Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Фільтрація води при надзвичайній ситуації .

Фільтрація води при надзвичайній ситуації

1

Фільтрація води при надзвичайній ситуації .

Уміння фільтрувати воду допоможе вам в скрутну хвилину і уникнути можливих хвороб, якщо ви зіткнетеся з питанням виживання без чистої води. Звичайно, якщо у вас є можливість підготуватися заздалегідь, ви зможете вибрати більш зручні варіанти для походу або навіть взяти звичайний домашній фільтр для води.

2

Пийте прямо з джерела . Якщо вам пощастить відшукати гірський джерело в скелях, для вас буде безпечніше пити прямо з нього, але не далі 0,6 м від джерела.
o Це небезпечне правило, так як джерела, розташовані в сільськогосподарських регіонах, історичних районах гірської видобутку або в низинах поблизу населених пунктів можуть нести загрозу здоров'ю.

3

Фільтрація води при надзвичайній ситуації в пустелі

4

У надзвичайній ситуації використовуйте швидкий фільтр . Процідіть воду через бандану, сорочку або фільтри для кави, щоб прибрати видимий сміття. Дайте воді осісти хоча б протягом декількох хвилин, щоб залишилися частинки опустилися на дно, потім перелийте воду в іншу ємність. По можливості закип'ятіть цю воду, щоб знищити патогени перед вживанням. Наступні кроки допоможуть вам створювати більш ефективні фільтри, але якщо у вас немає готового до використання деревного вугілля, процес може зайняти кілька годин.

5

Підготуйте деревне вугілля . Деревне вугілля служить відмінним фільтром для води. Цей матеріал міститься в багатьох промислових фільтрах. Ви можете підготувати власний деревне вугілля в умовах дикої природи, якщо зможете розвести вогонь. Розпаліть багаття і датою дров згоріти повністю.Покрийте вугілля сажею і попелом і почекайте, по крайней мере, кілька годин, перш ніж їх викопувати. Як тільки вугілля повністю охолоне, розламати обгорілу деревину на дрібні шматочки або навіть перетріть в пил. Так ви отримаєте власний деревне вугілля.
o Хоча це вугілля не буде таким же ефективним, як куплений в магазині «активоване вугілля», який не знайти в пустелі, саморобний деревне вугілля повинен діяти досить ефективно для фільтра.

6

Підготуйте дві ємності . Вам буде потрібно «верхній контейнер» з невеликим отвором в дні для фільтрації і «нижній контейнер» для наповнення відфільтрованої водою. Ось кілька варіантів:
o Якщо у вас є пластикова пляшка, можете розрізати її навпіл і використовувати в якості контейнера кожну половину окремо. Зробіть отвір в кришці для фільтрації.
o В якості альтернативи можна використовувати два відра. На дні одного з них зробіть отвір.
o Якщо вам доведеться боротися за виживання, не маючи під рукою достатньо коштів, пошукайте порожнисті рослини, наприклад, бамбук або повалене колода.

7

Використовуйте тканину , щоб покрити фільтраційне отвір верхнього контейнера. Натягніть тканину поверх основи верхнього контейнера. Використовуйте досить великий шматок тканини, щоб повністю покрити підставу, інакше вугілля буде вимиватися.

8

Щільно укладіть деревне вугілля поверх тканини . Викладіть шматки або пил деревного вугілля поверх тканини якомога щільніше. Щоб фільтр працював ефективно, вода повинна повільно просочуватися через деревне вугілля. Якщо вода буде просочуватися занадто швидко, спробуйте щільно вкласти ще більшу кількість деревного вугілля. У вас повинен вийти товстий і щільно утрамбований шар. Якщо ви зробите фільтр з пляшки, то вугільний шар повинен зайняти близько половини висоти верхнього контейнера.

9

Покрийте деревне вугілля камінчиками, піском і додатковим шаром тканини . Якщо у вас є ще тканину, накрийте щільно шар вугілля, щоб він не розмивався під час наповнення верхнього контейнера водою. Бажано додати дрібні камені і / або пісок для очищення від більшого сміття і фіксації вугілля незалежно від того, чи будете ви покривати фільтр другим шаром тканини.
o Також можна використовувати траву і листя, якщо ви впевнені, що рослини не отруйні.

10

Очистіть воду фільтром . Поставте верхній контейнер з камінням зверху і вугіллям знизу, поверх нижнього контейнера. Наповніть верхню ємність водою і спостерігайте, щоб вода почала повільно капати через фільтр в нижню ємність.

11

Повторюйте процес, поки вода не стане чистою . Часто для повного очищення від всіх частинок доводиться фільтрувати воду два або три рази.

12

По можливості закип'ятіть воду . Фільтрація допоможе вивести більшу частину токсинів і запахів, однак процес фільтрації часто не знищує бактерії. Якщо у вас є можливість, закип'ятіть воду для додаткового очищення.

13

Час від часу міняйте верхній шар наповнювача для фільтра . Верхній шар піску містить мікроби і інші домішки, які небезпечні для пиття. Після того як ви використовуєте фільтр для води кілька разів, зніміть верхній шар піску і замініть його чистим.