Розбиття партизанського табору
Район розташування партизанського табору повинен мати хороше маскування від повітряного спостереження. Місце табору має бути захищене від вітру та о биратися на сухій місцевості. На лугах завжди волого, на глинистому грунті з-за його поганої водонепроникності також часто дуже сиро.
У лісі з густим підліском теж волого та сиро. Тому для розбиття табору найбільш сприятливим є піщаний грунт. Табір краще всього розбивати на невеликому схилі, а не на рівній місцевості.
Місце для розбиття наметів визначає командир взводу, він же вказує порядок їх маскування. В цілях маскування намет и слід розосереджувати на місцевості. Для маскування доцільно використати захисні плащ-намети, гілки та інші підручні засоби.
Командир взводу визначає порядок користування вогнем, згідно з яким поряд з вогнищем повинні постійно знаходитися пісок, земля або інші засоби для його швидкого гасіння. Воду для гасіння вогнища використ овува ти не рекомендується, оскільки пара, що утворюється, сприяє виявленню супротивником місця розташування загону або підрозділу.
Територія табору розчищається від дерев та кам іння . Після цього встановлюються намети, які негайно маскуються.
Тільки суворе дотримання порядку в таборі забезпечує його швидке згортання та організацію маршу, у тому числі вночі та в складних мете р о логічних умовах (дощ, сніг).
Необхідно брати питну воду з проточних джерел, воду з річок та озер використ овува ти тільки в крайніх випадках та обов'язково кип'ятити. Забруднену воду слід фільтрувати за допомогою підручних засобів.
Схема 11. Устаткування джерела для питної води
Для взводу обладна т и відхоже місце, яке повинн е знаходитися о сторон ь від табору та ям у для смітт я .
Устаткування відхожого місця та сміттєвої ями є складовою частиною дотримання гігієни особовим складом партизанського загону або підрозділу.
Центр миротворчества |