Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як зробити лук і стріли

Як зробити лук і стріли

1

Як зробити лук і стріли
Колись цибулю був головною зброєю більшості народів землі. Лук - найдавніше зброю боротьби і полювання на землі, і хоча за силою сучасні зброї перевершують його, простий лук може виявитися вкрай корисним для виживання в природі, якщо вам доведеться полювати для прожитку. Крім того, їм завжди можна похвалитися перед своїми друзями. Читайте далі і ви дізнаєтеся, як зробити лук і стріли самостійно.

2

Що вам знадобиться
• Твердий прут: близько 1.80 сантиметрів в довжину і 12 сантиметрів в діаметрі. Гарне дерево - це тис або дуб.
• Нееластична тятива: нейлонова мотузка, сухожилля, волосінь і так далі.
• Деревообробні знаряддя: сокира, спеціальний ніж, наждачний папір, струг (великий і маленький), напилок.
• Більш-менш прямі гілки для стріл. Вони повинні бути близько 80 сантиметрів. Випрямити їх за допомогою вогню. Ви можете зробити стріли з деревини або дощок. Відріжте квадратні шматки шириною в 1 сантиметр і використовуйте спеціальні різаки, щоб зробити майже ідеально круглі стріли.
• Пір'я для оперення. Використовуйте пір'я з хвоста або крил птаха. Якщо ви використовуєте пір'я з крил, намагайтеся не змішувати пір'я лівого і правого крила. Оперення дає хороший спінінг стрілі.
• Наконечники з кременю: метал товщиною в 1-2 мм. Використовуйте верстат, щоб відрізати і загострити наконечники. Можна використовувати пластикові наконечники.
• Сталева мочалка для обробки зелених прутів.

3

Як зробити лук

4

Виберіть великий прут для лука . Є кілька речей, які варто взяти до уваги при виборі прута:
o Знайдіть міцну суху палицю, без тріщин. Листяні породи, такі як лимонне дерево, дуб, тис, біла акація або тик, будуть хорошим вибором для прута. Прут повинен бути близько 1,8 м в довжину, і у нього не повинно бути сучків, скручувань і гілок.
o Обраний вами прут повинен бути гнучким, як ялівець або тутовник. Також можна використовувати бамбуковий дерево; головне, щоб обраний вами прут не був занадто товстим. Можна використовувати молодий бамбук, який одночасно міцний і гнучкий.
o Можна використовувати зелені прути, але їх варто уникати, так як вони не такі міцні в порівнянні з сухими прутами.

5

Знайдіть природний вигин палиці . Кожна палиця має свій вигин, навіть якщо його складно помітити. Вам варто врахувати природний вигин палиці, коли ви візьметеся робити лук. Щоб знайти природний вигин, покладіть палицю на землю і притисніть її рукою в верхній частині. Іншою рукою притисніть палицю до землі посередині. Тепер її природний вигин повинен бути звернений до вас

6

Визначте краю лука і його рукоять . Це дуже важливо в процесі виготовлення лука. Щоб знайти місце, за яке ви будете утримувати лук, зробіть позначки на луці вище і нижче на 7,5 см від центральної точки лука. Те, що знаходиться посередині цих позначок, є місцем, за яке ви будете утримувати лук.

7

Надайте форму вашому луку . Покладіть лук на ногу і притримуйте його зверху рукою. Іншою рукою натискайте на вигин, щоб визначити, в якому місці ваш лук більш гнучкий. За допомогою ножа або схожого інструменту очистіть середину лука від сучків і інших нерівностей. Верхня і нижня частини луку повинні бути майже ідентичними, тому при необхідності состругать надлишки деревини. Коли лук стане гладким, а верх і низ стануть дзеркальним відображенням один одного, ви зможете перейти до подальших дій.
o Більш товстим і міцним лук має бути саме там, де ви його будете тримати.
o При обробці луку будьте обережні, так як надмірно кількість тиску і навіть невелике ушкодження структури може привести до поломки.

8

Зробіть зарубки для кріплення тятиви . Використовуючи ніж, зробіть зарубки на кожному кінці прута. Їх відстань повинна бути від 2,5 до 5 сантиметрів від кінчика. Зарубки повинні нагадувати півмісяць і повинні бути з зовнішньої сторони лука. Карби не повинні бути занадто глибокими, щоб не пошкодити цибулю, але, з іншого боку, досить глибокими, щоб утримати тятиву.

9

Виберіть тятиву . Якщо ви перебуваєте на природі, вам доведеться добре пошукати і спробувати безліч матеріалів, щоб знайти підходящу тятиву. Відповідні матеріали для тятиви:
o сирицева шкіра;
o тонкий нейлоновий шнурок;
o мотузка з конопель;
o волосінь;
o пасма бавовни або шовку від гусениць;
o звичайний шпагат.

10

Натягніть тятиву . Перш ніж ви прив'яже тятиву до лука, необхідно з обох кінців зробити з безпечного вузла. Переконайтеся, що тятива коротше лука, щоб і лук, і тятива були натягнуті.

11

Витягніть лук . Повісьте його догори ногами на гілку дерева або схожий предмет, щоб ви могли потягнути мотузку вниз. Повільно потягніть вниз, перевіряючи рівномірність вигину і в міру необхідності виправляючи нерівності. Вам потрібно натягнути тятиву на відстань, рівну відстані між вашою рукою і щелепою (повністю витягнута від плеча рука).

12

Як зробити стріли

13

Знайдіть гілки для стріл. Стріли повинні бути зроблені з прямих, сухих гілок. Довжина стріли не повинна перевищувати половину довжини лука. А ще краще, щоб довжина стріли не перевищувала довжину вигину лука, так як немає сенсу в стрілах, які неможливо натягнути. Ось кілька видів дерева, які можна використовувати в якості стріл:
o Зелені гілки - хороше рішення для стріл, але вам варто дати їм трохи часу, щоб вони висохли, так як сік може спалахнути, якщо ви вирішите підсушити їх над багаттям.
o Золотушник відмінно підходить для виготовлення стріл, так як у нього міцні і прямі гілки.

14

Надайте форму стріл . Вам потрібно буде очистити гілку, поки вона не стане гладкою. Щоб випрямити гілку, можна злегка підігріти її над вугіллям і тримати прямий, поки дерево буде остигати. Зробіть вирізи на одному кінці стріли, щоб вона могла чіплятися за тятиву.

15

Загострити кінчик стріли. Найпростіший наконечник - це загострений кінець стріли. Можна загострити стрілу ножем, а потім злегка обпалити її на теплих вугіллі, щоб надати стрілі жорсткість (знову ж, проявляйте обережність, щоб не спалити стрілу).

16

По можливості зробіть наконечники для стріл (це необов'язковий крок). Зробити наконечники можна з метала, каменю або скла. Молотком або каменем трохи розщепніть кінчик стріли і вставте туди наконечник. Наконечник також можна закріпити мотузкою.

17

Зробіть оперення для стріл (необов'язково). Хоча оперення сприяє стабільності польоту стріли, можна обійтися і без нього. Знайдіть пір'я і приклейте їх до задньої сторони стріли.

Також можна розщепити задню частину стріли і вставити оперення в паз, а потім щільно обернути його ниткою (можете скористатися ниткою з вашого одягу). Якщо ви використовуєте цей метод, то як оперення можна використовувати все, що завгодно.
o Оперення діє як кермо на кораблі або маленькому літаку, так як направляє стрілу по повітрю з більшою точністю.
o Оперення також покращує діапазон використання стріли.
o Проте оперення не так вже й просто зробити. Якщо ваше зброя призначена для виживання, оперення не так важливо.

 

Поради
• Спочатку спробуйте зробити лук з гілки. Такий лук не буде небезпечним і підійде новачкам.
• Навчіться стріляти з лука.
• Завжди тримайте лук подалі від себе.
• По можливості користуйтеся гладке дерево. Груба деревина може подряпати ваші руки і пошкодити пір'я, через що ви не зможете потрапити в ціль.
• Якщо ви перевіряєте натяг тятиви, які не відпускайте її без стріли, інакше велика ймовірність згодом зіпсувати лук.
• Необов'язково оперяються стріли при їх виготовленні. Ви можете просто нарізати кілька стружок з вашої стріли і залишити їх висіти на одній стороні.
• Міцно загорніть рукоять лука мокрою шкірою і дайте їй висохнути. Таким чином, у вас буде міцніший лук , і стріли будуть летіти з більшою швидкістю.
• Щоб перевірити ваш лук на міцність, зігніть його. Якщо ви відчуваєте, що він ламається, значить, він не досить міцний.
• Можна зробити на рукоятці виріз 1 см в глибину і 2 см у висоту, щоб ви могли тримати стріли рівними при натягу тятиви.
• Щоб збільшити потужність лука, можна зробити два однакових лука і зв'язати передню частину одного з передньою частиною іншого, щоб при погляді з боку виходила буква «Х». Вони повинні бути пов'язані у кінців, і тятива повинна бути тільки на одному луку.
• Краще, якщо тятива буде близько півтора метрів, щоб не помилитися з потрібною для вас довжиною. Зайву тятиву можна відрізати.
• Замість вирізу (щоб тримати стріли рівно) можна обернути рукоять оленячої шкірою. Для кращого рогачі лука приклейте її або прив'яжіть.
• Зробіть дірки в стрілах, щоб вони були легшими.
• Описаний в цій статті цибуля не буде жити вічно і є тільки тимчасовим рішенням. На щастя, замінити його нескладно.

 

Попередження

• Завжди чекайте, поки все закінчать стріляти, перш ніж збирати стріли.
• Вам варто брати тятиву з собою, коли ви йдете в похід, так як її складно зробити з природних матеріалів.
• Чим більше ви використовуйте лук, тим більше шансів, що він зламається. Міняйте лук кожні 3-5 місяців.
• Лук і стріли - небезпечна зброя! Будьте обережні, коли будете тренуватися з ним, і ніколи не цільтеся в того, кого не хочете поранити.
• Лук - не проста зброя, і потрібно багато практики, щоб навчиться ним користуватися. Якщо ви опинитеся в ситуації, в якій вам доведеться полювати, щоб вижити, краще зробити пастки.
• Тримайте лук і стріли подалі від дітей.
• Надаючи луку форму, зрізайте тільки з внутрішньої сторони лука. Якщо ви будете зрізати із зовнішнього боку, цілком ймовірно, що лук зламається при першому ж його використанні.
• Якщо стріли будуть занадто короткими, натягуючи їх, можна поранити руки.
• Перед стрільбою захистіть руку, якою будете тримати лук. Коли відпускаєш тятиву, вона сильно б'є по руці.