Напад на мобільні ракетні установки
Стартові позиції ракетних установок є важливі цілі для партизанських загонів та підрозділів.
Дивізіон (батарея) ракетних установок включає кілька ракетних комплексів, одну-дві РЛС управління вогнем, одну заправну станцію для заправки ракет паливом, кілька автомобільних цистерн з рідким ракетним паливом, підрозділ охорони.
Розвідувальними ознаками ракетного дивізіону є велика кількість спеціальної техніки в складі колони, перекидання машинами зачохлених ракет, а також видимі пари, що утворюються при заправці ракет паливом, вогонь та дим, які з'являються під час пуску ракет та легко виявляються вдень та вночі.
Найбільш уразливими в складі ракетного дивізіону (батареї) є підрозділ управління, заправна станція та цистерна з ракетним паливом, мобільні РЛС, а також самі ракети. Дані компоненти можуть бути знищені або виведені з ладу вогнем зі стрілецької зброї, реактивних протитанкових рушниць (гранатометів) або гранатами (схема 50).
Схема 50. Напад на стартову позицію ракетної батареї
Найбільш вигідним моментом для виведення ракети з ладу є її запуск. Реактивний двигун ракети заглушає звук пострілів, розрахунок та охорона, як правило, знаходяться в укритті.
Запуск ракети можна точно визначити за відсутності в радіусі 200м від неї особового складу, появи диму в хвостовій частині ракети.
Найбільш уразливі у ракеті її бойова частина (ядерна або звичайна), стабілізатор, середня частина (радіоелектронні блоки управління польотом та паливні баки), а також хвостова частина (ракетні двигуни та камера згоряння).
Важливою умовою нападу на ракетну стартову позицію є вибір часу. При відкритті вогню по ракетній установці (схема 51), яка розгортається на стартовій позиції, може бути досягнута мала ефективність: противник, почувши постріли та виявивши партизан, організовує прочісування місцевості, проведе огляд та перевірку ракет та швидко усуне несправності.
1
2
Схема 51. Підготовка ракети до пуску (1). Пуск ракети (2)
У разі відкриття вогню по ракеті що стартує реактивні двигуни заглушать постріли, а запуск ураженої ракети припинити практично неможливо.
|