Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як розвести вогонь

Як розвести вогонь

1

Як розвести вогонь
Розвести вогонь досить просто, якщо у вас є під рукою необхідні матеріали та інструменти. Спочатку зберіть труть, хмиз і безпосередньо самі дрова, щоб згодом підтримувати зігріваючий вогонь. З метою безпеки влаштовуйте багаття мінімум на відстані 1,8 м від намету, навісу або звисаючих гілок дерев. Коли закінчите насолоджуватися теплом багаття, не забудьте належним чином його загасити.

2

Підготуйте необхідні матеріали

3

 

Якщо можливо, купіть готові колоті дрова , щоб забезпечити собі підвищену безпеку. Готові колоті дрова ідеально підходять для використання в домашніх печах і камінах, а також є розумним вибором для організації багаття на свіжому повітрі. Наявність готового до використання горючого матеріалу заощадить ваші час і зусилля, які можуть піти на пошук відповідних дров в лісі. Дрова зазвичай можна придбати мішками в великих супермаркетах або в роздрібних магазинах, розташованих неподалік від наметових таборів.

4

Використовуйте паливні брикети з тирси для розведення виключно декоративного багаття. Паливні брикети виготовляють з суміші тирси з парафіном, щоб їх було легко розпалювати і отримувати багаття з чисто палаючого полум'я. Перевага паливних брикетів полягає в тому, що вони не потребують додаткового матеріалі для розпалювання, після себе вони залишають менше золи, але при цьому не дають стільки тепла, скільки можна отримати від повноцінних дров. Щоб легко розвести багаття, коли вам не потрібно у нього грітися, купите в господарському магазині паливні брикети з тирси.

5

Знайдіть дрібний сухий матеріал , який можна буде використовувати в якості губки для розпалювання натуральної деревини. Труть є легкозаймистий матеріал, який допомагає розвести вогонь. Зберіть такі дрібні природні матеріали, як суха трава, листя або кора, або скористайтеся газетами. У разі необхідності, прекрасним трутом можуть стати звичайні чіпси, якщо ви готові пожертвувати своїм перекусом заради багаття.

6

Зберіть хмиз з сухих гілок середнього розміру. Хворост легко запалюється від контакту з палаючим губкою, але підпалити його без губки досить складно. Пошукайте дрібні гілки і палиці або великі шматки кори. Переконайтеся в тому, що всі вони абсолютно сухі.
o Великі гілки можна розрубати сокирою або порізати на частини ножем, щоб отримати з них хмиз.

7

Зберіть дрова . Дрова повинні представляти собою такі шматки деревини, які будуть горіти тривалий час, тим самим підтримуючи вогнище. Пошукайте сухі ламкі стовбури дерев різного діаметру, щоб поступово підкидати їх в багаття в міру необхідності. Різні види деревини горять по-різному, тому врахуйте наведені нижче факти.
o Тверді сорти деревини (як дуб і клен) довше розпалюються, але і горять теж довше.
o М'які сорти деревини (як сосна і кедр) розпалюються швидко і потріскують у вогні через що містяться в них смол.

8

Покладіть дрова

9

Підготуйте місце для багаття на сухій чистій поверхні . Виберіть таке місце, яке відходить від кущів, дерев і звисаючих гілок мінімум на 1,8 м. Розчистити площа від сухого листя, гілок та інших матеріалів, які можуть спалахнути і викликати поширення вогню. Переконайтеся в тому, що влаштовуєте багаття на сухій землі, або підготуйте для нього вогнище з каменів.
o Викладіть великими каменями коло діаметром 0,9-1,2 м, щоб відсікти територію багаття, на якій ви будете займатися розведенням вогню.
o Ні в якому разі не розводьте багаття ближче 1,8 м до намету або навісу, якщо влаштовуєте ночівлю на відкритому повітрі.

10

Для простоти складіть багаття з перехресних дров. Спочатку покладіть в центр вогнища труть. Зверху покладіть перехрещуються гілки хмизу, а потім повторіть те ж саме з дровами. Обов'язково залиште просвіти між горючими матеріалами, щоб забезпечити циркуляцію повітря і підживлення полум'я багаття киснем.

11

Складіть дрова куренем , щоб полегшити розведення вогню. Сформуйте кульку з губки діаметром близько 10 см. Складіть куренем навколо нього хмиз, залишивши один отвір збоку. Обкласти курінь з хмизу куренем з дров, залишивши отвір на тому ж місці, щоб потім розпалити багаття.

12

Складіть дрова колодязем , щоб спростити роботу по створенню конструкції. Покладіть труть в центр вогнища, а потім поставте навколо нього куренем хмиз. Покладіть два поліна з боків від куреня з хмизу, потім покладіть ще два поліна поперек перших. Повторіть дії ще 2-3 рази, щоб утворився колодязь з дров.

13

Розведіть вогонь

14

Скористайтеся запальничкою або сірниками , якщо вони у вас є. Обережно запаліть сірник або включите запальничку і піднесіть полум'я до труту, щоб підпалити його. Для найкращих результатів підпаліть труть відразу з декількох сторін, щоб він добре розгорівся.
o Обережно подуйте на запалений трут, щоб посилити полум'я.

15

Розведіть полум'я з іскри від кременю і кресала як всепогодної альтернативи. Кремень та кресало є прекрасною і довговічною всепогодної альтернативою сірників і запальничок. Піднесіть кремінь і кресало близько до купки губки в центрі вашого багаття. Стукніть кресалом по кременю кілька разів, щоб обсипати іскрами труть і запалити його.
o Кремень і кресало можна придбати в господарських, спортивних, туристичних і інтернет-магазинах.

16

Зробіть саморобний пристрій для видобутку вогню тертям. Візьміть складаний ніж або інший гострий інструмент і з його допомогою зробіть канавку в плоскому шматку сухої деревини. Візьміть іншу суху паличку або гілку і почніть терти її кінець в канавці туди-назад, щоб створити тертя і спровокувати вихід теплової енергії. Через кілька хвилин жар від тертя посилиться і запалить деревну стружку, що утворилася в процесі роботи.

17

Безпечно загасить багаття

18

Починайте гасити багаття за 20 хвилин до призначеного часу . Повний гасіння полум'я займає певний час. Небезпечно кидати багаття, чи не загасивши його належним чином. Заздалегідь подумайте про те, коли будете гасити багаття, щоб у вас було достатньо часу на це. Якщо вам необхідно залишити місце стоянки біля багаття в певний час, налаштуйте будильник на стільниковому телефоні за 20 хвилин до цього, щоб не забути про час.

19

Залийте багаття водою . Нахиліть відро води і невеликими порціями залийте вугілля водою. Робіть це обережно і поступово. Каністра або велика пляшка або інший посудину з водою також допоможуть вам рівномірно залити вогнище водою.
o Чи не заливайте вогнище водою, якщо збираєтеся знову розпалити його незабаром, це може зробити непридатним для подальшого використання підготовлений вогнище.

20

Поливаючи вугілля водою, помішуйте їх палицею або лопатою . Обов'язково намочіть все вугілля вогнища, одночасно помішуючи їх і заливаючи водою. Використовуйте палицю або металеву лопату, щоб перемішати вугілля. Працюйте ретельно і продовжуйте помішувати вугілля до тих пір, поки полум'я не згасне повністю.

21

Переконайтеся в тому, що від багаття більше не йде пар і жар , а також не буде почуте тріск. Піднесіть руку до вогнища, щоб переконатися, що воно охололо. Якщо ви не відчуєте тепла, швидше за все, багаття повністю загасили. Додатково перевірте відсутність пара і шиплячих звуків, які вказують на наявність все ще тліючих вугіль.
o Якщо всі вищевказані ознаки відсутні, можна спокійно залишати місце стоянки.

22

Поради
• Тримайте під рукою мінімум одне відро води, щоб загасити багаття.
• Ніколи не залишайте палаюче вогнище без нагляду.