Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

РОЗВЕДЕННЯ ВОГНИЩА В СИРУ ПОГОДУ

РОЗВЕДЕННЯ ВОГНИЩА В СИРУ ПОГОДУ

1 РОЗВЕДЕННЯ ВОГНИЩА В СИРУ ПОГОДУ

 

2 Смолисті гілочки

Сосна, ялина, канадська ялина, та інші хвойні дерева - перші помічники в сиру погоду, оскільки їх деревина має живицю. Живиця - це смола, яка легко спалахує. Відокремте сухі тріски з-під крони дерева, яка захищає їх від опадів.

3 Розщепіть полінце по всій довжині

Кора захищає дерево від вогню та досить довго не загоряэться . Зріжте або зчистіть сиру кору з гілок, їх можна вже легко запалити.Часто суха деревина знаходиться відразу під корою,особливо  з стоячого мертвого дерева.

4 Розщепіть полінце по всій довжині

 Зняти кору недостатньо, розщепніть деревину уздовж, це оголить внутрішні сухі шари деревини. Легше підпалити невелику тріску, ніж усе поліно.

5 Використовуйте правильну форму розпалювання

Багато спроб розвести вогонь приречені з самого початку через занадто пласку форму багаття. Зробіть конус висотою в фут (30 см) з маленьких гілочок і уникайте низьких форм розпалювання. Високий конус дозволяє жару поширюватися ефективніше, підсушуючи  і запалюючи гілочки.

6 Використовуйте засоби для розпалювання

Таблетки сухого спирту, гелі для розпалювання, ватяні кульки, просочені вазеліном або навіть суха пакля з дому можуть врятувати життя у негоду.

7 Розводьте багаття з навітряного боку

 

Легкий вітерець дозволить полум'ю поширитися по гілках, охоплюючи їх швидше і краще  Сильний вітер,навпаки. швидше заважає, ніж допомагає.

8 Розпалюйте багаття знизу

Вогонь, як і жар, піднімається знизу. Підносьте сірник або запальничку для розпалювання знизу, до основи багаття. Не витрачайте свій час, намагаючись запалити вогонь зверху, як свічку.

9 Використовуйте багато губки

Труть - це сухий відмерлий рослинний матеріал, який спрощує розведення вогню. Середина розпалювання повинна бути наповнена трутом.

10 Тримайте запас губки під рукою

 

Запаси губки врятують згасаюче багаття або допоможуть при розведенні вогнища в майбутньому.

11 Уникайте ям

Яма для багаття часто наповнюється водою через вологість, Краще зробіть невеликий насип, який збереже вогнище від вологості і дозволить йому яскраво палати. М ожно розпалити багаття на вершині земляний купи

12 Зробіть навіс з ялинових гілок

Якщо вогнище доводиться розпалювати прямо під дощем, зробіть навіс з ялинових гілок. Коли вогонь добре розгориться, невеликий дощ йому буде вже не страшний.

13 Розпал багаття за допомогою свічки