Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як розвести вогонь за допомогою збільшувального скла

Як розвести вогонь за допомогою збільшувального скла

1

Як розвести вогонь за допомогою збільшувального скла

Розведення вогню за допомогою збільшувального скла являє собою захоплюючий науковий експеримент в початковій школі. Цей навик можна також використовувати в надзвичайних ситуаціях, щоб запалити багаття без сірників та запальнички. Знайдіть легкозаймистий труть, сфокусуйте на ньому сонячні промені за допомогою збільшувального скла, і незабаром він спалахне. Як і в інших випадках, будьте обережні з вогнем і розводите його в стороні від дерев, трави і споруд, які можуть спалахнути.

2

Виберіть відповідний трут

3

Якщо є така можливість, використовуйте в якості трута кілька листів газетного паперу. Газетний папір легко запалюється, тому вона добре підходить для розведення вогню. Візьміть 2-3 листків газетного паперу і розірвіть кожен на 3-4 клаптика. Зімніть кожен клаптик у вигляді кульки. Після цього ви зможете підпалити один із шматків паперу.

• При бажанні можна також скласти всі паперові кульки разом і використовувати їх для того, щоб запалити великий шматок дерева.

• Якщо у вас немає газети, замість неї можна використовувати в якості губки паперові рушники. Вони горять так само добре.

4

Використовуйте в якості трута обвуглену тканину. Така тканина вже горіла, тому вона запалюється при більш низькій температурі, ніж інші матеріали для губки. Обвуглена тканину прекрасно підходить для того, щоб розпалити вогонь за допомогою збільшувального скла. Можна використовувати обвуглену тканину саму по собі або разом з іншим трутом (наприклад, з газетного паперу або ялинових голок), щоб потім вогонь перекинувся на нього.

• Якщо у вас є тривожний комплект або набір для виживання, про всяк випадок додайте в нього кілька клаптиків обвугленою тканини.

• обвуглені тканину можно зробити самостійно - для цього вам знадобиться жерстяна банка, джерело вогню і біла тканина.

5

Якщо ви хочете розвести вогонь в лісі, знайдіть для трута відповідний сухий матеріал. Якщо ви збираєтеся розвести багаття в сільській місцевості або на природі, для цього можна використовувати листя, траву або соснові голки. Добре горить і суха кора. Знайдіть дерево з відсталої волокнистої корою і відірвіть 2-3 шматка. Перш ніж розпалювати вогонь, вручну подрібніть листя або кору, щоб вони легше спалахнули.

• Підбирайте для трута сухий матеріал. Вологі листя або соснові голки будуть тліти і диміти, але не загоряться як слід.

6

Запаліть трут

7

Виберіть безпечне місце. Розводите вогонь за допомогою збільшувального скла в такому місці, де вогонь не перекинеться з губки на сусідні предмети. Підійде цементний тротуар, ділянку голої землі без будь-якої рослинності по сусідству або цегляна кладка з поглибленням.

• Якщо ви перебуваєте в лісі і поруч немає чистого місця, можна бічною стороною підошви згребти в сторону листя і соснові голки і розвести вогонь на очищеному ділянці голої землі

8

Розмістіть збільшувальне скло між сонцем і трутом. В результаті на газетному папері з'явиться маленьке яскраве пляма. Поводите збільшувальним склом вперед і назад, щоб змінити розміри плями. Щоб як слід розігріти і підпалити трут, пляма має бути якомога менше.

• Постарайтеся сфокусувати промені так, щоб діаметр плями не перевищував приблизно 5 міліметрів.

9

Фокусуйте промені на одному місці протягом 20-30 секунд. Тримайте збільшувальне скло нерухомо до тих пір, поки труть НЕ задимиться. Для розведення вогню збільшувальним склом потрібно більше часу, ніж за допомогою запальнички або сірників. Постарайтеся тримати збільшувальне скло нерухомо і фокусувати сонячне світло на одному місці, щоб як слід розігріти труть. Якщо пляма рухатиметься по труту, вам не вдасться запалити його.

• Якщо ви намагаєтеся розпалити вогонь при не дуже яскравому сонці, може знадобитися більше 5 хвилин для того, щоб труть спалахнув.

10

Тушкуйте вогонь, як тільки досягнете своїх цілей. Якщо ви просто експериментуєте зі збільшувальним склом, можна загасити полум'я відразу ж після того, як спалахне труть. Якщо ж ви розводите багаття для більш важливих потреб, тушкуйте його після того, як приготуєте їжу або зігрієтеся. Щоб загасити полум'я, візьміть лопату і засипте багаття 4-5 повними совками землі. Після цього полийте його водою зі шланга або відра.

• Після того як ви погасіть вогонь, розгрібаючи лопатою тліюче вугілля і ще раз полийте їх водою. Прослідкуйте, щоб вони повністю згасли.

11

Спробуйте різні види лінз

12

Використовуйте в якості портативного варіанту легке плоске збільшувальне скло. Плоска лінза представляє собою квадрат зі стороною близько 5 сантиметрів. Хоча плоскі лінзи не володіють такою ж ступенем збільшення, як лупи, вони все ж мають достатню потужність і площа поверхні, щоб фокусувати сонячне світло і підпалювати труть.

• Менший збільшувальне скло можна придбати в магазині господарських товарів або супермаркеті.

• Можна також розпалити вогонь за допомогою плоского збільшувального скла розміром зі сторінки. При цьому врахуйте, що одна сторона такого скла вигнута, а друга плоска. Краще тримати таке скло плоскою поверхнею до труту - в цьому випадку він запалиться трохи легше.

13

Якщо у вас є під рукою окуляри, використовуйте їх лінзи, щоб підпалити трут. Окуляри є відмінним інструментом для виживання, який є у багатьох. Якщо ви носите окуляри з досить потужними лінзами, особливо в разі далекозорості, їх лінзи мають таку форму, що фокусують сонячне світло точно так же, як збільшувальне скло.

• Лінзи окулярів фокусують сонячні промені слабкіше, ніж збільшувальне скло, так як вони мають опуклу поверхню тільки з одного боку, в той час як у збільшувального скла вона опукла з обох сторін.

• Щоб компенсувати це, нанесіть на внутрішню сторону лінзи окулярів краплю чистої води. В результаті у вас вийде дві опуклі поверхні, і ви зможете краще сфокусувати світло на труть.

14

Сфокусуйте лінзою гурток світла так, щоб він став якомога менше. Лінзи різного типу фокусують світло в гуртки різних розмірів і форми. Постарайтеся, щоб гурток був якомога менше. Піднесіть лінзу до паперу на необхідну відстань і розгорніть її до сонця.

• Врахуйте, що якщо ви використовуєте прямокутну плоску лінзу, сфокусований пучок буде мати форму прямокутника, а не кола.

15

Не дивіться прямо на пляму сфокусованого світла, якщо ви використовуєте велику лінзу. Великі лінзи, наприклад розміром зі сторінки, створюють дуже яскрава пляма, набагато яскравіше, ніж звичайне збільшувальне скло діаметром 5-8 сантиметрів. Не дивіться на яскраву пляму, інакше можна серйозно пошкодити очі.

• Подумайте про те, щоб надіти сонцезахисні окуляри, якщо ви використовуєте велику лінзу. Це допоможе вам захистити очі від можливих пошкоджень.

16

попередження

• Не дивіться прямо на сонце в спробах визначити його розташування на небі. Крім того, ні в якому разі не дивіться на сонце через збільшувальне скло.

• Чи не обпечіться при використанні збільшувального скла. Ніколи не направляйте сфокусований склом світло на шкіру.

• Не тримайте труть в руках, коли намагаєтеся запалити його за допомогою збільшувального скла. Якщо він спалахне швидше, ніж ви очікували, то може обпалити вашу руку.

• Майте під рукою воду на випадок непередбаченої ситуації.