідно, надайте медичну допомогу. Якщо ви або хтось із групи отримав обмороження, негайно зніміть холодну, мокру одежу та грілки і тепле пиття для зігрівання. Прочитайте статтю про те, що робити при обмороженнях.

8

Підготовка до наближається бурану

9

Слідкуйте за місцевими новинами. Деякі снігові бурі приходять несподівано, проте, місцеві метеорологи, часто роблять попередження про ймовірність негоди. В добавок, під час бурану по радіо може передаватися інформація про силу шторму і іншим важливим особливостям.

10

Зробіть запаси необхідного. Майте на достатній кількості медичні засоби, їжу, воду, паливо, туалетний папір та інше. Переконайтеся, що запасів вам вистачить для автономного проживання протягом тижня. Перевірте, чи добре упакована аптечка. Запасіться додатковими простирадлами й ковдрами.

• Придбайте досить свічок і сірників. Переконайтеся, що є запасні батареї. Завжди користуйтеся свічками обережно.

• Придбайте радіо і ліхтарі з підзарядкою. Від деяких з подібних речей можна зарядити мобільний телефон.

• Переконайтеся, що є запаси води. Якщо справи йдуть гірше, то воду можна добути з розтопленого снігу.

11

Поради

• Якщо є необхідність, то використовуйте екстрені притулки. Особливо приймайте до уваги те, що існує небезпека знаходження в будинку, якщо з вами є маленькі діти, люди похилого або хворі люди. Не буде ніяких нагород в тому, що ви будете все робити самі.

• Коли приймаєте будь-яке рішення, враховуйте температуру зовні. Якщо вона вище нуля, то у вас буде більше варіантів, ніж при морозі. Ви можете перебувати в холодній хаті, в якому трохи незручно, проте в безпеці. Набагато краще використовувати якийсь спосіб для розігріву їжі або води, ніж обігріву всього будинку на пару градусів.

• Намагайтесь створити якомога більше запас ів палива і води.

12

попередження

• Коли працюєте з газовими та гасовими плитами і нагрівачами, забезпечте хороший доступ повітря.

• Сніг і лід важкі. Під час сніжних буревіїв багато руйнувань відбувається в результаті зламаних гілок дерев або снігу, що падає з дахів. Якщо ви перебуваєте зовні, переконайтеся, що вам не загрожує небезпека.

• Якщо є обрив лінії, то тримайтеся від цього місця подалі. Обірвана лінія може містити електричний заряд (навіть в разі знеструмлення), який може бути смертельним.

• Залишайтеся сухим. Незважаючи на холод, ви можете досить рясно потіти. Вологий одяг втрачає ізолюючі властивості і швидко відводить тепло від тіла. Часто міняйте одяг і залишайтеся сухим, особливо, коли доводиться активно працювати зовні.