Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

В'язання вузлів

В'язання вузлів

1

В'язання вузлів
 
Чи є ви скелелазом-профі, фанатом прогулянок на човні або кимось, хто хоче знати, як прив'язувати мотузку до чогось, вам доведеться дізнатися, як в'язати вузли. Ознайомтеся з технікою в'язання основних вузлів для скелелазіння, морських вузлів, а також вузлів для дуже специфічних призначень.

2

В'язання основних вузлів

3

Простий вузол. Цей простий вузол, можливо, найпростіший і перший вузол, який вчаться в'язати люди.
 
o Зробіть петлю, яка виглядає як американська гірка. Протягніть один кінець мотузки в петлю. Потягніть за два кінця в різних напрямках, щоб вузол затягнувся.

4

Вузол булинь. Цей вузол також званий простим альтанковий вузлом, робить фіксовану петлю на кінці мотузки. Петля може бути закріплена за об'єкт або протягнута через кільце або отвір, перед тим як вузол буде зав'язаний.
 
o Візьміть в кожну руку по кінця мотузки. Зробіть петлю з мотузки в вашій лівій руці. Кінець повинен бути під основний мотузкою.
 
o Кінець мотузки, який в правій руці, протягніть через петлю в лівій руці. Правий кінець повинен бути спрямований до вас в момент проходження через петлю.
 
o Тепер протягніть правий кінець вгору і навколо лівого кінця (він повинен дивитися вгору, так як ви зробили петлю з нього)
 
o Тепер потягніть правий кінець знову через петлю. На цей раз він повинен піти у напрямку від вас. Потягніть два кінця в різні боки, затягуючи вузол.

5

Рифований вузел. Риф-вузол це простий, зручний вузол для тимчасового кріплення.
 
o Візьміть в руки два кінця мотузки. Перехрестіть кінець мотузки в правій руці (кінець А) поверх кінця у вашій лівій руці (кінець Б) так, щоб вийшла Х образна форма.
 o Оберніть кінець А під кінцем Б і виведіть його знову наверх. Тепер кінець А перекиньте через кінець Б, формуючи полуузел.
 o Помістіть верх кінця А поверх кінця Б. Тепер кінець А знову перекиньте назад через кінець Б, формуючи простий вузол. Тепер потягніть за все чотири "кінця", що стирчать з вузла. В результаті повинен вийти вузол виглядає як петля, що застрягла в інший петлі.

6

Шкотовий вузол. Шкотовий вузол призначений для скріплення двох мотузок разом.
 
o Сформуйте петлю (так само звану бухтою) з мотузки (А) і тримайте петлю в руці. Тепер візьміть іншу мотузку (Б) і протягніть один з її кінців через петлю.
 
o Потягніть за кінець мотузки (Б) так, щоб вона пройшла крізь петлю і обв'язати навколо двох частин петлі.
 
o Візьміть кінець мотузки (Б) і потягніть вгору під себе там, де він виходить з петлі. Потягніть обидві мотузки одна від одної, щоб зафіксувати вузол.

7

В'язання альпіністських вузлів

8

Вузол Подвійний Булинь використовується в скелелазінні.
 
o Зробіть дві однакових петлі одна над іншою. Візьміть кінець, який далі від двох петель (А), і обмотайте навколо точки зв'язки (ззаду до переду).
 
o Протягніть кінець А через отвір, що вийшло з двох петель. Обмотайте кінець А навколо кінця (кінець Б), який коротше і знаходиться поруч з двома петлями.
 
o Кінець А протягніть назад через дві петлі, переконавшись, що він обмотується навколо кінця Б.

9

Вісімка (зворотна). Зворотній вісімка, іноді звана вісімкою-протяжкой, використовується скалолазами для ув'язки спорядження.
 
o Зробіть петлю на кінці мотузки так, щоб залишилося близько п'яти футів (1,5 метра) вільної мотузки на кінці (кінець А). Зробіть петлю так, щоб кінець А обгортають підставу петлі і залишилася мотузку (кінець Б).
 
o Протягніть кінець через петлю і сильно затягніть. Це повинно сформувати вузол в формі вісімки на місці петлі. Закільцюють кінець А через спорядження.
 
o Тепер протягніть кінець А через верхню петлю вісімки. Обмотайте кінець А навколо кінця Б і потягніть кінець вгору через вісімку, закільцюють поверх кінця Б і знову назад через верхню петлю вісімки так, щоб він вийшов знизу вісімки.

10

Вузол Прусиков. Цей вузол зазвичай використовується для того, щоб обв'язати основну мотузку і використовувати її для підйому або спуску. Він є класичним вузлом для спуску або підйому і використовується в якості самостраховки.
 
o Візьміть тонку мотузку або шнур (мотузка А) і простягніть під мотузкою (мотузка Б), по якій ви хочете підніматися. Сформуйте петлю з А і покладіть поверх мотузки Б. Два кінця мотузки А повинні звисати з мотузки Б вниз.
 
o Зробіть ще один виток мотузкою А навколо мотузки Б так, щоб вона звисала з іншого боку. Повторіть попередню операцію від трьох до п'яти разів, в залежності від товщини вашого мотузки.
 
o Протягніть кінець А через петлю. Це дозволить вам зафіксувати кінець А на мотузці Б. Коли ви потягнете за кінець мотузки А, вузол залишиться на місці. Якщо ж ви послабити вузол, то він буде ковзати вгору і вниз мотузки Б.

11

В'язання морських вузлів

12

Вибленочний вузол. Вибленочний вузол є дуже простим вузлом, який може бути використаний для прив'язування мотузки до дерев, стовпів та пошкодження речей, які стоять вертикально або горизонтально.
 
o Обмотайте кінець мотузки (кінець А) наполовину навколо стовпа або предмета, до якого ви хочете прив'язатися. Вільний кінець мотузки це той кінець, який звільниться або ослабне, після того як ви зав'яжете вузол.
 
o Обвяжіте кінець А навколо частини мотузки притиснутою до стовпа. Це повинно сформувати Х подібну форму. Обмотайте кінець А знову навколо стовпа.
 
o Відтягніть Х який вийшов зверху стовпа. Просуньте кінець А під Х, потягніть за кінець А для затягування вузла.

13

Бурлацька петля. Бурлацькі петлі використовуються для підйому важких предметів і натягування решт. На судні вона може бути використана для кріплення вантажів на палубі або в трюмі. Використовуйте її в поєднанні з Булинь і простим вузлом для більш міцної фіксації.
 
o Обвяжіте кінець мотузки (кінець А) навколо предмета, який ви хочете підняти. Якщо вам треба розташувати натяжна кінець між двох предметів, обмотайте один кінець навколо нього (предмет А).
 
o Зауважте булинь (або інший фіксований вузол) високо над об'єктом А з кінцем А. Візьміть інший кінець (кінець Б) і обмотайте навколо якоря, такого як важкий камінь, дерево або стовп, а потім закільцюють через булинь (або інший фіксований вузол). Якщо ви працюєте з двома об'єктами, закільцюють кінець навколо об'єкта Б.
 
o Потягніть за кінець Б, щоб підняти або додати натяг. Так, ви зможете підняти вдвічі більше звичайного.

14

Вузол Рибальський Штик. Рибальські багнети використовуються для прив'язі до кільця або іншим схожим предметів. Зокрема, для прив'язування човна до причального кільцю або якоря.
 
o Обвяжіте кільце, двічі протягнувши кінець крізь нього. Це дасть вам вільний кінець і швартові кінець (частина мотузки, яка кріпиться до вашої човні).
 
o Обвяжіте вільний кінець навколо швартового і простягніть під першою петлею навколо кільця. Натягніть його так, щоб жодна частина мотузки категорично не звисала.
 
o Ще раз обв'яжіть швартові і заправте кінець під себе (це називається полуузел).

15

Робимо спеціальні вузли

16

Вузол Паломар використовується для кріплення гачка до волосіні. [10]
 
o Простягніть один кінець волосіні (кінець А) через вушко на гачку. Простягніть той же кінець назад через той же отвір, але не витягуючи до кінця. У вас повинен залишитися один виток петлі з одного боку два кінця з іншого.
 
o Зробіть кільце, простягаючи зашморг над двома кінцями. Обмотайте кінець петлі простягніть крізь утворилося кільце, але поки що не затягуйте туго.
 
o Простягніть гак через кінець петлі (зараз вона повинна бути маленька). Потягніть гак і кінці в різні боки, після чого вузол затягнеться. Обріжте кінці, які не йдуть до вудки.

17

Китайські ковзаючі вузли використовуються для намист з налаштуванням розміру.
 
o Покладіть кінці шнура паралельно один одному. Вони повинні лежати паралельно на відстані хоча б 4 дюйма (10 см).
 
o Потягніть за край правого кінця (кінець А) так, щоб відсунувся на 10 см. Повинна вийде З образна форма кінця. Тримайте шнур і повторіть, відсунувши на 4 дюйма (10 см) той же кінець, залишаючи деяку частину шнура на кінці А (він вам знадобиться для закінчення вузла.)
 
o Обмотайте кінець А навколо всіх шнурів кілька разів по всій довжині. Пропустіть кінець А крізь петлю.
 
o Посуньте змотані петлі донизу щоб вузол затягнувся. Кінець Б (лівий кінець) повинен вільно рухатися якщо за нього потягнути. Зробіть ще один з цих вузлів, якщо хочете.

18

Саморазвязивающійся вузол використовується для прив'язування коня, і при потребі швидко і легко розв'язати вузол, потягнувши за вільний кінець.
 
o Візьміть мотузку складіть її вдвічі. Петлю, яка вийшла посередині, обв'яжіть навколо стовпа у напрямку до себе. Ліва частина мотузки буде швидко спускається кінцем (кінець А), а права частина мотузки буде тримає кінцем (кінець Б).
 
o Зробіть петлю (петля 1), використовуючи кінець Б. Потягніть цю петлю через петлю обмотану навколо стовпа.
 
o Зробіть петлю (петля 2), використовуючи кінець А. Простягніть петлю 2 крізь петлю 1. Натягніть кінець Б і затягніть його. Для швидкого спуску потягніть кінець А.