Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Як вижити під час нападу вовка

Як вижити під час нападу вовка

1

Як вижити під час нападу вовка

Вовки - сильні і небезпечні хижаки. Зазвичай вони не нападають на людей, але варто знати, як поводитися на території, де водяться вовки. Якщо ви зіткнулися з вовком, не тікайте. Чи не відводите погляд, намагайтеся здаватися більше розміром (Не зменшується і не пригинають до землі), видавайте гучні страхітливі звуки і, як тільки це буде можливо, йдіть в безпечне місце.

2

Як уникнути нападу

3

Намагайтеся не ходити туди, де раніше були помічені вовки . Намагайтеся залишатися непомітним. Якщо ви помітите вовка раніше, ніж він помітить вас, тихо йдіть геть. Будьте напоготові. Іноді вовки бродять поодинці, але полюють вони найчастіше зграями.

4

Якщо вовк побачить вас, повільно відходьте . Ніколи не відводите погляд і не повертайтеся до вовка спиною. Якщо ви намагаєтеся піти, робіть це особою до тварини. Якщо вовки виявляться у вас за спиною, можуть спрацювати їх хижі інстинкти. Повільно відступайте назад, повернувшись обличчям до зграї.

5

Не тікайте. Вовки бігають швидше, ніж ви, особливо при переміщенні по лісі. Крім того, при вигляді біжучого видобутку у вовка спрацює мисливський інстинкт. Навіть якщо вовки спочатку не гналися за вами, вони, найімовірніше, зроблять це, якщо ви побіжите.

6

Як діяти під час нападу

7

Якщо вовк наближається до вас, галасуйте якомога сильніше і дійте агресивно . Зробіть крок в сторону вовка, починайте шуміти, кричати, плескати в долоні. Повільно відступайте. Продовжуйте імітувати агресію і шуміти. Чи не відводите від вовка очей і не повертайтеся до нього спиною.

• Вступайте в бій, тільки якщо це єдиний вихід, що залишився. Вовки - сильні і розумні тварини, яких природа наділила могутніми щелепами і інстинктом вбивати. Можливо, вам вдасться впоратися з вовком-одинаком, але не з цілою зграєю.

• Дихайте глибше і намагайтеся зберігати спокій. Вовки відчувають людський страх. Якщо ви запанікуете, ви ризикуєте застигнути на місці або пуститися у втечу і не зможете битися, щоб врятувати своє життя.

8

Відбивайте атаку. Якщо вовк напав, відбивайтеся палицями, камінням, використовуйте перцевий аерозоль або будь-яку зброю, що є під рукою. Знайдіть позицію, в якій легше оборонятися: станьте спиною до дерева або великого каменя. Не дайте вовку виявитися у вас за спиною.

• Не намагайтеся «сховатися на рівному місці» або скулитися в позі ембріона. Це не врятує ваше життя. Чоловік, який напав вовк, як правило, може передумати і піти тільки в тому випадку, якщо він побачить в вас великого і небезпечного противника.

9

Не втрачайте пильності . Якщо вам вдалося прогнати вовка, тихо і швидко прямуйте в найближче притулок. Заберіть на дерево, високий валун або інший високий об'єкт. Якщо є така можливість, сховайтеся в найближчій будівництві або в автомобілі.

• Чи не розслабляйтеся завчасно. Вовк може підкрастися до вас або до вашого табору, вичікуючи зручного моменту. Якщо він дуже голодний, то може знову напасти.

10

Тримайтеся разом . Якщо вас в групі кілька і на вас напали вовки, діти і поранені повинні залишатися в центрі групи. Коли вовки нападають на стадо, вони націлюються на найслабшу видобуток: дитинчат, старих і хворих. Що б не сталося, тримайтеся все поруч і не розбігайтеся. Нехай за кожним напрямком хтось стежить: не можна допустити, щоб вовки обійшли вас і напали зненацька.

• Вовки завжди націлюються на найслабшу видобуток в групі, а ви для них і є видобуток. Тому діти піддаються найбільшій небезпеці як найменші і слабкі. Коли вовки нападають на людей, частіше за все їх жертвами стають саме діти.

• Наприклад, ось як арктичні вовки полюють на вівцебиків. Вони стежать за стадом здалеку, чекаючи, щоб напасти, коли один з дорослих вівцебиків відвернеться. Тоді вони проникають в центр стада, щоб дістатися до слабших тварин

11

Нне спускайте очей зі своєї собаки . Якщо з вами собака і ви опинилися на території, де зустрічаються вовки, ніколи не втрачайте її з поля зору. Прибирайте за нею екскременти, забороняйте подавати голос і постарайтеся простежити за тим, щоб вона не метилу територію. Все це може залучити вовків, для яких ви з собакою - непрохані гості. І вовки, і собаки мочаться, щоб помітити територію як свою (а також залишають подряпини і катаються по землі, щоб залишити свій запах), тому вовк може напасти на собаку, якщо відчує, що вона зазіхнула на його володіння.

12

Як убезпечити табір

13

Розведіть вогнище . Якщо вовки нишпорять навколо розбитого вами табору, розпаліть димний багаття, щоб утримувати їх на відстані. Підкидайте в вогонь зелене листя і сире дерево, щоб він димів якомога сильніше. Перемістіть частину тліючого вугілля під дерево або розсипте їх між кількома деревами. Умочіть гілки в смолу і підпалити їх. Намагайтеся, щоб дим відносило вітром у бік вовків.

• Вовки не люблять вогонь і дим, так як відчувають від них небезпеку. Коли поруч знаходяться маленькі вовченята (що дуже ймовірно навесні), вогонь навіть може змусити дорослих вовків шукати нове лігво, якщо самка відчує загрозу для свого потомства.

14

Зробіть надійний притулок . Використовуйте гілки, каміння, гострі палиці та інші міцні предмети, щоб спорудити огорожу навколо свого табору. Якщо воно буде досить надійним, вовки не проникнуть всередину, але не забувайте, що вони як і раніше будуть чути вас і відчувати запах.

15

Намагайтеся шуміти якомога більше. Вовки виють, щоб заявити свої права на територію, тому можуть сприйняти шум як сигнал, що територія зайнята. Якщо вас декілька чоловік, співайте і кричите хором. Галасуйте якомога голосніше і агресивніше.

• Не намагайтеся імітувати вовче виття. Це може залучити вовка. Вовки-одинаки виють, щоб дізнатися, де знаходяться інші члени зграї, і відомі випадки, коли вовки вдавалися у відповідь на виття, що видається людиною

16

Поради

• Вовк-одинак ​​чи стане нападати спереду, особливо на найвищу людину. Намагайтеся здаватися ще більше: розставляйте руки, хлопайте статями куртки, тримайте в руках великі предмети. Від природи вовки бояться людей.

• Якщо вовки нападають, не біжіть! У вовків є інстинкт переслідувати тікає видобуток.

• Збираючись туди, де водяться вовки, заздалегідь постарайтеся дізнатися про їх поведінку. Чим більше ви будете знати про вовків, тим вище у вас будуть шанси вижити.

• Вовки оберігають своє потомство, і точно не будуть раді, якщо хтось зачепить їх вовченят (і навіть можуть кинути їх після контакту з людиною). Якщо ви побачили вовченя, не наближайтеся!

• Не думайте, що вовк - це щось на зразок великої собаки. Щелепи вовка набагато могутніше собачих!

• Якщо ви побачили вовка недалеко від людського житла взимку або навесні, це, ймовірно, виявиться молоде тварина, яке до недавнього часу не покидало зграю і нічого не знає про людей. В такому випадку ви можете викликати у нього природна цікавість. Проте краще налякати вовка, щоб він тримався подалі від людей.

• Чи не відводите від вовка очей, але НІКОЛИ не дивіться йому прямо в очі! Це викличе ще більшу агресію.

• Не ходіть в похід в поодинці. У групи людей більше шансів впоратися з вовком.

• Вовки, як і багато інші хижаки, обережні і не ризикують собою заради прожитку. Якщо вовк бачить, що ви занадто небезпечна видобуток, він, швидше за все, відступить.

• Якщо ви натрапили на сплячого вовка, повільно і безшумно відійдіть. Ніколи не наближайтеся до вовка - він може накинутися. Пам'ятайте, що перед вами дика тварина, дії якого непередбачувані!

17

Попередження

• Якщо вас вкусив вовк, то вам обов'язково потрібно в лікарню. Буде потрібно не тільки обробити рану, але також зробити профілактичне щеплення від сказу.

• Не намагайтеся втекти від вовка або зграї. Стійте в тісному групі, заховайте дітей в середині. Кидайте в вовків камені, голосно галасуйте, ведіть себе загрозливо. Коли вовки полюють, в одному випадку з п'яти їм доводиться піти ні з чим, якщо видобуток міцно тримає оборону.

• Ніколи не залишайте дітей одних під час походів і відпочинку на природі, якщо в цій місцевості водяться вовки. Діти особливо уразливі через маленький зріст і недостатньою сили. Крім того, вони не завжди здатні розпізнати небезпеку.

• Кажуть, що сила зграї - в вовка, а сила вовка - в зграї. Якщо ви зіткнулися з вовчою зграєю, ви можете опинитися в чисельній меншості, і вам буде важче прогнати хижаків (особливо якщо зграя дуже велика). Зазвичай вовки полюють групами не більше шести особин, але в окремих випадках їх може виявитися до тридцяти.

• Не давайте вовкам їжу. Якщо вовків годувати, вони звикнуть до людей і перестануть їх боятися. Підгодований вовк швидше нападе на людину в майбутньому, тому що не буде відчувати страху.