Школа майбутніх миротворців
Школа майбутніх миротворців

 

 

Правила застосування збройної сили війсками ООН Rules of Engagement

Правила застосування збройної сили військами ООН

згідно Інструкції для миротворців ООН

Загальні правила застосування сили

  1. Необхідно будь-що уникатиї ​​ворожої конфронтації (можливого збройного конфлікту) шляхом переговорів або за підтримки місцевої влади.
  2. Необхідно проводити усні переговори та / або наочні демонстрації сили, застосовувати неозброену силу, демонстративно заряджати зброю, в разі необхідності робити поодинокі постріли для стримання ворожого нападу. Слід вдаватися до хитрощів, переговорів, передислокації та використанню нелетальної зброї і / або переміщення великих сил з метою демонстрації рішучості ваших намірів.
  3. Слід застосовувати силу тільки коли це абсолютно необхідно для забезпечення безпеки своїх військовослужбовців, персоналу Організації об'єднаних націй та міжнародних організацій, цивільного населення, а також об'єктів під захистом, районів, а також ввіреного вам майна.
  4. Необхідно пересвідчитись, що у вас є переконливі та достатні докази наявності ворожнечах намірів.
  5. Перш ніж відкрити вогонь, потрібно зробити наступне попередження (на англійській мові): «United Nations, halt or I fire» [«Організація Об’єднаних Націй, стій або буду стріляти»]
  6. Повторіть цю фразу місцевою мовою. Попередження можна також зробити за допомогою візуальних знаків або світлових сигналів. Повторить попередження, щонайменше, три рази.
  7. Використання сили повинно відповідати принципам відповідності, мінімального використання силі та мінімальної супутньої шкоди.
  8. Вогонь повинен бути прицільним і контрольованим. Ведіть вогонь чергами лише в крайньому випадку. Неприцільний вогонь вести не дозволяється. Вогонь, відкритий для психологічного впливу, не повинен тривати довше, ніж це необхідно для досягнення безпосередньої мети.
  9. Тривалість та щільність вогню мають бути мінімально необхідними для досягнення мети. Необхідно уникати можливої супутньої шкоди.
  10. Після припинення вогню треба надати медичну допомогу та занести в протокол деталі інциденту. Необхідно доповісти про цей інцидент за командною, незалежно від наявності втрат.
  11. Якщо є сумніви, необхідно отримати вказівки від вищого командира.

З якою метою використовується сила

  1. З метою захисту себе, персоналу Організації Об'єднаних Націй та міжнародних організацій від ворожих дій або намірів.
  2. З метою супротиву при спробі захоплення або затримання особисто вас, персоналу Організацій Об'єднаних Націй та міжнародних організацій.
  3. З метою захисту встановлених об'єктів Організації Об'єднаних Націй, інших важливих об'єктів, районів та майна, що визначені Організацією Об'єднаних Націй, а також цивільних осіб, яким реально загрожує фізичне насилля в місцях, де уряд країни не в змозі забезпечити захист.
  4. З метою забезпечення безпеки і свободи пересування персоналу місії від осіб, що обмежують або намагаються обмежити свободу цього пересування.
  5. З метою утримання позицій місії при виникненні загрози ворожих дій або намірів.
  6. З метою затримання будь-яких груп чи будь-якої людини, що вчиняють злочин або демонструють ворожі наміри відносно персоналу місій, цивільного населення, встановлених об'єктів, районів чи іншого майна місії у випадках, коли місцева поліцейська влада відсутня.
  7. З метою запобігання втечі затриманих осіб, або осіб, що знаходяться під вартою.
  8. З метою обшуку осіб, які, незаконним чином намагаються проникнути (або вже проникли) у приміщення Організації Об'єднаних Націй.