Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як зробити печеру зі снігу

Як зробити печеру зі снігу

1

Як зробити печеру зі снігу
Потрібно терміново побудувати укриття із снігу? Ви вирішили ночувати на відкритому повітрі на лижній трасі? Або ви намагаєтеся спорудити найкращу снігову фортецю в місті? Не важливо, навіщо ви хочете спорудити снігову печеру, слідуйте кожному кроці, щоб ваше споруда не обрушилося на вас. Якщо ви готові до декількох годин важкої роботи і погодні умови сприяють, ви можете зробити снігову печеру, якій ви зможете пишатися.

2

Що вам знадобиться
• Велика лопата для снігу
• Маленька лопатка або совок
• Один або більше помічників
• Сокира для льоду / льодоруб

3

Вибір місця і підготовка

4

Уникайте зон каменепадів і схилів що продуваються . Не копайте свою снігову печеру на шляху потенційної лавини або каменепаду. Схили, проти напрямку яких дме вітер, можуть бути небезпечними, якщо ви залишаєтеся на ніч, так як вхід до печери може бути завалений снігом, який завдасть вітер.

5

Знайдіть місце з великою глибиною сніжного покриву. Якщо вам вдасться знайти замет більш півтора метрів в глибину, то величезна частина роботи буде вже зроблена за вас. Пошукайте райони, де вітер надув такі кучугури проти схилу. Не забувайте, що місце має мати розмір відповідно до кількості людей, яких потрібно вкрити. Печера діаметром в 3 метри зручна для двох або трьох людей.

6

Перевірте консистенцію снігу . З легким і пухким снігом, швидше за все, буде важко працювати, більш того, конструкції з нього розпадуться з більшою ймовірністю. На щастя, сніг має тенденцію до ущільнення з часом, тому якщо у вас є час, згріб його в купу і почекайте, поки він стане більш твердим, тоді, швидше за все, у вас все-таки вийде сформувати з нього снігову печеру.

7

Якщо умови для побудови погані, замість печери виройте котлован . Якщо ви перебуваєте в надзвичайній ситуації, в якості альтернативи можна вирити котлован і використовувати брезент, щоб накрити його. Як стійок для кріплення брезенту використовуйте лижні палиці або гілки испод снігу. Його легше і швидше вирити, але він буде значно холодніше печери, і його може поховати під шаром снігу будь-яка лавина.

8

Переконайтеся, що у вас є потрібні речі і обладнання . Тепла непромокаючий одяг життєво необхідна в разі, якщо ви просто неба в дикій місцевості. Подумайте над тим, щоб зняти один або два нижніх шару одягу перед початком роботи, адже тоді у вас буде під що переодягнутися, якщо ви спітнієте під час копання. Що стосується обладнання, наявність однієї або двох компактних лопат для снігу значно прискорить і спростить процес побудови печери. Джерело світла, не виробляє диму корисний у разі ночівлі, але свічка або інший маленький джерело вогню може бути використаний, якщо ви вирішите зробити вентиляційний отвір.

9

Будувати печеру потрібно у двох . Сильно рекомендуємо працювати хоча б удвох. Одну людину залиште поза печери з вільною лопатою протягом усього процесу побудови. В цьому випадку, якщо печера обрушиться, він зможе швидко визволити людей испод завалів.

10

Викопування печери

11

Працюйте повільно, але методично . Працюйте по черзі, змінюючи один одного, якщо у вашій команді від двох і більше осіб, робіть перерви на їжу. Працюючи повільно, але ефективно, при цьому не потіючи, допоможе вам довше залишатися в теплі, ніж якщо ви будете копати в поспіху. Якщо ви спітнієте, ви почнете втрачати тепло і збільшиться ризик гіпотермії.

12

Якщо потрібно, робіть замети . Якщо у вашому районі снігові замети недостатньо глибокі, вам доведеться накидати лопатами снігу так, щоб замет вийшов хоча б 1,5 метра в глибину і досить великим, щоб вмістити всіх людей, яких потрібно вкрити в печері.
o Швидко створити великий сніговий замет можна, виконавши наступне: знайти невеликий спуск і зіштовхувати сніг вниз до його основи за допомогою ваших лопат. Остерігайтеся великих схилів зі сніговими наносами вище, ніж ви вирішили зробити вашу печеру, так як її може завалити лавина.

13

Щільно трамбують сніг . Трамбувати сніг можна підошвами черевиків або за допомогою листа фанери, давлячи на нього зверху вагою тіла. Якщо сніг легкий і пухкий, його, можливо, доведеться утрамбовувати його кілька разів, поки ви робите печеру, на додаток до фінального утрамбування, коли печера буде досить високою.

14

Залиште ваш замет на дві-три години - холодний вітер зміцнить сніг . Це зробить сніг твердіше і зменшить шанс обвалення, коли ви почнете викопувати печеру. Рекомендується почекати більше двох годин, хоча якщо сніг невеликий, сухий і пухкий, вам, можливо, доведеться чекати до 24 годин.

15

Вирийте в снігу тунель . Якщо ви зробили замет, зробіть тунель досить широким, щоб можна було проповзти, глибиною коло метра з ухилом вгору. Якщо ви копаєте тунель в глибокому наносити снігу, викопайте котлован глибиною 2 метра і далі копайте тунель, стоячи на дні ями. Завдання виявиться помітно легше, якщо у вас під рукою виявилася компактна лопата для снігу.

16

Вставте в замет лижні палиці або гілки в якості орієнтира так на 30-50 сантиметрів. Коли ви будете копати печеру зсередини, зупиніться, коли досягнете кінчиків цих предметів. В іншому випадку, стелю вийде занадто тонким і печера або зруйнується одразу, або стане вразливою до таких явищ, як, наприклад, лавина.

17

Сформуйте склепіння печери . Вигрібайте сніг з центру замету або снігового наносу назовні через вхідний тунель. Коли ви звільнили від снігу достатньо місця для вашого тіла, ви можете залишитися всередині печери і виштовхувати сніг назовні ногами. Переконайтеся, що стеля не тонше 30 сантиметрів, щоб мінімізувати шанс обвалення. Стіни повинні бути на 10 або більше сантиметрів товщі, ніж стеля.
o Постарайтеся зробити рівень підлоги печери вище, ніж у вхідному тунелі. Таке рішення допоможе зберегти тепло в спальній зоні, оскільки холодне повітря буде накопичуватися біля входу в тунель.

18

Завершення будівництва печери

19

Полийте печеру водою При дуже низьких температурах, ви можете підсилити конструкцію, полив її водою зверху. Якщо на вулиці менше 0 градусів за Цельсієм і у вас є непотрібна вода, полийте зовні свою печеру. Завмерши в вигляді льоду, вона зміцнить печеру.
o Ніколи не поливайте печеру водою, якщо температура більше нуля за Цельсієм.

20

Розрівняйте стіни і стелю зсередини щоб уникнути капання води . Вискобліте стіни і стеля печери лопатою, щоб зробити їх гладкими. Нерівні, горбисті поверхні будуть сприяти тому, що просочується вода буде капати на підлогу печери, замість того, щоб стікати по стінах і накопичуватися по краях.
o Якщо капання все ще велика проблема, прорубайте в стіні жолобок, що йде по стіні до підлоги печери.

21

 

 

Помітьте вихід з печери . Використовуйте яскраво розфарбований предмет або помітно випирають гілки для того. Щоб відзначити край печери. Це допоможе людям пізніше знову відшукати печеру і запобіжить її від руйнування людиною, що не помітили дах і настали на неї.
o Якщо ви перебуваєте в екстреній ситуації в очікуванні рятувальників, переконайтеся, що предмет видно з повітря і не перекривається деревами або іншими перешкодами.

22

Виріжте лави і спальні зони необхідних розмірів. Чим вище будуть лави і платформи для сну, тим краще, так як холодне повітря буде накопичуватися внизу, а значить, вам буде тепліше. Можливо, ви захочете зробити полки для більш простого зберігання обладнання та інших предметів і подовжню канаву, щоб було зручніше сидіти або стояти в повний зріст.

23

Зробіть вентиляційні отвори . Снігові печери можуть бути досить ізольовані від повітря зовні, особливо якщо видихається вами пар утворює крижаний шар на стелі і стінах. Щоб уникнути задухи, використовуйте лижну палицю або інший довгий об'єкт щоб зробити одне або два отвори в похилій частині даху. Переконайтеся, що отвори наскрізні.
o Оскільки вентиляційні отвори приведуть до деякої втрати тепла, можна закрити отвір сніжком або іншим предметом і дістати його, коли повітря здасться вам спертим або у всіх почне поморочитися голова. Приберіть предмет з отвору перед тим, як підете спати.

24

Покладіть на підлогу шар ізолюючого матеріалу . Зберіть соснових гілок і розкладіть їх на підлозі печери для зменшення втрат тепла через землю. Спіть на подушках для кемпінгу, але пам'ятайте, що надувні подушки не зігріють вас в холодну погоду.

25

Заберіть лопати всередину печери . Поки перебуваєте в печері, переконайтеся, що з вами є лопати, щоб ви могли відкопати себе в разі руйнування печери або блокування входу завалом снігу. Під час сніжної бурі регулярно розгрібайте вхід від снігу лопатою.
o Якщо через вхід до печери виходить занадто багато тепла, поставте в прохід свій туристичний рюкзак або будь-який інший об'єкт, який легко прибрати. Не засліпляйте вхід снігом.

26

Поради
• Якщо з талого снігу капає вода, ущільните стіни або стелю додатковим шаром снігу.
• Якщо сніг важко трамбувати і у вас велика група людей, краще і швидше зробити кілька маленьких печер замість однієї великої.

27

попередження
• Якщо ви плануєте спати в своїй сніговій печері кілька днів, терти 2,5 -5 см оттаявшего снігу після кожної ночі зі стен. Це збереже пористу структуру снігу і сприяє виведенню вологи в навколишнє середовище замість того, щоб накопичуватися всередині печери.
• Завжди залишайте вхід неприкритим, якщо у вас є палаюча свічка або інше джерело вогню. Використання навіть маленького примуса або свічки може мати летальні наслідки, так як це може призвести до утворення великої кількості чадного газу. Чадний газ важчий за повітря і не вивітриться через вентиляційні отвори нагорі.

28

• Спорудження снігової печери - важка праця. Розділіть навантаження з іншими, а одна людина повинна відповідати за приготування багатої калоріями гарячої їжі для всієї робочої команди.
• Не рекомендується розводити всередині печери вогонь або встановлювати там похідну піч. Так як при горінні витрачається життєво важливий кисень і утворюється небезпечний чадний газ. Також це призведе спочатку до танення снігу, потім до його застигання у вигляді крижаної кірки. Це призведе до накопичення зайвої вологи в печері і згубно позначиться на фізичному стані всіх людей, які в ній живуть.