27.10.2011
На базі 3-го окремого полку армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що на Львівщині, триває підготовка чергової ротації 56-го окремого вертолітного загону ЗС України до виконання завдань у складі Місії ООН у Ліберії.
Зокрема, для проведення злагодження вертолітних ланок Мі-24 і Мі-8 згідно з плановою таблицею відбулася льотна зміна вдень і вночі у простих та складних метеорологічних умовах. При цьому польоти в якості льотчиків-інструкторів забезпечували досвідчені пілоти: військовий льотчик-снайпер генерал-майор Валентин Пістрюга, льотчики 1-го класу полковник Петро Пліс, підполковники Володимир Партика, Олександр Чаплінський та Віталій Цапко, які є кандидатами на керівні посади у 56-му окремому вертолітному загоні нової ротації.
У ході виконання програми бойової підготовки в залежності від рівня особистої підготовленості кожен з пілотів налітав необхідні йому години для виконання залікової вправи.
При швидкості вітру 8-10 метрів за секунду екіпажі виконали спеціальні вправи вдень і вночі за встановленими схемами. Так, було відпрацьовано елементи польотів по дублюючих приладах, на майданчик обмежених розмірів поза аеродромом тощо. Також авіатори виконали політ за маршрутом у зону. Таким чином, загальний наліт екіпажів склав майже 30 годин.
Для забезпечення практичної фази польотів було задіяно два вертольоти: Мі-8МТ та Мі-24, та виділено понад 30 тонн авіаційного гасу на весь період бойового злагодження.
Як розповів начальник армійської авіації командування Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Валентин Пістрюга, головне завдання у період підготовки загону полягає у подальшій льотній підготовці авіаційних підрозділів до виконання завдань за призначенням.
«До складу загону увійшли представники льотного складу з різних частин армійської авіації. І люди повинні не тільки знайти спільну мову між собою, а й навчитися розуміти один одного і діяти як одне ціле», – наголосив генерал-майор Валентин Пістрюга.
За словами генерала, до цього усі відібрані до складу загону 36 вертолітників успішно склали теоретичні заліки з основ льотної підготовки, пройшли тренажерну підготовку. Більшість з них мають досвід виконання миротворчих місій. Серед них 12 командирів екіпажу, які мають наліт більше 1000 годин: підполковники Володимир Партика, Віталій Цапко, Геннадій Герасименко, Олександр Чаплінський, Павло Комишев, Сергій Дідюра та Олександр Лісничий, майори Володимир Прокопенко, Руслан Мельник та Олексій Євдокімов, капітан Олег Приступа.
З початком бойового злагодження відпрацьований уточнений план льотної підготовки з урахуванням змін кандидатів та рівня їх підготовки із загальним нальотом 119 годин. В період бойового злагодження проведено 4 льотні зміни. Наліт становить 38 годин 48 хвилин – 33% виконання плану льотної підготовки. Забезпечував польоти інженерно-технічний склад на чолі із заступником командира 3-го окремого полку армійської авіації з інженерно-авіаційної служби підполковник Роман Рожков.
Під час виконання наступних льотних вправ у ході сертифікації, яка відбудеться з 31 жовтня по 5 листопада на Рівненському полігоні, екіпажі Мі-24 та Мі-8 виконуватимуть польоти на бойове застосування, польоти на взаємодію з групою бойового управління, ураження умовних наземних цілей некерованими авіаційними ракетами. Пілоти здійснять “вивізні” польоти на бойове маневрування з умовним подоланням засобів протиповітряної оборони противника з відпрацюванням атак по наземних цілях.
Одночасно виконується і програма стрибків з парашутом. Вже виконано понад 100 стрибків з парашутом, з них 80 – льотним складом, 20 – бортовими перекладачами.
Інші фахівці загону теж наполегливо вдосконалюють свої професійні навички. Так, з метою підготовки водіїв засобів наземного забезпечення польотів в подальшому сплановано проведення стажування льотних змін, а також здійснення маршу.