Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як побудувати тіпі (чум)

Як побудувати тіпі (чум)

1

Як побудувати тіпі (чум)
Традиційний рівнини чум є просторою і міцною конструкцією, досить великий, щоб у ньому розвести багаття і комфортно розташувати кілька людей. Він придатний для життя в жарку або холодну погоду і, при наявності всіх необхідних матеріалів, його відносно легко встановити, розібрати або перемістити в інше місце, що робить його ідеальним для кочового способу життя. Якщо ви хочете побудувати тіпі для відпочинку, як нововведення, або тому, що ви хочете жити в альтернативному житло, то читайте далі, щоб дізнатися, з чого почати.

2

Вігвам та тіпі

3

Що вам знадобиться
• 12-15 соснових жердин
• Холстіна 15 х 13, або нарізаний тіпі з візерунком покриття
• Дерев'яні кілочки або інші кріпильні матеріали для фіксації полотна
• 10 метрів каната або солом'яною мотузки
• Гострий ніж або сокира
• Рулетка

4

Підготовка

5

Збір необхідних матеріалів
Знайти будь-яку полотно. Традиційно, тіпі споруджували з дубленої шкіри буйвола або оленячих шкур, які були водонепроникні і податливим. Шкіру буйвола щодо важко придбати в даний час, більшість сучасних тіпі будують з використанням полотна. Чим менші тіпі, тим складніше управляти багаттям в ньому, так що якщо ви хочете зібрати тільки один, подумайте над тим, щоб зробити його значних розмірів.
o Для тіпі комфортного розміру, знадобиться шматок полотна приблизно 5 х 10 метрів.

6

Підготуйте кілька стовпів для будиночка . Два основні вимоги до тіпі - це полотнина і опори, приблизно на три фути довше, ніж її ширина. Для дійсно міцного тіпі знадобиться близько 12 опор. і чим вони більш гладкі, тим краще. В ідеалі 6 сантиметрів завтовшки і виготовлені з сосни.

o Підготуйте балки для використання.Потрібно згладити будь-які грубі ділянки складаним ножем і наждачним папером, і нанести шар суміші лляної олії і скипидару в співвідношенні 50/50. Це гарантує, що ваші стовпи будуть захищені протягом багатьох років.

7

Виріжте шаблон тіпі з полотна . Якщо у вас немає вирізаного полотна для тіпі, вам доведеться вирізати його. Перенесіть спочатку шаблон на полотно, але основний розріз - це півколо, з рівними шириною і довжиною, з надрізами до кожного кінця на рівній стороні півколом, і з клапанами, вирізаними в середині рівною боку, для використання в якості "димоходу", і отвір для входу. Також потрібно буде передбачити досить полотна для закривання входу.

8

Придбайте 10 метрів каната або солом'яною мотузки. Синтетична мотузка не підходить для створення вігвамів через складність утримання опор, на відміну від природних канатів, вона зісковзує.
o Також добре мати близько 12-15 кілочків для фіксації підстави тіпі до землі, а якщо вони залишаться - можна розвести вогонь.

9

Монтаж каркаса

10

Зробіть триногу . Тіпі починається з створення простої триноги з трьох балок. Покладіть дві жердини на землю поруч один з одним і третю покладіть навхрест через них, створюючи гострий кут у верхній частині близько 30 градусів. Дві балки, які поруч, будуть кутовими, в той час як третя буде використовуватися як двері.
o Для точного вимірювання, викласти полотнину і зібрати балки на вершині. Від вершин двох базових балок в центрі полотна, вказуючи у напрямку до центру рівною стороною, розмістіть третю зверху так, щоб її кінець виступав приблизно на 1/3. Це повинно бути приблизно 30 градусів.

11

Зв'яжіть триногу використовуючи вузли . Використовуйте близько двох метрів мотузки для зв'язування балок. У вас має бути близько півтора метра на короткій стороні і приблизно 13 метрів - на довгій стороні. Не перерізайте мотузку. Короткий кінець, оберніть навколо балок кілька разів, а потім зв'яжіть з іншим кінцем мотузки що залишилася. Інша частина мотузки знадобиться пізніше. Залиште її змотаною.

12

Піднімітьтіпі . На обраному місці підійміть пов'язані жердини, потягнувши за мотузку. Потрібні помічники, які утримали б триногу щоб уникнути перетягування.
o На даний момент, тіпі більше схожий на сошки. Коли вони досягнуть вертикального положення, розділіть дві пов'язаних разом жердини, розведіть їх приблизно на 3 метри один від одного. Вони будуть стіною тіпі, в той час як третя жердина буде дверима. Підстави балок повинні утворювати майже рівнобедрений трикутник. Відстань до дверної балки має бути на 30 см більше, ніж між кутовими балками.
o Переконайтеся, що всі кути триноги міцно стоять, потягнувши вниз за мотузку, стоячи прямо в її центрі під точкою з'єднання балок.

13

Розставте жердини . Виберіть міцну жердину для використання в якості "ліфта". Додавайте жердини, переміщаючись в напрямку проти годинникової стрілки навколо триноги, починаючи праворуч від дверної жердини. Сторони триноги між дверною і кутовий жердиною повинні мати п'ять балок. Тильна сторона, між двома кутовими балками, повинні мати чотири жердини, плюс ваш "ліфт".
o Залиште простір для жерді- "ліфта" в центрі задньої частини тіпі. Там повинно бути чотири балки з проміжком в середині для "ліфта". Він буде використовуватися в подальшому, щоб встановити дах на тіпі.
o Притримуючи ногою підставу кожної жердини в уявній дузі між сусідніми двома опорами і дверної жердиною, обережно встановіть опору в V-подібне з'єднання триноги, створене сусідніми опорами.
o Відстань між усіма жердинами, має бути близько одного метра.

14

Обмотайте полюса . Утримуючи довгий кінець мотузки, для цього обійдіть навколо перетину балок приблизно в 4 рази. Залишок мотузки залиште висіти на одній з кутових опор.

15

Накриття тіпі

16

 

Покладіть жердину- "ліфт" по центру полотна . Жердина-підйомник повинна бути точно по центру рівною частини полотна і по центру напівкруглої боку.
o Дуже важливо щільно прив'язати полотнину до підйомної жердини. Якщо полотнина буде зісковзувати навіть на кілька сантиметрів, то з'являться складки, накриття тіпі буде нерівномірним і буде випускати тепло назовні. Щоб переконатися, що полотнина НЕ зісковзне, зробіть в петельках розпірки 2-х сантиметрової довжини.

17

Поверніть полотно . Поки полотнина ще на землі і, коли підйомна жердина надійно закріплена, згорніть краю до неї. Звертайте не дуже щільно, як якщо б ви звертали прапор, щоб можна було розгорнути легко і рівномірно, коли ви піднімете підйомну жердину.
o Підніміть цю конструкцію і встановіть в зазор, який ви завбачливо залишили на задній стінці тіпі.

18

Розгорніть полотно . Коли жердина встановлена, розгорніть полотно навколо каркаса тіпі від задньої стінки до дверної балці. Переконайтеся, що клапани для диму на полотнині розгорнуті назовні, і зв'яжіть їх разом. Тіпі виглядає практично завершеним на даному етапі.

19

Зафіксуйте димові клапани . Якщо ви вирізали полотно самостійно, вам слід використовувати шпильки або штифти, щоб закрити отвір в даху і з'єднати краї полотна.
o Це можна зробити голками дикобраза, які і використовувалися традиційно, але невеликі дерев'яні штифти більш довговічні і доступні. Вони доступні повсюдно, як і жердини для тіпі з сосни.

20

Зафіксуйте полотно на землі . Розумно забезпечити хорошу фіксацію полотна на землі з використанням традиційних металевих наметових кілочків, щоб сильний вітер не перетворив ваш вігвам в парашут. Коли ви будете готові, щоб зайти всередину, встановіть двері на вулицю.
o Якщо ви хочете розвести вогонь в вашому тіпі, вам необхідно відкрити димові клапани, інакше є ризик загоряння. Зробіть петельки на дверний стороні тіпі для фіксації двері, щоб, коли ви відкрили її, вона не плескала назад і не гасила вогонь.
o Будьте дуже обережні, якщо ви хочете розвести багаття в холодну погоду. Це буде відмінним джерелом тепла, і ваш тіпі буде прогрітий в найкоротшій терміни, але переконайтеся, що багаття оптимально розташований щодо димових заслінок, і ніколи не спускайте з нього очей.