Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як фільтрувати воду під час загородного походу

Як фільтрувати воду під час загородного походу

1

Як фільтрувати воду під час загородного походу
Уміння фільтрувати воду допоможе вам в скрутну хвилину і уникнути можливих хвороб, якщо ви зіткнетеся з питанням виживання без чистої води. Звичайно, якщо у вас є можливість підготуватися заздалегідь, ви зможете вибрати більш зручні варіанти для походу або навіть взяти звичайний домашній фільтр для води.

2

Фільтрація води під час походу

3

Розгляньте фізичний фільтр. «Насос-фільтр» може стати найдешевшим варіантом в цій категорії. Однак його використання може виявитися повільним і виснажливим. Для тривалих поїздок розгляньте «гравітаційний фільтр», який зазвичай є пару мішків, з'єднаних шлангом. Мішок з фільтром заповнюється водою, потім підвішується, щоб вода перетекла в чистий мішок через фільтр в трубці. Це швидкий, зручний варіант, завдяки якому вам не доведеться носити з собою одноразові фільтри.
o Ці фільтри не захищають воду від вірусів, проте вони ефективні для очищення від бактерій. Чи не в кожній дикої зоні, обов'язково захищати воду від вірусів.

4

 

Дізнайтеся про хімічної дезінфекції . Таблетки - повільно діючі, але дешеві і ефективні засоби для захисту від більшості бактерій і вірусів. Існує два поширених типу таблеток:
o Йод в таблетках слід залишати у воді мінімум на 30 хвилин. Іноді до складу таблеток входять домішки, що приховують смак йоду. Цей метод не слід використовувати вагітним жінкам і людям із захворюваннями щитовидної залози. Також його не рекомендується використовувати в якості основного способу очищення води довше декількох тижнів.
o При використанні таблеток з діоксидом хлору зазвичай потрібно почекати хоча б 30 хвилин. На відміну від йоду, ці таблетки ефективно знищують бактерії криптоспоридии - але тільки якщо ви почекаєте 4 години до початку вживання.

5

Кип'ятіть воду . Надзвичайно ефективний спосіб для знищення патогенів є кип'ятіння води протягом мінімум однієї хвилини. Можливо, кип'ятити воду кілька разів на день буде не дуже зручно. Однак якщо ви і так кип'ятіть воду для вечірнього вечері або ранкової кави, вам не знадобиться додаткова фільтрація.
o На великій висоті кип'ятіть воду протягом принаймні трьох хвилин, так як в розрідженому повітрі вона буде закипати при більш низьких температурах. Пам'ятайте, що бактерії і віруси знищує висока температура, а не сам процес кип'ятіння води.

6

Використовуйте пляшки для води з нержавіючої сталі . Пластикові пляшки призначені тільки для одноразового використання, так як пластик може з часом розщеплюватися, вивільняючи в воду ще більше потенційно шкідливих хімічних речовин і підтримуючи життя бактерій. Навіть в алюмінієвих пляшках часто є внутрішнє пластикове покриття, і їх не можна мити в посудомийній машині, що створює додаткові труднощі в очищенні