«Школа виживання»

від Центру миротворчості

 

 

Компактний набір для готування на багатті

Зараз я хочу вам розповісти про дуже цікаві і вкрай корисні пристосування для організації вогнища, опор для підвішування казанка в поході. Це дуже компактні і прості дивайси, які можна запросто зробити самому! Дуже рекомендую тим, хто часто ходить в екстремальні походи потурбуватися такими штуками.
Скільки разів, пам'ятається мені, коли організовували багаття, місце для приготування їжі на ньому, доводилося шастати по околицях і вишукувати, вирізати відповідні кілочки з розвилками, щоб зробити з них опори для підвішування казанка. Потім величезні проблеми були із забиванням цих кілочків в щільну землю. А повісивши казанок через жердину, було потім вкрай складно його зняти, так щоб не пролити.
З тими простими пристосуваннями, про які я зараз розповім - всі ці питання знімаються. А сам комплект важить від сили 150г.
Отже, почнемо з того, як організувати опори для котла без розвилок. Все просто беремо прості товсті гілки відповідної довжини. Одну сторону заточувати у вигляді кілка, щоб зручніше його заганяти в землю. Другий край зрізаємо рівно, перпендикулярно. І такі два простих кілочка вганяємо з боків кострища, за допомогою ударів обуха сокири, або іншої важкої жердини. Забиваємо кілкиПриміряємо рогатульки Беремо пристосуватися, зроблені із сталі і забиваємо в верх кілочків. Думаю, все зрозуміло без додаткових пояснень. Вбиваємо вістря рогатульки в верх кілкаВстановлюємо жердину на рогатульки Тепер ми можемо укласти в такі вилки жердину для підвішування казанків. Такі вилочки робляться зі сталевого дроту або смуги квадратного перетину. Якщо самі не в змозі прокувати вістря, то замовте такі штуковини у досвідченої в метлообробці людини. Вилки рогатулькиПідвіс крюк
Другий момент - метод підвішування казанка. Ми вже з'ясували, що просто просмикувати шест через дужку казанка і потім встановлювати на опори - це ризиковано, можна обпектися, пролити їжу, та й ніяк не можна регулювати висоту підвіски казанка. Другий тип пристосування знімає всі ці завдання. Вішаємо казан над вогнемЛегко знімаємо казан з вогню
Як бачимо, з товстого сталевого дроту елементарно зігнута така пара гаків-закарлюк. Так ми і казанок вішаємо; та знімаємо його за петлю, без ризику обпектися і можемо, застосувавши 1-2-3 таких гаків, регулювати висоту підвісу казанка.

http://extreme-survival.com/view_pub.php?id=134&lang=ua

Багаття

Школа виживання

Центр миротворчества