Пізно ввечері 6 квітня в рамках чергової – 12-ї – ротації національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР у Косовому на залізничний вокзал Дніпропетровська прибув потяг з першою групою військовослужбовців 25-ї окремої повітряно-десантної бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.
Українських миротворців на рідній землі зустріли і привітали представники командування 6-го армійського корпусу на чолі із заступником командира об’єднання генерал-майором Юрієм Думанським, командир 25-ї окремої повітряно-десантної бригади полковник Юрій Содоль, рідні та близькі миротворців.
Заступник командира контингенту з виховної роботи майор Володимир Анохін доповів заступнику командира 6-го армійського корпусу про успішне завершення ротації частини українського миротворчого контингенту та прибуття військовослужбовців на Батьківщину.
– Впродовж півроку ви з честю та гідністю виконували свій обов’язок з підтримання миру та спокою на Балканах, і сьогодні ми раді вітати вас на рідній землі, – наголосив заступник командира 6-го армійського корпусу генерал-майор Юрій Думанський.
Він також подякував усім миротворцям від імені командира та членів Військової ради корпусу за успішне виконання бойового завдання.
Після повернення на Батьківщину усі миротворці національної складової “УкрПолбату” відбудуть у чергові відпустки, по завершенні яких повернуться до своїх військових частин.
14 квітня до Дніпропетровська з Косового прибуде остання група українських миротворців 11-ї ротації на чолі з командиром національного миротворчого контингенту “УкрПолбат” підполковником Олександром Комісаровим.
Загалом в рамках чергової ротації у Косовому буде замінено 184 українських миротворця.
Довідка. Підрозділи Збройних Сил України виконують миротворчі завдання у Косовому з 1 вересня 1999 року.
Серед основних завдань, що покладаються на особовий склад українського контингенту, здійснення патрулювання, забезпечення безпеки пересування місцевих жителів, несення служби на спостережних постах, надання гуманітарної допомоги, перевірка автомобільного транспорту та населення на предмет наявності зброї, вибухівки, наркотичних речовин та контрабанди, охорона історичних пам’ятників тощо.
З 1 жовтня 2008 року миротворчі завдання у Косовому у складі спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР виконували військовослужбовці 1-го парашутно-десантного батальйону 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади 6-го армійського корпусу під керівництвом начальника штабу – першого заступника командира 25-ї окремої повітряно-десантної бригади підполковника Олександра Комісарова.
За шість місяців виконання завдань у Косовому українські миротворці “УкрПолбату” 11-ї ротації провели понад 800 патрулювань, виставили близько 100 спостережних постів, оглянули понад 2000 автомобілів та більше 4000 осіб.
Крім того, наші десантники провели майже 60 спільних патрулювань з представниками місцевих органів правопорядку у важкодоступних гірських районах та здійснили 2 конвої колон техніки, а також провели 4 заходи медичного забезпечення в муніципалітеті Штрпце, що входить до зони відповідальності українського миротворчого контингенту.
Спільно з миротворчими підрозділами багатонаціональної тактичної групи “Еast” та військовослужбовцями інших контингентів сил КФОР українські військові взяли участь у навчаннях з відпрацювання дій з врегулювання гострих ситуацій під час проведення масових акцій чи демонстрацій місцевим населенням та в операції з попередження виникнення можливих надзвичайних ситуацій під час святкування албанським населенням Дня Прапору. На період проведення цих операцій миротворчі підрозділи сил КФОР були переведені на посилений режим несення служби. У населених пунктах та на важливих транспортних розв’язках виставлялися спостережні пости та мобільні контрольно-перепускні пункти, здійснювалося додаткове цілодобове мобільне та піше патрулювання.
Разом з польськими та американськими колегами наші миротворці організували та провели благодійну акцію у населеному пункті Донья-Бітінья муніципалітету Штрпце, де оглянули та надали необхідну медичну допомогу понад 160 місцевим жителям, а також допомогли польським та американським військовим у проведенні двох благодійних медичних акції в муніципалітеті Качанік, що входить до польської зони відповідальності. Тут українські військові лікарі оглянули та надали допомогу понад 100 місцевим мешканцям.
Командування сил КФОР неодноразово підкреслювало, що саме завдяки професійним діям українських військових, постійному контролю за ситуацією в зоні відповідальності з їхнього боку, тісній співпраці наших десантників з представниками інших миротворчих контингентів та місцевою владою вже тривалий час вдається підтримувати стабільність та спокій у зоні відповідальності “УкрПолбату” та не допускати поновлення протистояння між сербським та албанським населенням.