Видобуток води в джунглях
Вода - найголовніший ресурс в будь-якій природній зоні. Джунглі, не дивлячись на удаваний достаток джерел води - не виняток. Розберемося, де ж добувати воду в джунглях. Які джерела найбільш чисті і безпечні, а з яких воду не варто брати взагалі.
У джунглях, як правило, досить багато відкритих водойм: річок, озер, струмків, боліт. Щоб знайти водойму, потрібно йти весь час вниз. Спершу, треба знайти яр, по якому в дощ стікає дощова вода. Яр виведе вас або до більшого яру або вже до джерела води: річки або струмка. Запам'ятайте, ніколи не пийте в джунглях з відкритих джерел, навіть якщо це струмок, з кристально чистою (на вигляд) водою.
Вгору за течією може перебувати якась падаль або інше джерело хвороботворної зарази. Так що, воду потрібно зібрати, а під час наступного привалу - закип'ятити її, і тільки тоді пити.
Воду можна знайти в печерах. Справа в тому, що більшість ділянок джунглів стоять на вулканічній породі. У таких місцях багато печер, промитих водою, в результаті вимивання вапна і крейди (карстові печери). Зі стін і склепіння печер часто стікає вода. Профільтрувана в землі і камінні - вона чиста, позбавлена паразитів і чудово годиться до вживання.
Багато рослин в джунглях - прекрасні джерела води. У тропічних плодах і фруктах укладено багато рідини. Так що, разом з рослинною їжею, цілком можна поповнити запаси вологи в організмі. Але є серед рослин джунглів і прямі джерела води. Наприклад, вода може концентруватися в ліанах. Відрубавши відрізок ліани, з неї можна випити кілька сот грамів найчистішої дощової води. Те ж саме стосується і бамбукових стовбурів. Потрібно простукувати секції бамбукових стовбурів. Там де звучить гулко - напевно накопичилася вода. Потрібно ножем зробити пробоїну в нижній частині секції бамбука. З отриманого отвору поллється вода. Її можна зібрати у флягу, або пити прямо, прииулившись до стовбура. Вода усередині бамбукових стебел дощова, відмінно відфільтрована. Так що, можна пити її сміливо.
http://extreme-survival.com/view_pub.php?id=115&lang=ua
Центр миротворчества |