08.11.2012
У Ліберії, де український національний контингент 56-го окремого вертолітного загону ЗС України продовжує виконувати миротворчі завдання у складі сил Місії ООН, відбувся міжнародний фестиваль «Вечір культури ООН» та традиційний продовольчий ярмарок «Виставка національної кухні», в якому взяли участь представники миротворчих контингентів Місії ООН у Ліберії.
На заході були присутні миротворці з Філіппін, Індії, Ліберії, Фіджі, Нігерії, Гани, Пакистану, Непалу, Бангладеш, Китаю, Йорданії та України. Також до свята приєдналися й офіційні особи Місії ООН у Ліберії.
Програмою заходу було передбачено виступи колективів миротворчих контингентів з номерами художньої самодіяльності, показ національних костюмів та відвідування павільйонів зі стравами національної кухні країн-учасниць фестивалю.
Культурну програму відкрили представниці індійського миротворчого контингенту запальним національним танцем. Також було багато музичних номерів у виконанні миротворців з Нігерії, Фіджі, Пакистану, Філіппін, Бутану та Ліберії. У виконанні наших миротворців пролунала українська пісня, яка відразу припала до серця всім учасникам заходу та особливо миротворцям з Йорданії, Філіппін та Гани. Намагаючись підтримати українських співаків вони супроводжували пісню бурхливими оплесками.
«У ході проведення продовольчого ярмарку кожен гість фестивалю мав змогу скушувати страви тієї чи іншої національної кухні, тож представники миротворчих контингентів намагалися подати родзинку своєї національної кухні якомога краще, адже гідно представити свою країну особливо в рамках щорічного міжнародного фестивалю Місії ООН справа відповідальна, – розповів заступник командира загону з тилу підполковник В’ячеслав Литвин. – Традиційно, наприклад, пакистанський контингент приготував легендарний плов з баранини добряче приправивши його гострими спеціями. В інших контингентах також були представлені страви, в основу яких увійшли рис, куряче м’ясо, риба та різноманітні приправи, прянощі та гострі спеції, якими щедро доповнюються страви східної кухні.
Меню української національної кухні цього разу складали український борщ з часником та пампушками, голубці з грибами, буженина, вареники з картоплею та капустою, домашня ковбаса копчена та навіть оселедець під шубою, млинці з сиром та м’ясом.
«Кожен з кухарів використовував власні кулінарні навички та рецепти української національної кухні, – розповів начальник продовольчої та речової служби загону капітан Віталій Войтко. – Наприклад, для приготування печеної домашньої ковбаси миротворці-кухарі готувалися заздалегідь. Відправляючись з України до Ліберії вони запаслися різноманітними прянощами та всім необхідним для приготування цієї м’ясної страви».
Проте можна впевнено констатувати, що слава про українську кухню поступово доходить й до Ліберії, адже про коронні українські страви тут знають вже не з чуток. Достатньо сказати, що візитівка української кухні – славнозвісна «Котлета по-київськи» вже включена до меню деякими місцевими рестораторами.
Тож від початку продовольчого ярмарку біля українського павільйону, який був оформлений у національному стилі, охочих скуштувати вареників, голубців або шинки вистачало протягом всього заходу.
«Серед охочих потрапити до українського павільйону були представники практично всіх миротворчих контингентів, – розповів начальник їдальні загону старший прапорщик Ігор Грачьов. – Навіть пакистанці, в яких, як відомо, приготування страв національної кухні тісно пов’язані з релігійними традиціями, із задоволенням скуштували дещо з української кухні. Особливо всім сподобався український борщ з пампушками та оселедець під шубою».
В ході проведення свята організатори заходу вели спеціальну квіткову систему відвідування павільйонів національної кухні. Хоча результат підрахунків поки не оголошений, проте можна впевнено відзначити, що біля українського павільйону протягом всього свята був справжній аншлаг.
«У приготуванні їжі брали участь практично всі штатні кухарі їдальні, – розповідають кухар-інструктор їдальні 56-го ОВЗ старший сержант Олексій Нерушев та кухар сержант Олександр Нечай. – Наприклад, старший солдат Іван Кузбит вважається майстром у приготуванні м’ясних страв. Спеціаліст з холодних закусок та їх оформлення – контрактник Андрій Дмитрієнко. Майстрами по приготуванню вареників – старший сержант Максим Биченко та прапорщик Олексій Буран. Про напружений графік повсякденної роботи у їдальні й годі казати. Проте на свято, звичайно, ми приготували особливе меню, адже повинні були підтримати «українську марку» на належному високому рівні і вважаємо, що нам це вдалося».