Полювання - практично єдиний спосіб добути собі калорійну, м'ясну, білкову їжу в умовах екстремального виживання. Чим ефективніша зброя - тим успішніше полювання. Кам'яні сокири, булижники, списи, дубини - це прекрасно. Але дуже часто, звір занадто обережний, щоб підпустити мисливця так близько, щоб скористатися будь-яким з перерахованих вище видів зброї. Потрібен засіб, здатний дістати звіра з відстані не менше 20-30 метрів, і не просто дістати, але і вбити або серйозно поранити. Такою зброєю може стати саморобний лук зі стрілами.
Основні елементи, які потрібні для виготовлення дійсно забійного лука - це основа для лука, тятива і стріли. Для основи лука береться гілка чи пластина з міцної, пружньої деревини: акація, ясен, дуб, клен, береза, ліщина, бук, в'яз.
Потрібно руків'я обв'язати зручним шнуром, щоб було зручніше тримати лука. На плечах лука робляться зарубки, щоб закріпити тятиву. Потрібен якісний матеріал для тятиви, щоб вона не порвалася після кількох пострілів. Ідеальна тятива робиться з нерозтяжного шнура, капронового шнура, або плететься з міцних рослинних волокон, волокон з міцного каната, кінського волосся. На тятиві робляться дві петлі, по кінцях і натягаються, закріпляючи петлі на зарубках плечей лука. Лук готовий - можна приступати до виготовлення стріл.
Для стріл потрібні ідеально рівні прути з міцної деревини або стебел рогозу. Якщо не вдається знайти ідеально рівні прути, то можна випрямити майже рівні, перед цим, прогрівши їх над полум'ям багаття. Можна просто загострити стріли ножем, але куди ефективніше використовувати наконечники з гострого каменя, кісток тварин, металу. Наконечники вставляються в розщеп на кінці стріли і надійно примотуються шнуром. Для стабілізаторів стріл використовують великі пір'я птахів, шматки міцного листя, тонкий деревний шпон, щільний папір, пластик.
http://extreme-survival.com/view_pub.php?id=109&lang=ua
Самодельное снаряжение для выживания
Школа виживання
Центр миротворчества |