Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як почистити рибу

Як почистити рибу

1

Як почистити рибу

Чистити рибу досить просто, хоча і не завжди приємно. Однак приготувати свіжовиловлену рибу без чищення й патрання неможливо. Перед чищенням підготуйте робочу поверхню і в кінці викидайте все сирі частини риби.

2

Як почистити рибу

3

Візьміть поліетиленовий пакет або відро і розстеліть газету перед чищенням. Пакет або відро знадобляться для утилізації риб'ячих кишок і кісток. Перш ніж почати розбирання риби, підготуйте все необхідне, - так ви зможете викинути кишки та інші відходи і вам не доведеться відволікатися під час роботи. Газета, покладена на ріжучу поверхню, буде відмінно вбирати різні рідини, що випливають з риби

4

Зіскобліть луску тупим ножем або ложкою. Луску можна видалити ножем або ложкою, проте набагато ефективніше робити це за допомогою металевої пляшкової кришки, пригвинченої до дерев'яної ручки. Кришкою зручно чистити луску. Чистити потрібно проти зростання луски, рухаючись від хвоста до голови. Рухи повинні бути швидкими, несильними, акуратними. Потрібно просто зачіпати луску і висмикувати її з риби.

5

Почистити потрібно обидві сторони риби, а також черевце і спинку.

Зручно здирати луску під проточною водою або в раковині, щоб не смітити на кухні.

Не хвилюйтеся, якщо пропустіть кілька лусочок - вони не смачні, але і не шкідливі.

6

Зріжте луску з товстошкірих риб разом зі шкірою. Якщо ви чистите чорного сомика (також відомого як американський сомик), сома або іншу товстошкіру донну рибу, то краще шкіру з них зрізати. Для цього зверху зробіть надріз в 2,5 см в тому місці, де голова риби з'єднується з тілом. Потім, тримаючи рибу за голову, зрізайте шкуру, рухаючись до хвоста. Ретельно промийте м'ясисту частину, коли закінчите.

У цих риб товста, неапетитна шкіра, яку більшість людей перед приготуванням зрізають.

7

Зробіть неглибокий розріз, рухаючись від ануса до голови. Анус - це невеликий отвір, яке знаходиться на череві риби, біля хвоста. Розріжте черевце риби гострим ножем, зупинившись біля основи зябер.

Чи не засовуйте ніж глибоко, інакше ви розріжете кишки. Робіть неглибокий розріз - вам потрібно видалити нутрощі неушкодженими, щоб їх вміст не розлилося в порожнині тіла.

8

Дістаньте нутрощі риби пальцями або ложкою. Зазвичай липкі, довгі кишки, як і інші внутрішні органи риби, дістаються без особливих зусиль. Загляньте всередину і переконайтеся, що ви нічого не пропустили, - обов'язково видаліть великі, темні нирки, розташовані уздовж хребта, і волокна уздовж внутрішньої частини черевної стінки.

Зіскобліть при наявності всі частини внутрішньої мембрани, яка темного кольору. Не у всіх риб є цей тонкий шар в черевній порожнині, але якщо він є, то потрібно його видалити. Він має сильно виражений смак жиру і риби, так що навряд чи вам буде приємно виявити це під час прийому їжі.

9

Відріжте голову прямо за зябрами, якщо хочете. Відрізати голову необов'язково. Залежно від способу приготування, голову можна і залишити, оскільки вона додає аромат і глибину смаку. У деяких культурах кращою частиною риб вважається щековина.

10

Зріжте спинний плавник, міцно потягнувши його від хвоста до голови. Якщо не хочете його зрізати, то це робити необов'язково. Його, як і голову, можна залишити. Плавець зрізають для того, щоб було легше позбутися від дрібних неприємних кісточок. Для цього потрібно міцно взяти плавник з хвоста і різко потягнути в сторону голови, щоб акуратно його зрізати.

11

Промийте в прохолодній воді рибу всередині і зовні. Вимийте рибу зовні, позбувшись від всіх прилиплих лусочок, а також всередині, щоб не залишилося дрібних шматочків і крові. Тепер можна приступати до приготування риби!

Промивайте рибу як можна меншою кількістю води, щоб зберегти смак риби. Деякі вважають за краще акуратно протирати рибу паперовим рушником, а не промивати її.

12

Як зробити філе риби

13

Зробіть розріз зверху над головою, поки не упретеся в хребет. Для цього покладіть рибу на бік. Будьте обережні, щоб не перерізати хребет, - потрібно просто розрізати м'язи до нього.

14

Продовжуйте робити розріз, рухаючись по дузі навколо голови риби. Постарайтеся не перерізати хребет. Голову не треба відрізати, ніж повинен йти в рибу приблизно наполовину.

15

Розгорніть ніж і продовжуйте різати по центру риби в сторону її хвоста. В основному, зрізається вся половинка риби разом зі шкірою і кістками. Ніж розміщений перпендикулярно до хребта, який можна використовувати в якості направляючої, щоб було легше і зручніше зрізати м'ясо риби.

16

Переверніть рибу і зробіть те ж саме з іншого боку. Повторіть ті ж дії на іншій половині риби, щоб вийшло ще одне філе.

17

Зніміть ребра з грудної клітки з внутрішньої сторони філе. Витягнути грудну клітку можна за допомогою невеликого ножа. Грудні ребра - це ряд невеликих, майже прозорих кісток, які знаходяться в нижній частині рибного філе. Вони відриваються відразу все цілком.

18

В якості альтернативи наріжте рибу шматками, щоб вийшли стейки. Якщо ви не хочете філе, то можна нарізати стейки. Візьміть гострий ніж і розріжте рибу на шматки шириною приблизно 2,5 см. Хребет при цьому залишиться, що характерно для стейків більших риб, таких як форель і лосось.

19

Зніміть луску або зріжте її разом зі шкірою. Якщо ви хочете приготувати рибу разом зі шкірою, зчистити луску тупою стороною ножа. Луска легко відривається, якщо робити швидкі, уривчасті руху, рухаючись від хвоста до голови. Якщо шкіра вам не потрібна, зробіть неглибокий надріз шкіри і зніміть її повністю.

20

Поради

Чистити і потрошити рибу потрібно, тільки якщо її довжина перевищує 7,5 см

21

попередження

Іноді через незнання люди вживають в їжу отруйних тропічних риб. Необхідно пам'ятати правило: "У середніх широтах всіх риб можна їсти, а в тропіках риб отруйних хоч греблю гати". Не їжте рибу в тропічних широтах, якщо не впевнені в тому, що ця риба не отруйна.

Коли ви їсте рибу, пам'ятайте про те, що в м'ясі зазвичай залишаються ребра незалежно від того, наскільки добре ви видалили хребет. Реберця їстівні, головне - ними не вдавився.

Якщо ви не знаєте, яка перед вами риба, не їжте її. Якщо ж ви все-таки зважитеся її з'їсти, тоді хоча б видаліть всі плавники. У деяких риб є небезпечні шипи на плавцях!