Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як зробити пастку для риби

Як зробити пастку для риби

1

Як зробити пастку для риби

Пастки для риби використовуються для лову невеликих рибок, які в подальшому використовуються як наживка для риболовлі в морі або океані. Цей спосіб є законним для лову промислової риби, такої як сом або риба-причепа. У цій статті описано, як будівництва звичайної пастки.

2

Визначте розміри пастки в залежності від того, якої величини рибу ви плануєте спіймати. Пічкур або дрібна риба для наживки може бути спіймана в пастку діаметром 30 см і завдовжки 60 см. Великий сом, короп або риба-причепа вимагають пастку великих розмірів.

3

Виберіть форму для вашої пастки. Більшість з них прямокутні, із співвідношенням 1: 2: 4 (висота: ширина: довжина), але циліндричні пастки так само відмінно підійдуть, якщо у воді немає ніякого течії, яке може привести до перекатах пастки і до її перевороту.

4

Виберіть матеріал, з якого ви будете робити свою пастку для риби. В Алабамі, де ловля риби таким способом є багатовіковою традицією, кращі пастки майстри роблять з планок білого дуба, переплітаючи їх оцинкованої сталлю або мідним дротом. Так як такий спосіб вимагає певних навичок і досвіду, ми побудуємо нашу пастку з тканинної або дротяної сітки. Вибір тепер тільки за розміром сітки, в залежності від величини бажаної риби. Для риби, яку в подальшому пустять на наживку, досить сітки з розміром вічка в 0,6 см або 1,2 см. Дротова сітка є менш дорогою.

5

Поріжте сітку так, щоб ви могли згорнути її в форму коробки, перекривши при цьому шов. Для пастки розміром в 30см х 60см х 120см необхідно використання листа дротяної сітки розміром 180см х 120см.

6

Відміряйте шматки листа сітки по ширині на 30 см, 90 см, 120 см, і 180 см., І за допомогою прямих шматків пиломатеріалів, зробіть вигин на кожній відмітці під кутом в 90 градусів, щоб вийшов ящик. Зв'яжіть коробку пластиковими стяжками або хомутами.

7

Відріжте ще один шматок сітки розміром 30см х 60см для тильної сторони коробки і зафіксуйте її за допомогою тих же пластикових стяжок.

8

Сформуйте воронку з сітки на кінці коробки, яку ви ще не встигли закріпити. Відкрита воронка повинна бути досить великою, для того, щоб в неї могла заплисти риба. Отвір має звужуватися до низу. Закріпіть цей шматок шматком дроту для того, щоб ви могли пізніше прибрати цей шматок і витягти улов.

9

Розмістіть сітку з-під лука або фруктів, наповнену вашої наживкою в пастці поруч з каменем або цеглою, щоб заякорити пастку. Затягніть трохи воронку - і ви готові до установки пастки.

10

Міцно зав'яжіть пастку, так як коли ви захочете перевірити улов, то будете тягти пастку вгору. Візьміть цілком зібрану пастку, знайдіть відповідне місце і опустіть її в воду.

11

Якщо ви вирішили перевірити улов, то слід тягнути пастку дуже повільно, так як ви не знаєте, що в ній може знаходитися.

12

Поради

Не кидайте вашу пастку в воді, якщо ви вирішили покинути ловлю. Витягніть її і потім вирішуйте, що з нею робити.

Перевіряйте пастку щодня, щоб переконатися, що черепахи, видри та інші хижаки не знайшли пастку і не пошкодили її або не застрягли в ній.

Використовуйте відповідну приманку для певної риби, яку ви намагаєтеся зловити. Корм для кроликів або котів, молочні торти з насіння бавовнику, кукурудза або Лімбургскій сир - найпоширеніші види приманок.

Користуйтеся сіткою з дроту, яка досить тверда, щоб та могла прийняти необхідну вам форму і зберегти її, навіть якщо у вас буде великий улов.

13

попередження

Позначте місце установки пастки. Законодавства деяких країн дозволяють ловлю риби таким способом, але вимагають, щоб на вашій пастці були зазначені ваші персональні та контактні дані.