Напад на аеродроми
За своїм призначенням летовища діляться на основні та запасні (польові). Основні летовища мають злітно-посадкові смуги з твердим покриттям та використовуються для зльоту та посадки бомбардувальників, винищувачів та важких транспортних літаків. Напад на основне летовище доцільно проводити партизанським формуванням чисельністю до батальйону.
Запасні (польові) летовища є рівні ділянки місцевості, на які укладаються спеціальні металеві щити. Вони використовуються літаками зв'язку, легкими транспортними літаками, вертольотами.
Запасні летовища можуть бути захоплені та знищені дрібними партизанськими підрозділами.
Основними об'єктами нападу на летовищах є мобільні радіостанції та радіолокаційні станції, літаки (вертольоти) на стоянках, склади ПММ та боєприпасів, льотний та обслуговуючий персонал.
Партизанський підрозділ при нападі на летовище здатний знищити два-три основних об'єкта.
Летовище може бути виведене з ладу вогневим нападом або раптовим нальотом.
При вогневому нападі вогнем з мінометів, безвідкатних гармат, кулеметів, реактивних протитанкових рушниць (гранатометів) та гвинтівок знищуються літаки (вертольоти) на стоянках, радіо- та радіолокаційні станції.
В ході раптового нальоту летовище блокується групою прикриття. Бойова група знищує охорону, льотний та обслуговуючий персонал. Технічна група виводить з ладу літаки (вертольоти) та інші об'єкти. Транспортна група захоплює трофеї.
Літаки знищуються підриванням їх гранатами та зарядами. Найбільш уразливими частинами літака є повітрозабірники, шасі, паливні баки та прилади.
Екіпажі літаків можуть знищуватися вогнем з карабінів та снайперських гвинтівок (схема 48).
Схема 48. Знищення льотного складу на летовищі
Вертольоти знищуються гранатами (зарядами) або механічним способом. У вертольотів найбільш уразливі вузол кріплення лопатей, різні прилади та баки для пального (схема 49).
Схема 49. Вразливі частини вертольотів:
1 - вузол кріплення лопатей; 2 - прилади управління
|