«Школа виживання»

від Центру миротворчості

 

 

Як швидко виготовити лук

Як швидко виготовити лук, для виживання в дикій природі .

Ця інструкція з виготовлення Луків допоможе вам зробити працюючий лук за відносно короткий час, щоб негайно використовувати його в екстремальній ситуації. Він вирізається з молодого деревця або гілки дерева.

Цей лук робиться відразу після того, як дерево або гілка зрубані, а не через рік або більше, коли дерево висохне. Перевага цього лука в тому, що його можна використовувати відразу після виготовлення.

Недолік його в тому, що він може зламатися або тріснути в процесі висихання через місяці після виготовлення. Незважаючи на це, лук може стати ефективною зброєю на відносно довгий час.

• Інструкція з виготовлення лука для виживання:

1. Вибираємо дерево.

Перший крок – вибір правильного матеріалу. Краще дерево для виготовлення лука – ясен, біла акація, ліщина, хоча підійдуть і тверді сорти (наприклад дуб, клен і бук).

Почати виготовлення лука потрібно з вибору щодо прямого відрізка стовбура або гілки, без вигинів, бічних гілок і сучків. Цей шматок повинен бути приблизно 1,5 метра в довжину і 3,8-5 см в діаметрі.

Відрубують стовбур або гілку обережно, щоб не було розломів і тріщин в дереві. Це буде основа лука.

2. Визначаємо спину, живіт, плечі і рукоять.

Поставте заготовку для лука сторч, утримуйте його зверху долонею і натисніть, щоб він трохи вигнувся. Зовнішня сторона вигину – це спина лука, а внутрішня – живіт. Не чіпайте спину лука.

На спину припадає найбільша напруга, тому будь-яке її пошкодження може зіпсувати лук повністю. Це один з найважливіших пунктів при виготовленні лука.

Від середини вигину відміряйте приблизно 8 см в обидві сторони – це буде область рукояті, яку теж майже не треба чіпати. Частина лука над держаком – це верхнє плече, а під рукояттю – нижнє.

3. Надання форми.

Упріться нижнім кінцем лука в ногу і утримуйте зверху, вигніть всього на кілька сантиметрів. Подивіться, як вигинаються плечі, які частини згинаються, а які ні.

Починайте зрізати ножем дерево з живота лука там, де вони не згинаються, залишаючи недоторканими ті відрізки, де вони сильно гнуться. Запам’ятайте – зрізайте дерево тільки з живота, не чіпайте спину лука.

Мета даної дії – зробити так, щоб плечі рівномірно гнулися в формі параболи по всій довжині. Зрізайте дерево неквапливо, часто перевіряйте, як гнуться плечі. Рукоятка і кінці не повинні гнутися взагалі або згинатися незначно.

До наступного кроку можна переходити тільки тоді, коли обидва плеча перестануть бути жорсткими і будуть рівно гнутися по всій довжині – товсту заготовку доведеться стругати досить довго, а тонку можливо треба буде тільки трохи поправити.

4. Зарубки для тятиви.

Тепер ви можете зробити маленькі надрізи по обидва боки кожного кінця, але обережно, не поріжте спину лука. Не робіть їх дуже глибокими – вони потрібні тільки для того, щоб утримувати тятиву на місці.

Зробіть петлі на обох кінцях нейлонової нитки, жили або нитки з рослинного волокна, залишивши таку довжину, щоб між рукояткою і тятивою було 13-15 см. Натягніть тятиву; але не відтягуйте її поки, лук може зламатися. Переходимо до наступного кроку.

5. Вирівнювання.

Повісьте лук за рукоятку горизонтально на гілку дерева. Тепер відтягніть злегка тятиву, спостерігаючи, як гнуться плечі. Ви повинні простежити, за тим, щоб плечі гнулися не тільки добре, але і абсолютно однаково, дзеркально відбиваючи один одного. Це теж дуже важливий пункт у виготовленні лука.

Якщо якесь плече гнеться менше іншого, акуратно зріжте більше дерева з живота лука з потрібного боку, поки обидва плечики не будуть гнутися рівно. Часто перевіряйте, натягуючи тятиву і трохи далі відтягуючи її з кожним разом, поки не дійдете до довжини натягу.

Щоб виміряти довжину натягу, треба уявити, що ви тримаєте лук і відтягуєте тятиву до верхньої щелепи в бойову позицію – відстань між рукояткою і щелепою і буде довжиною натягу.

Процес вирівнювання закінчений, коли обидва плеча гнуться рівно і однаково, а сила натягу (необхідна для того, щоб відтягнути тятиву повністю) становить стільки, скільки вам потрібно. 10-15 кг достатньо для полювання на дрібну дичину, 18-27 кг для великих тварин, типу оленів.

Щоб виміряти силу натягу, можна помістити півтораметровий відрізок вузької дошки вертикально на побутові ваги, потім укласти лук горизонтально рукояткою на дошку і натягнути до кінця тятиву. На вагах можна буде побачити силу натягу.

6. Фінальна обробка.

Лук вже можна використовувати для виживання в дикій природі. Ніколи не робіть «холостих» пострілів з лука (не натягуйте і не відпускайте тятиву без стріли). Лук може від цього зламатися.

Для фінальної обробки можна відшліфувати живіт і покрити його легким маслом, щоб він не дуже швидко висох. Багато лучників воліють використовувати для цієї мети лляне або тунговое масло.

Щоб лук залишався в хорошому стані, стріляйте з нього, змащуйте його і обточуйте його в разі потреби.

http://www.teosam.info/yak-shvydko-vyhotovyty-luk/

Самодельное снаряжение для выживания

Школа виживання

Центр миротворчества